Aktuální MX

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Aktuální MX

#1 Příspěvek od labeent »

Ahoj,
má někdo odzkoušené aktuální MX?
Docela bych to chtěl zase testnout, ale podmínkou je dobrá spolupráce s Cinnamonem, XFCE nechci. Má to někdo testnuté?

Jsou nějaké problémy?
Díky za info.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Aktuální MX

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Tady link na recenze od nejvetsiho testera v nasich krajinach. Nevypada to spatne.
Ale Cinnamon to budes muset pohledat, ale to teda nevim, kdo by zkousel ..
Jinak je i nativni verze s KDE.
https://redhawk75.wordpress.com/2021/08 ... 21-beta-1/
https://redhawk75.wordpress.com/2021/09 ... ly-pohlad/
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Aktuální MX

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Tady je od dýdžeje pisnicka na prani pro Labeenta:
https://redhawk75.wordpress.com/2021/10 ... -inych-de/
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Aktuální MX

#4 Příspěvek od labeent »

Děkuju moc.
No, nevypadá to, bohužel, pro Cinnamon moc dobře. Což mi mrzí, protože je to prostředí, které mám nejradši, rád si ho i doinstalovávám.

Proč ho neustále neodladili a místo toho se vrtají v kravinách jako je plochý design ikon apod., když se jedná o vlajkovou loď Mintu, prostě nechápu. Je dost možné, že třeba nemají odezvu. Kdyby po havárii prostředí měli možnost odeslat nějaký výpis (automaticky), už by ode mě měli dávno zásobu informací a třeba by to už bylo se stabilitou jinak. Je to velká škoda, protože přizpůsobilost tohoto prostředí je fakt super. No, uvidíme.

Redhawkovi, jakožto i Venterovi, patří velký dík.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Aktuální MX

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Bohu zel - je to tak - je to snad nejproblemovejsi DE a myslim, ze zpetnou vazbu maji - jen jak jsem psal v jinych vlaknech je problem v hlavach vyvojaru, jam jsi zde sam navedl ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Aktuální MX

#6 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 03 říj 2021, 18:17 Bohu zel - je to tak - je to snad nejproblemovejsi DE a myslim, ze zpetnou vazbu maji - jen jak jsem psal v jinych vlaknech je problem v hlavach vyvojaru, jam jsi zde sam navedl ..
JJ.
Zatím testuju MX s Kde, protože jsem vždycky měl i pár aplikací z KDE, tak jsem si řekl, že by to možná bylo lepší.
Celkem to jde, uvidíme, až si to trochu ošahám. Je to metoda částečně pokus-omyl. Docela mi dalo práci zprovoznit Firefox, nechtěl brát profil z Mintu. Teď jsem si nechtěně ke spodnímu panelu zapnul ten originál MX na boku a nemůžu se ho zbavit :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Aktuální MX

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Tak nekteri berou KDE jako nejpromakanejsi DE jak funkcne tak graficky a argumenty priznivcu jsou presvedcive. Osobne vsak pouzivam slabsi PC a tak volim XFCE - uz ho povazuji za vice, nez jen kompromis: Vybavenost a odladenost slusna, presto nizka spotreba prostredku a ergonomie bych rekl na spici. Graficky je to treba slabsi, ale daji se najit temata, kterymi se toto DE pozvedne.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Aktuální MX

#8 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 04 říj 2021, 07:58 Tak nekteri berou KDE jako nejpromakanejsi DE jak funkcne tak graficky a argumenty priznivcu jsou presvedcive. Osobne vsak pouzivam slabsi PC a tak volim XFCE - uz ho povazuji za vice, nez jen kompromis: Vybavenost a odladenost slusna, presto nizka spotreba prostredku a ergonomie bych rekl na spici. Graficky je to treba slabsi, ale daji se najit temata, kterymi se toto DE pozvedne.
Sám jsem teď otestoval MX Linux 21 ve KDE verzi, dost dobrá distribuce. KDE jsem nikdy neměl, tak v tom trochu plavu, pak jsem si to vlastní blbostí shodil a potřeboval rychle systém, tak jsem nahodil Ubuntu Mate 21.10. Obě distribuce mohu s klidem doporučit. Až budu mít chvilku čas, uvažuju o návratu k MX. Byl jsem i velmi mile překvapený s obsahem softwaru v repo, stabilitou apod. Trochu mi mrzí nemožnost použití mé oblíbené kombinace témat z Gnome/Cinnamon, ale i tak jsem našel pár povedených témat. Fungovalo mi tam více věcí než v tom Mate.
Obrázek

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1382
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Aktuální MX

#9 Příspěvek od alojz »

:o .ventero-pre slabsi komp Q4OS s KDE...teraz skusam... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2756
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Aktuální MX

#10 Příspěvek od Ventero1 »

KDE je zrovna hodne tezke prostredi - tak nevim, jestli na hodne starsich kompech bude pouzitelne - i Slax jej kvuli tomu nakonec opustil, i kdyz se ho Matejicek dlouho nechtel vzdat ... Nicmene na nejakych Core i3-2xxx (to je dnes slabsi komp - takovy uplny zaklad) uz jiste pouzitelne. Ale stejne radeji volim xfce - ten rozdil v narocich a sviznosti tam poznat jde ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno