USB WI-FI adapter/ Ovladače

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Zodiak
Příspěvky: 1
Registrován: 19 bře 2021, 11:13

USB WI-FI adapter/ Ovladače

#1 Příspěvek od Zodiak »

Ahoj,

mám na nt. Lenovo Mint 19. Interní Wi-Fi modul funguje od prvního spuštění stejně jako RJ45, což mě velice potěšilo a začal se edukovat v Linuxech
Potom nastala situace, kdy jsem musel koupit extertní USB Wi-Fi adaptér a protože jsem debil, tak jsem si nezjistil kompatibilitu, USB Wi-Fi adapter je značky : COMFAST CF-WU757F V2.

Po vložení USB do nt. se objeví ikonka na ploše a je možné jí otevřít a přečíst txt. soubor ale spustit soubor: SETUP.exe je možné ale objeví se chyb. hláška ERROR /media/technik9/CF Setup4/Setup.exe : Can not open the file as archive.

Ovladače z USB jsou psány pro Windows dle výrobce, taktéž jsem zkoumal alternativní cesty popsané na internetu, chápu pouze to, že to možné je ale aplikacemi v Mintech to nedokážu otevřít a použít přikaz. řádek, tady bych potřeboval poradit nebo návod. Sudo jsem se naučil používat... A něco mi řiká že tuto zkušenost se budu muset osvojit :-) Jestli to bude marné budu muset pořídit jiný WI-FI adaptér který má podobné parametry. Takže díky za rady.

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: USB WI-FI adapter/ Ovladače

#2 Příspěvek od menom »

.

Vpravo hore je take pole, kde je napisane Hledat
tam ked napises COMFAST CF-WU757F tak ukaze aj toto:
viewtopic.php?f=25&t=7193&p=38843&hilit ... 57F#p38843

Ake je to zariadenie ukaze vypis v terminali so zasunutym adapterom v usb:

Kód: Vybrat vše

lsusb

Kód: Vybrat vše

inxi -Nxx
Mozes sem este kopirovat:

Kód: Vybrat vše

sudo lshw -c network
.
.

RadekD
Příspěvky: 314
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: USB WI-FI adapter/ Ovladače

#3 Příspěvek od RadekD »

Při zasunutém USB WiFi zadej do terminálu

Kód: Vybrat vše

lsusb
Ve výpisu najdi něco jako Realtek xxx, zkopíruj ID, např.: ID 0bda:0129, ta čísla budou jiná! Vlož do Gogglu a zjistíš, jaký čip tam je, může se to lišit podle verze. Pak můžem hledat dál. Ale pokud to bude skutečně RTL8188GU, bdeš muset kompilovat ovladač a výsledek je nejistý, liší se to podle kernelu, který máš v OS.
Pro RTL8188GU to najdeš třeba zde:
https://github.com/McMCCRU/rtl8188gu
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Zamčeno