aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#31 Příspěvek od akojak »

Koľko stála tá myš? čo je to presne zač aby som ju náhodou nekúpil....Naposledy som kupoval myš s rádiom pred 2 rokmi okolo 5 €, funguje všade - no problémy.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#32 Příspěvek od Ventero1 »

Jo - měl by to v pohodě vyreklamovat. Asi smůla na kus. U mě i táty jsou tyhle HP myši nejdéle sloužící. Vada bude spíše v tom receiveru ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#33 Příspěvek od gusto1 »

akojak píše: 01 dub 2021, 19:45 Koľko stála tá myš? čo je to presne zač aby som ju náhodou nekúpil....Naposledy som kupoval myš s rádiom pred 2 rokmi okolo 5 €, funguje všade - no problémy.
Kupil som tento set vid tento prispevok. Klavesnica funguje zatial OK, ale tiez boli zo zaciatku problemy a aj teraz sa obcas stane, ze prestanu reagovat klavesy.
BTW ja nie som clovek, ktory pouziva 10 prstove pisanie a pri pisani sledujem klavesnicu a nie monitor. Ked si potom citam co som napisal, tak vzdy musim niekolko pismenok dopisovat.

Dnes rano mi mys zacala fungovat az po 6 rebootoch. Este som okrem win a linux skusil vojst aj do uefi a ani tam nefungovala.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#34 Příspěvek od akojak »

Môžeš ju poslať naspäť. Nie vždy je dobré, čo je drahé skôr dnes je to už asi naopak (ojebávacie drahé firmy všade montujú kurvitka aby sa to čím skôr pokazilo - to je z praxe) - v tomto prípade to bolo veľmi skoro :lol:
Takzvané šmejdy sú asi lepšie - nemontujú kurvitka asi sa im to neoplatí a čudujsa vydržia niekoľko rokov.... U mňa to končí vždy na odratom koliečku po 2-3-4 rokoch.
Viac ako 5-6 € už za plastový odpad nedám...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#35 Příspěvek od Ventero1 »

Ale no tak. Já sety od HP kupuji léta, a to ještě ty levnější, a rozdíl je obrovský - slouží to už takovou dobu, kdy se jindy vystřídaly minimálně 2 běžné bezdrátové klávesnice a 3-5 myší kvůli kolečku. Když kolečko na běžné myši vydrží 2 roky, tak se buď moc nepoužívá nebo je to skoro zázrak ...

Tohle je prostě vadný kus přinejhorším kus z vadné série. Ten prodejce je velice solidní a vstřícný člověk a věřím, že bez problémů pošle nový set či vrátí peníze. Neměl jsem s ním za celá léta žádný problém.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#36 Příspěvek od akojak »

U mňa vydrží koliečko minimálne 2 roky...ale netočím ním jak blázon stále :lol: kde sa dá použijem autoscroll, klávesy - web, pdf čítačka...Tie plasty z kofoly viac nevydržia - meniť za 5 € každé 2 roky dúfam, že nezbankrotujem :lol:

gusto1
Příspěvky: 155
Registrován: 07 pro 2017, 08:46

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#37 Příspěvek od gusto1 »

Povedal by som, ze nejde o peniaze, 5€ este mam, ale skor ide o plastovy a elektro odpad. Drotovu mys a klavesnicu som mal asi 10 rokov.
A ja zas tak velmi nevyuzivam klavesnicu a mys, som len bezny uzivatel.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#38 Příspěvek od Ventero1 »

Tak znám lidi, včetně mého otecka, kteří s tím jako blázni točí :D - myši HP zatím výrazně nejdelší životnost v hladině do 8€
Jojo - dříve se opravdu dělali věci poctivěji - kurvítka jsou realita ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#39 Příspěvek od akojak »

Pomaly rozoberám veci doma a časť z nich vyhadzujem.
Tak som minule našiel na povale starú dvbt anténu hama so zosilovačom a vyskúšal či funguje. Veľmi slabý bol príjem z jedného vysielača. Rozmontoval som ju a s polovicou antény mám krásny príjem z troch vysielačov, nastavené na jednu pozíciu... :lol:
Kurvítka idú do komunálneho odpadu...
A je tu ešte habadej dalších vecí...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: aku kupit bezdrotovu klavesnicu a mys

#40 Příspěvek od Ventero1 »

Vyměnils kondíky?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno