Problém s instalací, bootováním Deepin 20.1 VYŘEŠENO ! ! ! ! Vyřešeno

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Problém s instalací, bootováním Deepin 20.1 VYŘEŠENO ! ! ! !

#31 Příspěvek od Ventero1 »

Tak jako 60GB je ranec. Ten stroj nema moznost dat vetsi pamet? Kazdopadne pokud ne, tak se toto distro stava na tento stroj nevhodnym a je treba zvazit jine minimalistictejsi a mene narocne distro.
Deepin ma vlastni graficke prostredi a mam za to, ze je celkem narocne. Tusim, ze ani nema ambice byti lehke - je spise zamysleno desktopove. Coz je dalsi atribut nevhodnosti tohoto distra. Bez ohledu na to, jestli mi data sleduje zlotrila Cina nebo jeste zlotrilejsi korpofasistickej konglomerat v cele s USA a jejich poslusnymi vazali EU, J.Korea a Japonsko, vcetne kolaborujiciho Tchajwanu a rozmazlenyho zaprodanyho Honkongu.
A ty mas opravdu strojek, ktery vyzaduje rozvahu nad volbou distra nakolik mi je Umax sympaticky, stejnou merou jako nesympaticky v ohledech jinych ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

rl030807EE
Příspěvky: 56
Registrován: 01 srp 2018, 16:00
Bydliště: JBC

Re: Problém s instalací, bootováním Deepin 20.1 VYŘEŠENO ! ! ! !

#32 Příspěvek od rl030807EE »

V notebooku mám vložený SSD disk 120GB. Takže prostor by byl OK. Co se týče Visionbooku jsem s ním moc spokojený. Super se na něm píše. Předtím jsem měl 13, kterou jsem přeinstaloval na Chromebook a syn je s ní spokojený. Je velmi rychlý. Podívám se na tvoje odkazy.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Problém s instalací, bootováním Deepin 20.1 VYŘEŠENO ! ! ! !

#33 Příspěvek od alojz »

处理器:Intel Pentium IV 2GHz 或更快的处理器
内存:至少 2G 内存(RAM),4G 以上是达到更好性能的推荐值
硬盘:至少 25 GB 的空闲空间
uvaha a prognoza /čo nejde,to nesilim/-vsetko sa da nainstalovat,len depin nie...tak budem instalovat depin!!!...nahodov sa podari,ale este tyzden budem riesit nedostatky,koncom dalsieho tyzdna pridem nato,ze depin nie je premna...nainstalujem MINT,a som stastny...mohol by som to nazvat aj cestou k stastiu,alebo pokoj v duši...tak to vidim ja... :o :o :o
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Problém s instalací, bootováním Deepin 20.1 VYŘEŠENO ! ! ! !

#34 Příspěvek od alfisko »

alojz píše: 12 bře 2021, 09:56 uvaha a prognoza /čo nejde,to nesilim/-vsetko sa da nainstalovat,len depin nie...tak budem instalovat depin!!!...nahodov sa podari,ale este tyzden budem riesit nedostatky,koncom dalsieho tyzdna pridem nato,ze depin nie je premna...nainstalujem MINT,a som stastny...mohol by som to nazvat aj cestou k stastiu,alebo pokoj v duši...tak to vidim ja... :o :o :o
Suhlas.To je ako skrabat sa na lavom uchu pravou rukou krizom ponad hlavu.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Problém s instalací, bootováním Deepin 20.1 VYŘEŠENO ! ! ! !

#35 Příspěvek od Ventero1 »

Ano - i tento postřeh je k věci - pakliže nelze na nějaký stroj distro instalovat, tak i to je atribut ke vhodnosti či nevhodnosti toho distra pro konkrétní stroj ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

rl030807EE
Příspěvky: 56
Registrován: 01 srp 2018, 16:00
Bydliště: JBC

Re: Problém s instalací, bootováním Deepin 20.1 VYŘEŠENO ! ! ! !

#36 Příspěvek od rl030807EE »

Zítra zkusím instalaci na desktop a uvidím. Pokud bude vše OK může to ukazovat, že distro není vhodné na "nějaké" notebooky. Dám vědět.

rl030807EE
Příspěvky: 56
Registrován: 01 srp 2018, 16:00
Bydliště: JBC

Re: Problém s instalací, bootováním Deepin 20.1 VYŘEŠENO ! ! ! !

#37 Příspěvek od rl030807EE »

tak mi to nedalo. Instalace na Desktop na první dobrou. Škoda, že na notebook to nešlo. Dám tam Linux Mint, který mám nejraději. Děkuji všem za příspěvky.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Problém s instalací, bootováním Deepin 20.1 VYŘEŠENO ! ! ! !

#38 Příspěvek od Ventero1 »

Hlavně tam necpi Cinnamon .. - na pasivně chlazený N určitě ne ...
.. zde bude nejvhodnější XFCE, když už Mint.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno