Nejde nainstalovat Aptik

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#31 Příspěvek od alojz »

Čo je to Systemback

Systemback je jednoduchá aplikácia na zálohovanie a obnovu systému, ktorá bola vydaná na základe licencie GPLv3. Tento systém obsahuje nasledujúce kľúčové vlastnosti:

Vytvorte zálohy systému a konfiguračných súborov používateľa
Obnovte systém do predchádzajúceho stavu
Oprava systému
Skopírujte systém z jedného oddielu do druhého oddielu
Aktualizujte softvér
...moj favorit na zalohovanie...1.9.4......ked PPA tak francoconidi...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#32 Příspěvek od P.Indian »

alfisko: ano to jsem řešil nejdříve a zjistil že to tak nejde, pak jsem to nainstaloval podle tebe:
sudo dpkg -i aptik-v18.8-amd64.deb
a i nainstaloval soubor .run, a pak jsem řešil proč program nefunguje (nejde spustit).

alojz: vyzkouším, psal jsi že je česky? Umí zálohovat doinstalované aplikace? Je tu někde popsaný způsob použití (článek, diskuze, nejlépe česky)? Dík.
P.S. Čo je francoconidi?
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#33 Příspěvek od alojz »

...nepisal som,ze je česky,ale vie po česky...dost dobre...franco conidi nie je čo,ale kto...ostatné dohladas... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#34 Příspěvek od Ventero1 »

Nikomu jsem Aptik nedoporučoval - jen jsem ho zmínil jako možnost řešení pro danou situaci.

Otázka je, zda Systemback umí zálohovat nainstalované aplikace a pak je vložit do druhého systému - ve výčtu funkcí o tom není zmínka.
Také může kdokoliv i sám vyvinout aktivitu a zadat do vyhledávače třeba "alternatives Aptik" a pod. spojení slov pro relevantní výsledky ..
Nicméně tuším, že mazák Juwa na Ubufóru ho stále spokojeně používá s tím, že pro daný účel je nejlepší ...

Pokud člověk nemá aplikací hromadu, tak si nejspíše může vytvořit seznam, zálohovat /home a pak instalovat znovu s tím, že se obnoví konfigurace z toho oddílu /home - ten se ostatně může překopírovat celý ..

Jinak jsem narazil na zmínku, že Systemback také už není od roku 2018 udržovaný a místo toho je aktuální fork BluewhaleRobot. Něco zde:
https://github.com/BluewhaleRobot/systemback
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

P.Indian
Příspěvky: 25
Registrován: 21 úno 2021, 17:37
Bydliště: okr. Pelhřimov

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#35 Příspěvek od P.Indian »

Tak mi to nedalo, zkusil jsem nainstalovat ručně starší verzi a ta šla instalovat normálně.

Obrázek
Dell Precision M4600 i7-2860QM NVIDIA Quadro 2000M Crucial 2x8GB DDR3 1333MHz LM 20.1 Cinnamon

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#36 Příspěvek od alojz »

https://github.com/fconidi/systemback-i ... pack-1.9.4
...ano,v roku 2018 prestal Kendek systemback vyvyjat,po case sa ujal vyvoju Conidi,dodnes...a najnovsia verzia je 1.9.4...mne osobne sa najlahsie pracuje so systembackom...cely system zalohujem,v pripade havarie obnovym cely system...vzdy urobim zalohu,ked je zmena bud v systeme,alebo v programoch,predosla zaloha sa maže,ale nemusi...navrhol som otazkovatelovi kvoly jednoduchosti a jazykovej podpory...ale rozhodnut musi on... :roll: :roll: :roll:
p.s-včera,po hokuspokuse s wine32 mna,alojza,vytiahla obnova systemu z mensieho pruseru... :shock: :shock: :shock:...ostatne zalohovacie programy nepoznam... :cry: :cry: :cry:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#37 Příspěvek od akojak »

Môj zálohovací program sa volá zdravý rozum a druhý je reinštal. 1 alebo dvakrát sa stalo, že som musel reinstalovať (kvôli nezdravému rozumu :lol: ). Vždy lepšie ako niečo plátať do čoho ani nevidíš a následky už vôbec nie....
Ak by sa posral systém zoberiem druhý pc - to je moja záloha :lol: A NO PARANOJA

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#38 Příspěvek od Ventero1 »

To jo. Ale pokud jde o přenos nainstalovaných aplikací včetně konfigurací z jednoho OS do druhého, tak toto aplikace typu Sytemback či Timeshift neřeší. A k tomu je právě určený Aptik.
Stejně tak, jako pro případ, že zásahů a změn bylo tolik, že se uživatel raději rozhodne pro čerstvou instalaci - pak je to komfortnější cesta, než udělat nějakou sice jistou, ale hodně starou obnovu a další celý den či celý víkend tam vše znovu instalovat a konfigurovat.
A nevšiml jsem si zmínky o tom, proč ho P.Indian - asi fanoušek plzeňského hokeje :) - potřebuje a jakou situaci tím chce řešit ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#39 Příspěvek od alfisko »

Take tie body obnovenia je take windosowske. Ked nevies co ten system vyvadza. V linuxe to nepovazujem za nutne. Suhlaim s akojakom. Doteraz som pokazil maximalne tak Xsi. A to sa da opravit.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde nainstalovat Aptik

#40 Příspěvek od alojz »

...urobil som skrínšot o systembacku...
Přílohy
Snímka obrazovky z 2021-03-15 12-46-48.png
Snímka obrazovky z 2021-03-15 12-46-14.png
Snímka obrazovky z 2021-03-15 12-49-20.png
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno