Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

Problémy s otevíráním, kopírováním a dalšími operacemi s obecnými soubory, včetně zálohování
Zpráva
Autor
West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#11 Příspěvek od West »

Netvrdím, že musí byť ľahší. Ono niektoré veci idú rýchlejšie bez myšaciny. Pochopil som to už dávno kedy mi kamarát ukázal ako rýchlo sa dostane k položke v DBS na i386/33 MHz v DOSe oproti mojej Amige s GUI a to so základného stavu kedy ešte DBS nieje v RAM. Ale ani na tej i386 to nerobil v príkazovom riadku, ale pomocou Norton Commander.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Linux se nerozšiřuje spíše proto, že vývojáři neřeší funkčnost, ale nesmyslné inovace ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#13 Příspěvek od West »

Načo by sa unúvali keď propagácia riešenia problémov v Linuxe sa uskutočnuje slovami: "príkazový riadok je najlepší, naučte sa v ňom pracovať"?

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#14 Příspěvek od hal_sk »

Ja len raz za čas potrebujem využiť služby príkazového riadku. Raz sa to možno začnem intenzívne učiť, ale nemám motiváciu. Aj tak by som to zabudol, pri sporadickom používaní.

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#15 Příspěvek od alfisko »

To je vec praxe. Ja som robil so sun servermi so solarisom, tak to mam tak zauzivane ze kopirujem v terminale, pouzivam editor vi. Ale je to kazdeho vec. Nech si kazdy pouziva co chce. Gui je samozrejme prioritne. Ale ked vies robit v terminale a spravit si nejaky ten skript tak je to plus. Ak pouzivas linux ako konzument, gui postacuje.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#16 Příspěvek od akojak »

Prečo sa terminál a príkazový riadok nikdy nerozšíri medzi usermi? Odpoveď je jednoduchá.
Lebo nie sú návody, manuály, pdf na použitie rôznych programov. A preklady... Nikto to nepropaguje. Tých pár kociek čo to používa nemá najmenší záujem o šírenie... tak sa veci majú...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#17 Příspěvek od West »

Súhlasím, že je to vecou praxe, ale nesmieme zabúdať na ľudí, ktorí nerobia v IT a počítač používajú k práci, alebo na zábavu. Ja by som si napríklad Amigu nikdy nekúpil keby sa tam všetko robilo prevážne v konzole. A v tej dobe kedy som ju kupoval stála Amiga 1/4 osobného auta.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov

#18 Příspěvek od sasa.chetan »

West píše: 26 dub 2021, 11:52 Ak by ste podaktorí už konečne chceli opustiť príkazový riadok a robiť veci v GUI, tak ako na Windows, tak túto vec pohodlne vyriešite v programe krusader cez find.
krusader je mi na prd v inom de.
V cli je to asi 18x rychlejsie.

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#19 Příspěvek od sasa.chetan »

Ventero1 píše: 26 dub 2021, 14:02 Linux se nerozšiřuje spíše proto, že vývojáři neřeší funkčnost, ale nesmyslné inovace ...
suhlas.
namiesto chyb a vylepseni (alebo uz existujucich funkcii dostupnych v cli) riesia zaoblenie a rozlozenie farbiciek a ikoniek aby vyzerali viac windows.
Pritom mnohe funkcie zanikaju lebo-...

sasa.chetan
Příspěvky: 383
Registrován: 29 kvě 2020, 20:21

Re: Zálohovanie posledne modifikovaných súborov a priečinkov [VYŘEŠENO]

#20 Příspěvek od sasa.chetan »

West píše: 26 dub 2021, 14:07 Načo by sa unúvali keď propagácia riešenia problémov v Linuxe sa uskutočnuje slovami: "príkazový riadok je najlepší, naučte sa v ňom pracovať"?
vo windows pracujem v ad cez gui, inak 80% v powershell

Zamčeno