Kamerový systém

Prohlížení, úprava a tvorba multimediálních souborů (hudba, video, obrázky, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Kamerový systém

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Nějaké tipy na hotový kamerový systém (něco jako Hikvision, Dahua apod.), který ale má GUI klienta pro Ubuntu?

Nebo nějaký tip na SW, kterým to vyřeším svépomocí, ale který umí nejen, realtim multi view, zaznamenávat a prohlížet záznam, ale i uložit zadaný časový výsek konkrétní kamery, jako to třeba umí SW od Hikvision?

Našel jsem tyto tipy, ale dohledat podrobný popis funkcí se mi nepovedlo ani za několik hodin:
https://www.makeuseof.com/tag/awesome-d ... nts-linux/
a pak ještě tento:
https://www.ipconfigure.com/products/orchid
a pak nějaký Shinobi, C-mor.

Tedy má někdo nějakou osobní zkušenost, co by doporučil nebo tip na koho bych se mohl obrátit, kdo má přehled? Opravdu nemám kapacity na to po týdnu zkoušet každý SW a nechápu tu laxnost (např. ZoneMinder), že nejsou ani na svých stránkách popsat podrobný výčet funkcí.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Kamerový systém

#2 Příspěvek od alojz »

...jablotron si kuknul...ponukli k rekuperacii...totiž potrebujem aj ja... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kamerový systém

#3 Příspěvek od Ventero1 »

To mas ale emulovany windowsacky, ne?

S Jablotronem jsem mluvil - tohle je mimo jejich zaber.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Kamerový systém

#4 Příspěvek od labeent »

Jel jsem kvůli tomu dlouho na Windows, protože slušný kvalitní soft se blbě shání a to i na Windows. Pokud se za něj nechce ještě platit, tak se výběr ještě zmenší. Používal jsem nakonec VMS lite https://www.milesight.com/product/MS_VMS-Lite

Na Linuxu toho moc nebylo (např. Zoneminder) a rozhodně to nebylo user friendly. Rozjet tam nějakou kameru bylo spíš pro programátora a to fakt nejsem.

I když jsem kamery provozoval na pc pár let a bránil se zbytečným výdajům, tak nakonec jsem v akci koupil záznamové zařízení NVR a je klid. Do toho vrazil větší HDD a už se o to moc člověk nemusí starat. Občas zkontrolovat aktualizace a je klid. PC je už na Linuxu a zapínám ho jen, když potřebuju. NVR má menší spotřebu, jede nonstop a je tišší, opticky je také vhodnější (myslím v noci) apod. Jen je to investice navíc, která se ale vyplatí.

Ještě se můžeš podívat, jestli to nemají nějak řešené na Raspberry, ale pochybuji.

K IP kamerám doporučuji kabely a komponenty (např. PoE adaptéry) gigové. I když to třeba nevyužijete, v budoucnu si třeba poděkujete za rozhodnutí.

Značky, které mohu doporučit: D@hua, Hikvision, Acti nebo pokud neřešíte finance tak Canon nebo Panasonic.

Pokud to nechcete kupovat v Číně, tak v CZ je dobrá firma Variant plus, dnes Varnet.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Kamerový systém

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Koupit NVR server neni takovy problem - ale ani Hikvisuon ani Dahua nemaji potom klienta na Linux. A nejsem si jist, jestli se bez nej obejdu. Jestli se muzu jen vzdalene pripojit na ten NVR server a odtamtud si stahnout casovy usek z jednotlivych kamer.

Pokud ne, tak snad jedine mit jeste klientske Windows PC s tim klientem (momentalne mame castecne reseni od Hikvision) a k nemu pres Anydesk (nebo tak neco) se pripojovat vzdalene ..?
Tot otazka, jestli by to bylo realne pouzitelne vzhledem k nejake datove propustnosti apod.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Kamerový systém

#6 Příspěvek od alojz »

:geek: ...ako ide???čo trebalo doinstalovat???...ja to chcem riešit na mobilheim...ale tak aby som to videl aj v telefone,v zahraniči...asitak......keby niekto aj k tomu vyjadril......... :geek: :geek: :geek: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: Kamerový systém

#7 Příspěvek od RadekD »

Mohla by ti vyhovovat 'Xeoma', https://felenasoft.com/xeoma/en/ V základu je zdarma (i v češtině), rozšířené funkce nebo více kamer za mírný poplatek. Já používám 'Motion' https://motion-project.github.io/motion_config.html , umí toho hodně, ale nemá GUI, takže pro tebe asi ne.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Kamerový systém

#8 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 15 led 2021, 13:11 Koupit NVR server neni takovy problem - ale ani Hikvisuon ani Dahua nemaji potom klienta na Linux. A nejsem si jist, jestli se bez nej obejdu. Jestli se muzu jen vzdalene pripojit na ten NVR server a odtamtud si stahnout casovy usek z jednotlivych kamer.

Pokud ne, tak snad jedine mit jeste klientske Windows PC s tim klientem (momentalne mame castecne reseni od Hikvision) a k nemu pres Anydesk (nebo tak neco) se pripojovat vzdalene ..?
Tot otazka, jestli by to bylo realne pouzitelne vzhledem k nejake datove propustnosti apod.
A musíš se připojovat vzdáleně? Fyzicky to nejde?

Jinak NVR server jsem nemyslel. Uvažoval jsem lokálně. Myslel jsem NVR - Network video recorder.
Obrázek
Tedy malé fyzické zařízení, které je prostě jako videorekordér a připojíš ho k jednomu vstupu do monitoru. Má vlastní systém, ovládá se myší, je možno přidat i klávesnici.
Příklad:https://www.varnet.cz/zbozi/1811-002-nvr2104-4ks2

Jinak pro Tebe asi nejvíc podstatné:
Vzdálený přístup: IE, Mozilla, Smart PSS, DMSS aplikace, Easy4IP
Obrázek

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Kamerový systém

#9 Příspěvek od sasa.chetan »

xeoma alebo zoneminder. tie mam otestovane.
u znameho v kancli je xeoma free (max. 5 dni archiv) na monitoring so 4kusmi LBQ24S300 na PoE. switch je nejaky TPlink s PoE

popripade
ivideon
kerberos

Zamčeno