ZAČÁTEČNÍK

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zamčeno
Zpráva
Autor
alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: ZAČÁTEČNÍK

#71 Příspěvek od alfisko »

no ked to chces odobrat tak naformatuj v gparted tie particie kde je mint a pridaj ich k ubuntu. Ale sprav si zalohu keby si nieco pohnojil :D

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: ZAČÁTEČNÍK

#72 Příspěvek od alojz »

...potom precitas na ciernej obrazovke-minimal bash like GRUB error......atakdalej...hned beres telefon a napises sem aj s fotkou,ze nic nevies spustit,a ked nemas druhy komp pri ruke,tak dnes ani nespustis nic...takze radsej nemaz este,rozhodni sa definitivne co kces urobit...a bud komunikativny...... :evil: :evil: :evil:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: ZAČÁTEČNÍK

#73 Příspěvek od alfisko »

No prepokladam ze na jednom hdd ma kazdy linux svoje particie a grub je nad nimi. Napriklad sda. Takze nastartovat by to malo ked si v grube nastavi ten ponechany linux. A potom opravi grub.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: ZAČÁTEČNÍK

#74 Příspěvek od Ventero1 »

Chlapi - uplne jednoduse - at najede do systemu, ktery chce zachovat, odtamtud smaze ten druhy system (treba cely oddil preformat a nechat ho na dalsi zkusebni system nebo na to misto rozsirit ten chteny) a nakonec v terminale "sudo update-grub", tim si ho prevezme a je hotovo.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: ZAČÁTEČNÍK

#75 Příspěvek od alojz »

...takto by bolo najjednoduchsie... :roll: :roll: :roll: ...ale mam obavy,ze to tak nebude... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: ZAČÁTEČNÍK

#76 Příspěvek od alfisko »

Ventero1 píše: 24 říj 2021, 20:11 Chlapi - uplne jednoduse - at najede do systemu, ktery chce zachovat, odtamtud smaze ten druhy system (treba cely oddil preformat a nechat ho na dalsi zkusebni system nebo na to misto rozsirit ten chteny) a nakonec v terminale "sudo update-grub", tim si ho prevezme a je hotovo.
No vsak to mu radim len trocha inymi slovami

zidonius
Příspěvky: 6
Registrován: 21 říj 2021, 15:50

Re: ZAČÁTEČNÍK

#77 Příspěvek od zidonius »

To jsem si právě myslel,co je jednodušší?Ubuntu chci nechat,Mint bych nejraději odebral,protože mi nebere heslo.Pouze se můžu přihlásit,ale dále,když chce heslo,tak ..přihlášení se nezdařilo.Zkoušel jsem i měnit heslo přeš Grub,heslo změněno,ale problém trvá.Potřeboval bych,polopatištější radu.Neznám emulgátorové zkratky,jinak dík.

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: ZAČÁTEČNÍK

#78 Příspěvek od alfisko »

zidonius píše: 24 říj 2021, 20:40Pouze se můžu přihlásit,ale dále,když chce heslo,tak ..přihlášení se nezdařilo.Zkoušel jsem i měnit heslo přeš Grub,heslo změněno,ale problem trva
Tak tomu nerozumiem. Ak neberie heslo, moze byt problem v .Xauthority v domovskom adresari. Ctrl+alt+F1 ti otvori terminal, prihlas sa , daj cd, potom rm .Xauthority a prihlas sa do grafiky

Luba
Příspěvky: 2
Registrován: 29 říj 2021, 10:15

Re: ZAČÁTEČNÍK

#79 Příspěvek od Luba »

Dobrý den. Nainstaloval jsem LinuxMint a nemohu načíst Frefox píše to že není připojení na servr . Ale Wifi funguje. Je tady nějaká jednoduchá rada prosím. Děkuji za ochotu

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: ZAČÁTEČNÍK

#80 Příspěvek od labeent »

Luba píše: 01 lis 2021, 03:16 Dobrý den. Nainstaloval jsem LinuxMint a nemohu načíst Frefox píše to že není připojení na servr . Ale Wifi funguje. Je tady nějaká jednoduchá rada prosím. Děkuji za ochotu
Je zapotřebí nějakým způsobem ověřit, zda jsi skutečně online.
Co znamená hláška, že Wi-Fi funguje?
Klidně bych vyzkoušel například Správce aktualizací. A hned se pozná, zda jsi online. Pokud ne, je to jasné. Pokud ano, vyzkoušel bych instalace třeba SlimJet. Až bude nainstalován, tak vyzkoušet zda je online. Pokud ano, tak super, jsi online a víš, že se chyba bude řešit ve Firefoxu. Pokud ne, problém není ve Firefoxu, ale celkově v připojení (Wi-Fi, kabel, Firewall apod.).

Takže tím bych začal.
Obrázek

Zamčeno