Mint 20.2 Install Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Mint 20.2 Install

#21 Příspěvek od West »

=> Budu se těšit, až to pošleš a popíšeš, že se zase něco nového naučím ...
Uz som ti ho poslal na email. Pre virtualizovane systémy si súbor s názvom emerge premenuj na emerge-virt.
Som zvedavý či sa v tom budeš vedieť vyznať, bo lúštiť po niekom kód nie je veľmi jednoduché.

alfisko
Příspěvky: 333
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Mint 20.2 Install

#22 Příspěvek od alfisko »

West píše: 07 říj 2021, 10:51 Som zvedavý či sa v tom budeš vedieť vyznať, bo lúštiť po niekom kód nie je veľmi jednoduché.
To je pravda a preto treba taketo skripty komentovat. Lebo vsak aj autor skriptu zabuda.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#23 Příspěvek od pepestar »

mám ešte otázočku...mám 2 PC.jeden ten čo som popísal a druhý Lenovo G70,ale momentálne som sa zatiaľ rozhodol že nebudem meniť čo tam mám nainštalované.len sa chcem spýtať na jednu vec ak mi niekto bude vedieť poradiť.keď som s Linuxom začínal tak sa odporúčalo a Distro sa inštalovalo pri vypnutom Secure Boote.napr. mám notebook lenovo ,mám tam win+linux na dual boote a inštaloval som ho tak,že som vypol secure boot v biose.stále musím mať vypnutý secure boot pri inštalácii a používaní?a prečo tomu je vlastne tak?

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#24 Příspěvek od alojz »

...a pri vypnutom secure boote ti win nevypisuje nic???...novy ubuntu uz poradi so secure bootom,len potom pride na rad MOKUTIL...asitaknijakvkratkosti... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#25 Příspěvek od pepestar »

mám vypnutý secure boot...asi treba mať stále vypnutý secure boot nie?MOKUTIL ani neviem čo je,ale čo som pozeral na nete asi ani nechcem vedieť..nejaká aplikácia...radšej secure nechám vypnuté.inak na net chodím viac cez linux ako win.notebook mi vypísal,že mám 6 rokov už...je dostupný win 11 a mám slabý noťas.asi win 11 nepôjde.nech si ho nechajú.keď spomínaš Ubuntu tak krátko po vyjdení verzie 20.04 som skoro 1 rok túto verziu nevedel ani nainštalovať do PC.ani do jedného.pred koncom inštalácie vypísalo errror.a to bol koniec.tak som používal iné distrá ako fedoru a manjaro a pod.išli..nedávno som ubuntu skúšal ale vypadával mi net.na oboch PC.pri iných distrách mi to nerobí tak myslím,že netom to nebude.preto váham aj distrami ktoré sú založené na ubuntu.neviem tak sa v tom nevyznám,ale keď som to rok do 2 PC ani nedostal a teraz mi net v kuse vypadával... LINUX JE SLOBODA MRKVOSOFT JÚ ŠMEJDI...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#26 Příspěvek od alojz »

...a tu je miesto pre otazku akademickeho charakteru-preco sa ubuntu neda nainstalovat???...mal by si polozit tu na foru...
pozn.mokutil neni program,je to certifikat,ktoru vytvoris,podpises a importujes...jednoduché...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 Install

#27 Příspěvek od Ventero1 »

Alojz: Udělej článek s návodem na ten mokutil - na co je, kdy ho použít, jak použít atd.
Můžeš buď strčit do tipy a triky nebo poslat někom, kdo má přístup na hlavní LM stránky a dá to tam. Menom třeba, Labeent, já ...
Nebo dej link, jestli je něco kloudného v sk či cs někde už publikováno. Úplně nejhůře na článek v anglině - dá se kdyžtak udělat překlad ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#28 Příspěvek od pepestar »

alojz píše: 08 říj 2021, 11:57 ...a tu je miesto pre otazku akademickeho charakteru-preco sa ubuntu neda nainstalovat???...mal by si polozit tu na foru...
pozn.mokutil neni program,je to certifikat,ktoru vytvoris,podpises a importujes...jednoduché...
moje znalosti do tajných sfér nelogických a magických nesiahajú :o ,potom mi už po roku ubuntu išlo,ale na stránku ubuntu.cz som na to odpoveď nenašiel a nebol som vtedy jediný... :geek:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#29 Příspěvek od alojz »

...ventero-ten MOKutil je trocha zlozitejsia zalezitost... :evil:
...pozn-ked som mal dual,a nevypnuty sec.boot,linux sa nainstaloval ale vacsinou wifi nefungoval...vtedy som zacal pouzivat MOKutil...certifikat,podpis,import,a šecko slapalo... :idea: :idea: :idea:
...radsej vyhladaj,a sprav clanok,ak to povazujes za dolezite :roll: ...ale prisne po kampane,totiz kávu pijem s cukrom...z repy... :oops: :roll: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 Install

#30 Příspěvek od Ventero1 »

Broadcom wifi nefungovali v dualboote v Linuxu ani s vypnutym SecBoot.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno