Tip na vzhled

Problémy spojené s tématy, ikonami a wallpapery, nebo jejich vlastní tvorba
Zpráva
Autor
Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Tip na vzhled

#11 Příspěvek od Fargotroniac »

No, času právě moc nemám. Nějak hodně si s tím hrát nechci, ale zase aby to k něčemu vypadalo.

Zatím co jsem z odpovědí pochopil je, že nebrat Cinnamon ale jít do Mate.

Na články a stránky jsem zatím neměl čas se podívat, zítra to snad bude lepší.

Jinak k samotnému tématu. Hledat tedy takový, kde je vývoj aktuální. Předpokládám, že brát nějaký s poslední úpravou třeba dva roky zpátky by asi nebylo dobré že?

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Tip na vzhled

#12 Příspěvek od labeent »

Fargotroniac píše: 03 kvě 2021, 12:50 Mám těch počítačů více. Na jeden jsem nasazovat Ubuntu GNOME. Na druhém mám momentálně Linux Mint Cinnamon. Ale nějak tápu právě v těch vzhledech. Na oficiálních stránkách jsem sice něco našel, ale moc tam toho není a poslední aktualizace vzhledu je právě rok i více zpátky a to asi není nejlepší volba?

U mate je to podobné. Narazil jsem na stránky, ale dává mi to na výběr gtk2 nebo gtk3. Který z nich je určený pro aktuální Linux mint Mate?

Má Mate oproti Cinnamon budoucnost? Nebo už ho opouštějí vývojáři a přecházejí na jiné prostředí? Či naopak?

Totálně se v tom nevyznám. :)

Proto se obracím na místní s pomocí výběru a případně i doporučení nějakého vzhledu ve světlem provedení, který mají třeba místní odzkoušený a vývojář na něm třeba pracuje a tak. :)
Tak je to jako vždy o osobních preferencích. A samozřejmě o hardwaru.
Cinnamon rozhodně není špatná volba a je to HLAVNÍ desktop, který je přímo od vývojářů Linuxu Mint. Je plně GTK3.
Jedná se o mírně náročnější prostředí.

Mate je podobně jako XFCE lehké prostředí. Je to takový mezistupeň mezi GTK2 a GTK3.

Něco o vzhledu by sis mohl přečíst zde:

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2020/05/idealni-tema-vzhled-07/
Jinak záleží JEDINĚ na Tobě. Vše si ošahat, vyzkoušet. Za mě co se týče grafiky je pořadí od nejlepšího toto: Cinnamon, Mate, XFCE.
Nicméně si dokážu přizpůsobit prostředí tak, že vzhledově jsou poté podobná.
Já osobně nepoužívám nic než Cinamon a málokdy Mate a nevidím v tom na rozdíl od Ventera neustále problém. On na Cinnamon útočí dlouhodobě. Ale o čemkoliv jiném se s ním dá rozumně diskutovat :D
Ale já prostě nastavím pc, vzhled, programy a pak to jen používám, nedělám některé věci, které dělají kluci, takže se mi třeba nějaký ten problémek neprojeví.

K poslední otázce:
Linux Mint je Cinnamon, Mate a XFCE, Ubuntu má odnože mimo jiné Mate a nově Ubuntu Cinnamon remix. Ubuntu Cinnamon je relativně nový projekt, je dobré ho sledovat, ale možná to ještě není ideální na instalaci, možná ano. Ubuntu Mate se říká, že je někdy skoro lepší než Mint Mate, coož neumím posoudit.
Obrázek

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tip na vzhled

#13 Příspěvek od alojz »

...nechapem celkom otazkovatela ohladne jednorocnych tem...na stranke,ktoru uz ti poslali,témy sa aktualizuju kazdy den,aj ikony...ja pouzivam aj v mate,aj v budgie rovnaku temu,ktora sa aktualizovala vlani...je dobra,mne sa paci...radsej skusaj,a menej filozofuj... :roll: :roll: :roll:
Snímka obrazovky z 2021-05-04 19-00-11.jpg
...budgie 20.04...mate nemam po ruke......
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Tip na vzhled

#14 Příspěvek od akojak »

Fargotroniac píše: 04 kvě 2021, 16:33
Jinak k samotnému tématu. Hledat tedy takový, kde je vývoj aktuální. Předpokládám, že brát nějaký s poslední úpravou třeba dva roky zpátky by asi nebylo dobré že?
Nie je jasné o čo ti ide. Konkrétne o aké téma ide, odkiaľ je? Odkiaľ chceš brať témy? Prečo si myslíš, že témy starnú podľa rokov?
Kde chceš hľadať témy? Asi to chce upresniť.

