ZAČÁTEČNÍK

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: ZAČÁTEČNÍK

#41 Příspěvek od vxmery »

Toto ISO malo grafický inštalátor, bolo to podobné Ubuntu/LM, nič zložité ak vieš odlíšiť partíciu od patrície :)
po inštalovaní som zamachroval a dal do príkazového riadku
sudo apt update && sudo apt upgrade
a dokonáno jest :D
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: ZAČÁTEČNÍK

#42 Příspěvek od alfisko »

po inštalovaní som zamachroval a dal do príkazového riadku
sudo apt update && sudo apt upgrade

Ja sa len pytam ze ci nestaci dat jeden raz sudo bash a potom uz len vypisovat prikazy. A potom to ukoncit ctrl+d

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: ZAČÁTEČNÍK

#43 Příspěvek od alojz »

...10-ka MATE nemala graficky instalator,a celkom ma nahnevala...vzdy nieco chybala...tak som to vzdal...uplne...ved predsa nenecham sa rozculovat...ubuntu MATE splna moje ocakavania,vcetne funkcnosti,aj esteticky...len keby som to cele nemusel po skonceny preinstalovavat,potom niektore veci,a programy v novom nefunguju podla mojho ocakavania,alebo vobec...toto je moj chronicky problém...dlhorocny... :roll: :roll: :roll: ...preto hladam vhodnu dlhodobu nahradu... :idea: :idea: :idea:
...teraz zamyslam do ubuntu 20.04-ku doinstalovat MATE,ci bude mat tu 10 rocnu podporu... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Adem
Příspěvky: 132
Registrován: 20 dub 2016, 13:21

Re: ZAČÁTEČNÍK

#44 Příspěvek od Adem »

Protože ZAČÁTEČNÍK wawat ukončil diskuzi v tomto tématu o znovu-instalaci Windows a další příspěvky jsou OT, navrhuji změnit/doplnit název tématu

na KONEČNÍK
LinuxMint 21.1 MATE 64b, i5-9600KF, RAM 32GB, SSD 240GB, nVidia GTX3050 8GB. - Kodi 20.1 Nexus

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: ZAČÁTEČNÍK

#45 Příspěvek od vxmery »

:D :D :D
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: ZAČÁTEČNÍK

#46 Příspěvek od juhele2014 »

Tak teda nevim, jestli se bude chtít ZAČÁTEČNÍKOVI přijít do KONEČNÍKU ... 8-)

proud
Příspěvky: 38
Registrován: 24 srp 2019, 11:23

Re: ZAČÁTEČNÍK

#47 Příspěvek od proud »

Zdravim,nejsem "ten" zacatecnik,i kdyz taky vecnej zacatecnik,ani snad konecnik,ale vidim ze to tu zije,tak dam otazecku.Jak se zbavit prihlasovani a zadavani hesla pokazdy kdyz restartnu? Je to otravny,protoze mi tu a tam zamrzne masina,radeji ani uz nepatram proc,slaba neni a zamrza i na woknech co jsou na druhym ssd disku,takze to linux mintem 20.02 Cinnamon kterej mam neni:-),a ze jsem zacatecnik vim,protoze jsem bojoval dlouho s biosem uefi co mi hazel vecne misto linuxu na bootovani ty nechteny wokna i pres prenastaveni a ulozeni na linux,az jsem proste ten ssd s woknama odpojil,bios vyhral,njn:-)))).Ale fakt bych se rad neprihlasoval,jsem sam a pc pouzivam jen ja a pri restartu je to vazne otravny,dost na tom ze to tam musim cvakat kazdou chvili kvuli jinejm vecem. Poradite? Nic jsem tu nenasel az na jeden podobnej problem ktyerej jsem nepochopil,mam to tu jinak. Diky :-)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: ZAČÁTEČNÍK

#48 Příspěvek od juhele2014 »

Hm, při instalaci systému se tam ta fajfka nedává (přihlašovat se heslem), pak je klid. Nicméně, už se to tu taky řešilo, ale bude to někde hloubš ve foru. Pro začátek - nejde to zrušit přes Start - Nastavení - Přihlašovací okno?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: ZAČÁTEČNÍK

#49 Příspěvek od Ventero1 »

Nevim jak v LM, ale v Ubu je na to jednoduchy prikaz, ktery je na tamnim ceskem foru zminen. Zkus pohledat.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: ZAČÁTEČNÍK

#50 Příspěvek od alfisko »

Len aby sa potom neukazovalo okno ze " sa neodomkol zvazok klucov " pri niektorych aplikaciach. Jedno napisanie hesla pri starte to vyriesi.

Zamčeno