Jak zrušit hesla

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
pitryx
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2020, 19:01

Jak zrušit hesla

#1 Příspěvek od pitryx »

Zdravím všechny. Mint není špatný, ale ty heslajsou neskutečně otravná. Za prvé nevím co jsou to klíčenky a hesla mne nezajímají. Nevyrábím atomovou bombu a jsem sám, takže prostě hesla neopotřebuji. Nikde. Hlavně bych je potřeboval zrušit u zěch klíčenek. Díky za rady.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Jak zrušit hesla

#2 Příspěvek od menom »

.

Nepises jake klicenky, pouzivam firefox a ten nic nepyta.
zdeans píše:Klíčenka: nevím jak v Mate, ale v Cinnamonu to funguje tak, že se nevyplní žádné heslo (ale potvrdíš jako by tam bylo), myslím, že dvakrát po sobě, pak potvrdíš nějaký bezpečnostní upozornění a už ta klíčenka neotravuje.

Po uziti vyhladavania mozno najst aj to:
viewtopic.php?f=25&t=3494&p=23372&hilit=klicenka#p23372

.
.

pitryx
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2020, 19:01

Re: Jak zrušit hesla

#3 Příspěvek od pitryx »

menom píše: 04 pro 2020, 23:33 .

Nepises jake klicenky, pouzivam firefox a ten nic nepyta.
zdeans píše:Klíčenka: nevím jak v Mate, ale v Cinnamonu to funguje tak, že se nevyplní žádné heslo (ale potvrdíš jako by tam bylo), myslím, že dvakrát po sobě, pak potvrdíš nějaký bezpečnostní upozornění a už ta klíčenka neotravuje.

Po uziti vyhladavania mozno najst aj to:
viewtopic.php?f=25&t=3494&p=23372&hilit=klicenka#p23372

.
Díky, vyzkouším to.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Jak zrušit hesla

#4 Příspěvek od labeent »

pitryx píše: 04 pro 2020, 19:04 Zdravím všechny. Mint není špatný, ale ty heslajsou neskutečně otravná. Za prvé nevím co jsou to klíčenky a hesla mne nezajímají. Nevyrábím atomovou bombu a jsem sám, takže prostě hesla neopotřebuji. Nikde. Hlavně bych je potřeboval zrušit u zěch klíčenek. Díky za rady.
Jinak se nezlob, ale rušení hesel apod. je prostě nepochopení bezpečnosti systému tak, jak byl navržen. Je to rozdíl od Windows a zaplať Pánbůh za to. Zadat heslo při přihlášení a při instalaci programů nebo úpravě systémových věcí (aktualizace, některá nastavení apod.) je normální a v pořádku.
Jinak bys mohl mít Widle.

Dá se přihlašovací heslo nepoužít při instalaci ale je to blbost.
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Jak zrušit hesla

#5 Příspěvek od labeent »

A co se týče klíčenek.
Pokud myslíš heslo USB klíčenky, tak to bývá hardwarová vlastnost USB klíčenky.
Obrázek
Jestli tím nemyslíš například tvorbu instalačního disku nebo formátování USB klíčenky. Tam je to nutné potvrdit heslem. Tak to prostě je.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Jak zrušit hesla

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Mozna mysli tu virtualni klicenku - neco jako spravce hesel (seahorse/keyring). Setkaval jsem se s tim casto a je na to dost vlaken vedle na Ubu-foru, ze kvuli nejake pytlovine, jako treba heslo do wifi to pak otravuje s nutnosti zadat heslo jeste pro tu klicenku (ono se to tak opravdu v ceskem prostredi jmenuje). Vetsinou se to doporucovalo resit prazdnym heslem a potvrzeni - je to snad nejak propojene i se spravou hesel pro uzivatele a root. Dodnes jsem nepochopil, jestli je to bug nebo nejaky zamer (jedna z mnoha pitomosti) vyvojaru, ale nepodarilo se mi vysledovat zadny system, kdy se to aktivuje a proc. Kazdopadne je to pruda ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Jak zrušit hesla

#7 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 17 pro 2020, 08:44 Mozna mysli tu virtualni klicenku - neco jako spravce hesel (seahorse/keyring). Setkaval jsem se s tim casto a je na to dost vlaken vedle na Ubu-foru, ze kvuli nejake pytlovine, jako treba heslo do wifi to pak otravuje s nutnosti zadat heslo jeste pro tu klicenku (ono se to tak opravdu v ceskem prostredi jmenuje). Vetsinou se to doporucovalo resit prazdnym heslem a potvrzeni - je to snad nejak propojene i se spravou hesel pro uzivatele a root. Dodnes jsem nepochopil, jestli je to bug nebo nejaky zamer (jedna z mnoha pitomosti) vyvojaru, ale nepodarilo se mi vysledovat zadny system, kdy se to aktivuje a proc. Kazdopadne je to pruda ..
Aha, tak tím jsem se nikdy nezabýval.
To je ale divný překlad ... To už snad trezor by bylo lepší ... :lol:
Obrázek

Zamčeno