Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
cecil
Příspěvky: 10
Registrován: 22 kvě 2021, 22:18

Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#1 Příspěvek od cecil »

Dobrý den,
potýkám se s problémem, kdy mi po obnově systému Linux Mint 19.3, Tricia, Cinnamon systém vždy spadne do konzole. Systém mi přestal úplně fungovat, dokonce nešlo ani zadat heslo a přihlásit se. Nejsem v Linuxu zběhlý a proto stále zálohuji. Mám zálohu Timeshift, kde je kompletní disk včetně /home. Po nainstalování nového systému obnova proběhne (běží dost dlouho, cca hodinu a kus, systém se zrestartuje a naběhne jen konzole, která požádá o login, ten proběhne a grafické prostředí se nezobrazí. Na Disku jsou - pokud mohu soudit - všechny soubory. Při startu po obnově krátce probliknou hlášky typu:
[ 0.280913] ACPI BIOS Error (bug): Failure creating named object [\_SB.PCIO.XHC.RHUB.SS08._UPC], AE_ALREADY_EXISTS (20190816/dswload2-327)
[ 0.280919] ACPI Error:AE_ALREADY_EXISTS, During name lookup/catalog (20190816/psobject-221)
[ 0.280923] ACPI BIOS Error (bug): Failure creating named object [\_SB.PCIO.XHC.RHUB.SS08._PLD], AE_ALREADY_EXISTS (20190816/dswload2-327)
[ 0.280928] ACPI Error: AE_ALREADY_EXISTS, During name lookup/catalog (20190816/psobject-221)
[ 0.280978] ACPI BIOS Error (bud): Failure creating named object [\_SB.PCIO.XHC.RHUB.SS09._UPC], AE_ALREADY_EXISTS (20190816/dswload2-327)
plus ještě šest dalších. Povedlo se mi je vyfotit při startu a mohu je sem případně dopsat.
Moc bych prosil o radu, zda je možné situaci nějak řešit. Možná jen špatně nastavuji Timeshift pro obnovu i když tam moc věcí k nastavení není.
cecil

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#2 Příspěvek od juhele2014 »

No, pokud cinnamon zlobí, pomáhá příkaz v terminálu
cinnamon --replace
Lze dohledat na webu, o co jde. Ale trošku mě zarazil údaj o čase obnovy, přes hodinu mě připadá hodně dlouho, i když pravda nevím, na jakém hardware je zmíněný LM nainstalován. Není nějaký problém např. s hardiskem?

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#3 Příspěvek od alojz »

...pouzivat SYSTEMBACK... :ugeek: :ugeek: :ugeek:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#4 Příspěvek od alfisko »

A po naistalovani noveho systemu pred obnovou zo zalohy ta grafika v userovi ide ? Mozno ze ked obnovis /home, vsetko prepises tak moze byt problem s grafikou usera. Niekedy staci v konzole zmazat userovi
.xauthority

cecil
Příspěvky: 10
Registrován: 22 kvě 2021, 22:18

Re: Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#5 Příspěvek od cecil »

To: juhele2014
Za Cinnamon --replace děkuji. Rozhodně to zkusím. Čas obnovy je dlouhý. Timeshift tahá všechno z externího disku a je to skoro půl TB. To je v pořádku - si myslím. Přes příkazový řádek se také dá kouknout na strukturu adresářů a ta vypadá v pořádku. Jen ten Cinnamon nenabíhá. Každopádně děkuji za cennou řadu. Cecil

cecil
Příspěvky: 10
Registrován: 22 kvě 2021, 22:18

Re: Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#6 Příspěvek od cecil »

To: alojz
Díky. Některé zkušenosti jsou holt k nezaplacení. Příště se budu tvou radou řídit. Cecil

cecil
Příspěvky: 10
Registrován: 22 kvě 2021, 22:18

Re: Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#7 Příspěvek od cecil »

To: alfisko
Po nainstalování Minut 19.3 všechno jede. Pak spustím Timeshift obnovu, ten hodinu chroupá soubory z externího disku do kompu, pak se zrestartuje do konzole, řekne si o login, ten proběhne a zůstanu přihlášený v příkazovém řádku,. Což je prima, ale potřebuji Cinnamon, abych mohl něco dělat :). Zkusím nejdřív obnovu Cinnamonu, jak radí juhele2014 a pak tvou radu, pokud se prokoušu do adresáře přes konzoli. Děkuji a dám vědět, jak to dopadlo. Cecil

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#8 Příspěvek od alfisko »

v console :

Kód: Vybrat vše

login
passport
cd /home/user
ls -la | grep -i xauth
ak je tam tak sa objavi : -rw------- 1 user:user 50 júl 18 08:51 .Xauthority

Kód: Vybrat vše

rm  .Xauthority
startx
Keby startx neslo, ale hadam aj v minte ide, potom stlac ctrl+alt+F7 (tu skusaj aj F5 - a viac, mne ide grafika na F7)
a prihlas sa

cecil
Příspěvky: 10
Registrován: 22 kvě 2021, 22:18

Re: Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#9 Příspěvek od cecil »

To: alfisko
Děkuji. Omlouvám se, že reaguji opožděně. Jsem teď mimo obvyklou destinaci, ale opět děkuji za radu. K akci se dostanu nejdřív za dva dny, tak sem pak písnu, jak vše dopadlo. Cecil

cecil
Příspěvky: 10
Registrován: 22 kvě 2021, 22:18

Re: Po obnově Timeshift-em jde jen konzole

#10 Příspěvek od cecil »

Tak nic bohužel nezabralo. Nainstalován nový systém a obnoveno ze záloh. Škoda, že Timeshift úplně selhal. Musím začít používat něco, co bude spolehlivě fungovat. Něco jako Acronis by se mi líbilo. Díky všem za ochotu a cenné rady. Cecil

Zamčeno