Fargotroniac
Příspěvky: 52
Registrován: 13 čer 2013, 19:58

Re: Tip na vzhled

#15 Příspěvek od Fargotroniac »

Zítra se dostanu k PC, tak vyhledám odkaz a dám ho sem. :)

Jinak mi jde o to, že i na oficiální stránce pro Cinnamon témata jsem našel i světlá témata, ale poslední aktualizace u něj byla třeba rok klidně i více zpátky. A neumím posoudit, jak je to aktuální vůči vývoji desktopu. Aby tam něco nechybělo, nebyla chyba kvůli změně ve vývoji desktopu či podobně. Ale jak budu u pc, vyhledám přímo odkaz. :)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Tip na vzhled

#16 Příspěvek od Ventero1 »

On na Cinnamon útočí dlouhodobě.
Tak není to útočení, ale varování, které podkládám základním argumentačním gró. Pokud by jsi chtěl upřesnit, tak není problém. Vše je podloženo dlouhodobou četností témat potíží a také SW testy, které svědomitě dělá i jeden člen této komunity a to ten z nejfundovanějších.
Ale o čemkoliv jiném se s ním dá rozumně diskutovat
Tak zrovna o Cinnamonu a LM celkově se se mnou celkem rozumě diskutovat dá - nemohu za to, že důkazy jsou tak přesvědčivé - to jsou jiná témata, kde se se mnou rozumě diskutovat vůbec nedá ... :D

Jinak 2 roky staré téma , myslím tím teď to grafické ;) , je ve většině případů aktuální a plně použitelné - ty knihovny se tak rychle nevyvíjí a tedy tak často neupgradují ...

Ostatně zkouška není tak náročná - stáhneš téma, vložíš do příslušného adresáře (/usr/share/themes/ popř. /usr/share/icons/ nebo /home/.themes/ popř. /home/.icons/) a vyvoláš nastavení vzhledu - buď tam bude nebo ne. Když jo, přepneš a uvidíš, jestli je plně funkční (všechny prvky korektně vykreslené) nebo ne ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Tip na vzhled

#17 Příspěvek od akojak »

Hladať témy, to je dobrá téma...
Najskôr sa treba popozerať v repozitári. Je tam dosť tém pre ikony, okná... Svetlé, tmavé.
V Synapticu sa dá hľadať. Sú tam rozšírenia, doplnky pre každé desktopové prostredie...
Tie sa určite nebudú rozpadávať ani po rokoch. :)

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Tip na vzhled

#18 Příspěvek od alojz »

...u tém je aj napisane odporucanie,pre aky desktop je urceny...vybrat vizualne vhodnu temu,sadu ikon,ak na tom trvas,zabere hodiny skusania...kustomizacia vzhladu OS patri medzi posledne nastavenia... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Tip na vzhled

#19 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 04 kvě 2021, 23:01
On na Cinnamon útočí dlouhodobě.
Tak není to útočení, ale varování, které podkládám základním argumentačním gró. Pokud by jsi chtěl upřesnit, tak není problém. Vše je podloženo dlouhodobou četností témat potíží a také SW testy, které svědomitě dělá i jeden člen této komunity a to ten z nejfundovanějších.
Ale o čemkoliv jiném se s ním dá rozumně diskutovat
Tak jen pro jistotu, pokud by sis neprojel celý ten seriál:

Je několik způsobů, jak dostat do Linuxu jiný vzhled.
1) Nejjednodušší je varianta využití předpřipravených doplňkových vzhledů.
Cinnamon

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2020/05/idealni-tema-vzhled-03/
XFCE a MATE

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2020/05/idealni-tema-vzhled-04-2/
2) Instalace dalších motivů, které jsou dostupné pro různá prostředí a nejsou přímo součástí instalace.
Tam pak platí nutnost stažení vzhledu (pro danné prostředí) a instalace do složek vzhledů. To už je mírně složitější, ale není to nic, co by bylo zase příliš těžké. V té sekci pro Cinnamon to máš popsané.

Pokud je vzhled starší než rok, neznamená to žádný problém. Například prostředí Gnome 3 je dostupné již mnoho let a tak nemusí být problém ani s 5 let starým vzhledem. Každopádně je to nutné vyzkoušet. Ale nebál bych se toho.
Obrázek

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Tip na vzhled

#20 Příspěvek od Livan »

Fargotroniac píše: 04 kvě 2021, 21:45 Jinak mi jde o to, že i na oficiální stránce pro Cinnamon témata jsem našel i světlá témata, ale poslední aktualizace u něj byla třeba rok klidně i více zpátky. A neumím posoudit, jak je to aktuální vůči vývoji desktopu. Aby tam něco nechybělo, nebyla chyba kvůli změně ve vývoji desktopu či podobně. Ale jak budu u pc, vyhledám přímo odkaz. :)
Téma rieši farebné podanie, fonty, ikony a podobne. Vôbec by nemalo vadiť, že je to staršieho dáta vydania.

Zamčeno