Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor

buena
Příspěvky: 31
Registrován: 14 bře 2014, 07:34

Re: Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

#12 Příspěvek od buena »

V příloze je ofocený výpis toho přepsaného disku, kde byla data
20210715_171722.jpeg
.
Nejen prací živ je člověk a Kdo si hraje ten (se) nezlobí

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

#13 Příspěvek od akojak »

Vyzerá to, že inštalácia bola na celý disk aj ked oddiel swap nie je vidno. A inštalovaný LM fungoval?
To si zabudla, že na disku sú data? Nie veľmi to chápem.... :shock:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

#14 Příspěvek od Ventero1 »

Instalovaný systém NESPOUŠTĚT !

Neblázni - žádné neznámé firmě - svěřit se to může známé firmě s tradicí a do smlouvy si nech pro dobrý pocit zahrnout svou vlastní klauzuli proti zneužití těch textů - věř, že za ty prachy, co si berou s tím nebudou mít problém. Tady paranoia není na místě - to dělaj ajťáci a ty maj tolik babrání a takové příjmy ze záchran apod., že nemají čas ani potřebu číst rozepsanou literaturu a beztak by nevěděli co s tím a opět - zjišťovat to nemají potřebu a ni čas ...

Mé doporučení - udělej si přesnou kopii toho disku nebo 2 (to ostatně dělají i ty záchranáři a z té firmy i poradí, jak si udělat tu kopii, to se ale dá dohledat a není to obtížné - klidně na to založ tady dotaz), tento orig. disk pak už nepoužívej - dej do šuplete, domluv s firmou za kolik a poskytni jim tu kopii, bude-li cena přijatelnější, než to všechno psát znovu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

buena
Příspěvky: 31
Registrován: 14 bře 2014, 07:34

Re: Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

#15 Příspěvek od buena »

akojak píše: 15 črc 2021, 17:47 Vyzerá to, že inštalácia bola na celý disk aj ked oddiel swap nie je vidno. A inštalovaný LM fungoval?
To si zabudla, že na disku sú data? Nie veľmi to chápem.... :shock:
Stalo se mi to protože jsem lama.
Měla jsme zafixované, že C: disk se systémem w7 je prostě první, D: Data druhý a E:Hry třetí.
Po havárii při výpadku elektřiny při bouřce už jsem w7 nespustila, protože o instalačku w7 jsem přišla při stěhování před pěti lety.
Syn mi na moje přání vytvořil instalaci MINT 20.1 a pak už to byl jen krok od osudné chyby.
Instalace se mě ptala, kam dát systém a já zvolila hned ten první disk, v domnění že tím nahradím win7 ( C:).
Největší chybu jsem ale udělala už dávno, že jsem pořád odkládala nákup nějakého backup systému za pár tisícovek, protože to tady ročně tak deset až dvacetkrát spadne (el.siť).
A samozřejmě s tím je spojená i hloupá jistota v to, že mě se to přece nemůže stát a zapomněla jsme zálohovat... to taky sehrálo roli.
Nejen prací živ je člověk a Kdo si hraje ten (se) nezlobí

buena
Příspěvky: 31
Registrován: 14 bře 2014, 07:34

Re: Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

#16 Příspěvek od buena »

Ventero1 píše: 15 črc 2021, 18:00 Instalovaný systém NESPOUŠTĚT !

Neblázni - žádné neznámé firmě - svěřit se to může známé firmě s tradicí a do smlouvy si nech pro dobrý pocit zahrnout svou vlastní klauzuli proti zneužití těch textů - věř, že za ty prachy, co si berou s tím nebudou mít problém. Tady paranoia není na místě - to dělaj ajťáci a ty maj tolik babrání a takové příjmy ze záchran apod., že nemají čas ani potřebu číst rozepsanou literaturu a beztak by nevěděli co s tím a opět - zjišťovat to nemají potřebu a ni čas ...

Mé doporučení - udělej si přesnou kopii toho disku nebo 2 (to ostatně dělají i ty záchranáři a z té firmy i poradí, jak si udělat tu kopii, to se ale dá dohledat a není to obtížné - klidně na to založ tady dotaz), tento orig. disk pak už nepoužívej - dej do šuplete, domluv s firmou za kolik a poskytni jim tu kopii, bude-li cena přijatelnější, než to všechno psát znovu.
Nevím, co s tím udělám dál.
Projdu si všechny vaše návrhy, ale s tou firmou... to asi nerisknu.
Udělám si obraz disku a pak budu zkoušet a učit se... jinak to nevidím.
V pondělí mi přijde krabicové w7 a budu mít měsíc co dělat.
Pak to vzdám, pokud neuspěji a začnu znovu.
Sice mě to bolí tak, jako by mi někdo umřel... ale asi se to mělo do prkýnek nejspíš stát... kruciš !
Nejen prací živ je člověk a Kdo si hraje ten (se) nezlobí

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

#17 Příspěvek od akojak »

Nie je otázkou či sa to dá obnoviť. To je jasné. Len vybrať dobré nástroje a získať info... to je asi tá obtiažnejšia časť :ugeek:

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

#18 Příspěvek od akojak »

buena píše: 15 črc 2021, 18:22
akojak píše: 15 črc 2021, 17:47
.
Největší chybu jsem ale udělala už dávno, že jsem pořád odkládala nákup nějakého backup systému za pár tisícovek, protože to tady ročně tak deset až dvacetkrát spadne (el.siť).
A samozřejmě s tím je spojená i hloupá jistota v to, že mě se to přece nemůže stát a zapomněla jsme zálohovat... to taky sehrálo roli.
Neváhaj a zožen disky. Neoplatí sa šetriť na pár eurách. Na bazoši sú 2,5'' 500 gigy za 5-10 €. Vydržia ešte dlho... Minule som kúpil 5 diskov za 30 € na backupy, zálohy, všetky sú bezchybné... 8-)
namiesto usb kľúčov používam tiež 500 GB 2,5'' hdd, sú lacnejšie a kapacitou väčšie...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

#19 Příspěvek od Ventero1 »

Obraz disku ne - kup si 2 další disky, na ty to naklonuj a s těmi pracuj.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

buena
Příspěvky: 31
Registrován: 14 bře 2014, 07:34

Re: Je nějaká naděje na obnovu části dat z disku

#20 Příspěvek od buena »

akojak píše: 15 črc 2021, 19:25
buena píše: 15 črc 2021, 18:22
akojak píše: 15 črc 2021, 17:47
.
Největší chybu jsem ale udělala už dávno, že jsem pořád odkládala nákup nějakého backup systému za pár tisícovek, protože to tady ročně tak deset až dvacetkrát spadne (el.siť).
A samozřejmě s tím je spojená i hloupá jistota v to, že mě se to přece nemůže stát a zapomněla jsme zálohovat... to taky sehrálo roli.
Neváhaj a zožen disky. Neoplatí sa šetriť na pár eurách. Na bazoši sú 2,5'' 500 gigy za 5-10 €. Vydržia ešte dlho... Minule som kúpil 5 diskov za 30 € na backupy, zálohy, všetky sú bezchybné... 8-)
namiesto usb kľúčov používam tiež 500 GB 2,5'' hdd, sú lacnejšie a kapacitou väčšie...
Promiň, vyjádřila jsme se nepřesně. Myslela jsem bateriový záložní systém, kvůli výpadkům elektřiny. Taky se tomu říká tak nějak. Každou chvíli spadne někde v okolí buď strom nebo drát anebo práskne do rozvodny. Je to tu pravidlem.
Nejen prací živ je člověk a Kdo si hraje ten (se) nezlobí

Zamčeno