Mint 20.2 Install Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Mint 20.2 Install

#1 Příspěvek od pepestar »

zdravím chcem sa spýtať na verziu Mint 20.2.napíše mi niekto kto používa verziu 20.2 ako je s ňou spokojný?ja som totiž s Mintom v linuxe začínal a veľmi sa mi páčil.ale momentálne ho nepoužívam.v snahe sa učiť pracovať v linuxe a s rôznymi Distrami som už skúsil veľa distribúcií a mám rôzne skúsenosti a názory.s Mintom som začínal ani neviem už na akej verzii,asi okolo 17-ky?a pri 18.3 myslím ak nie už si presne nepamätám som mal pár výhra.niekoľko vecí som riešil aj tu na fóre.chcem sa spýtať na Váš názor na Mint 20.2.mne sa napr. na predchádzajúcich verziách nepáčilo,že keď som kopíroval niečo napr. na USB tak mi ukazovalo,že to už je skopírované,ale v skutočnosti to tak nebolo....napr. som nahral film na USB-film sa skopíroval-tak mi to ukázalo,ale keď som USB dal do TV tak mi nešiel dobre.napr.sa zasekol.pri ďalšom kopírovaní som nechal USB dlhšie pri kopírovaní.ale problém som mal taký,že som nevedel kedy stačí kopírovanie a kedy nie.kedy tam film už je a kedy ešte nie?ukazovalo mi,že je to skopírované a popritom to tak nebolo.niekedy skopírovalo a niekedy nie.a mal som ešte viac vecí.a napr. jadro linuxu-kernel bude 5.14...niektoré distribúcie používajú bežne aspoň kernel 5.10-debian a prečo Mint používa stále 5.4?aspoň som to našiel na stránke Distrowatch...rozmýšlam,či sa vrátiť so starším PC naspäť na Mint 20.2...a chcem váš názor....pozitívne a aj negatívne názory.dík

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Mint 20.2 Install

#2 Příspěvek od alfisko »

No ked sme pri tom kopirovani tak treba pred vybratim kluca dat do terminalu sync a pockat az to prebehne. Je to obdoba windosovskeho "bezpecneho odobratia". Lepsie je kopirovanie cez terminal. A na starsi pocitac je vyhodnejsi mint xfce.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#3 Příspěvek od pepestar »

no starší znamená takto z hlavy a približne...2 jadrový procesor Penthium 4G,4G Ram,128 SSD disk na systém a 1G Pevný disk,1G grafická karta AMD.to by malo ísť bez problémov

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#4 Příspěvek od alojz »

...nikdy nebudem vediet pochopit,naco mat doma stary srot pocitac...a ostatne nepotrebné a nepouzivatelne veci,ako kable ktore maju koncovky uz roky nezastrcitelne,nabijacku k nokii,ktora sa uz roky nevyraba...manual k prvej pracke tatramat z roku 1985...a este by sa dalo zoznam rozsirovat,ako stare notbuky a PéCé s prisluusenstvom,atakdalej...domaci muzeum...ani do verejneho muzea nik nechodi... :roll: :roll: :roll:
...to bola chvila mudrosti na vecer... :o :o :o
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 Install

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Zalezi na co chces takovy PC pouzivat - na internet v prohlizeci zapomen - to ho rovnou vyhod. Jako stolni prehravac starych avicek a mp3 z disku a kancl budiz.
To ale nemuzes instalovat LM 20.2 a uplny nesmysl pidit se po novych jadrech.
Takze kdyzuz ho nevyhodis a chces mermomoci Mint, tak tam dej 17.3 xfce.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Mint 20.2 Install

#6 Příspěvek od labeent »

pepestar píše: 04 říj 2021, 19:22 zdravím chcem sa spýtať na verziu Mint 20.2.napíše mi niekto kto používa verziu 20.2 ako je s ňou spokojný?ja som totiž s Mintom v linuxe začínal a veľmi sa mi páčil.ale momentálne ho nepoužívam.v snahe sa učiť pracovať v linuxe a s rôznymi Distrami som už skúsil veľa distribúcií a mám rôzne skúsenosti a názory.s Mintom som začínal ani neviem už na akej verzii,asi okolo 17-ky?a pri 18.3 myslím ak nie už si presne nepamätám som mal pár výhra.niekoľko vecí som riešil aj tu na fóre.chcem sa spýtať na Váš názor na Mint 20.2.mne sa napr. na predchádzajúcich verziách nepáčilo,že keď som kopíroval niečo napr. na USB tak mi ukazovalo,že to už je skopírované,ale v skutočnosti to tak nebolo....napr. som nahral film na USB-film sa skopíroval-tak mi to ukázalo,ale keď som USB dal do TV tak mi nešiel dobre.napr.sa zasekol.pri ďalšom kopírovaní som nechal USB dlhšie pri kopírovaní.ale problém som mal taký,že som nevedel kedy stačí kopírovanie a kedy nie.kedy tam film už je a kedy ešte nie?ukazovalo mi,že je to skopírované a popritom to tak nebolo.niekedy skopírovalo a niekedy nie.a mal som ešte viac vecí.a napr. jadro linuxu-kernel bude 5.14...niektoré distribúcie používajú bežne aspoň kernel 5.10-debian a prečo Mint používa stále 5.4?aspoň som to našiel na stránke Distrowatch...rozmýšlam,či sa vrátiť so starším PC naspäť na Mint 20.2...a chcem váš názor....pozitívne a aj negatívne názory.dík
Ahoj, nepíše se mi to lehko, ale v současné době Ti asi s klidným srdcem 20.2 nemohu doporučit.
Jak se mi zdálo, že už se vše v dobré obrátilo, tak musím říct, že 20.2 prostě není dobře odladěná. Problémovější Mint jsem ještě nikdy neměl (používám Cinnamon).
Pokud Mint a nevadí ukončená podpora, tak 17.3 je jedno jestli XFCE nebo Cinnamon, 17 makala skvěle. Ale vzhledem k staršímu HW není doporučení na XFCE špatnou volbou. I když ta výbava 4GB RAM a SSD není špatná.
Sám jsem teď otestoval MX Linux 21 ve KDE verzi, dost dobrá distribuce. KDE jsem nikdy neměl, tak v tom trochu plavu, pak jsem si to vlastní blbostí shodil a potřeboval rychle systém, tak jsem nahodil Ubuntu Mate 21.10. Obě distribuce mohu s klidem doporučit. Až budu mít chvilku čas, uvažuju o návratu k MX. Byl jsem i velmi mile překvapený s obsahem softwaru v repo, stabilitou apod. Trochu mi mrzí nemožnost použití mé oblíbené kombinace témat z Gnome/Cinnamon, ale i tak jsem našel pár povedených témat. Fungovalo mi tam více věcí než v tom Mate.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 Install

#7 Příspěvek od Ventero1 »

S tim procesorem a predpokladanou grafikou tam nemuzes dat ani Mate, natoz pak Cinnamon. XFCE je max a spise bych doporucil jeste odlehcit na LXDE - Lubuntu 14.04 je odladene, ale je treba vyhnout se instalatoru 14.04.5 - tam je nejaky bug nejspise v X-ku - pouzivam instalator 14.04.3.
Jsou i lehci prostredi, ale zase uz to je strohe.
Vubec by bylo nejlepsi skrtnout Mint -
pokud chces aktualni system vhodny pro tento PC a plne pouzitelny (mimo internetoveho prohl. - na to proste s timhle HW a slozitosti dnesnich stranek zapomem - tak na tohle forum a jednoduche stranky to jeste pujde, ale Seznam se bude nacitat ranec a neco jako facebook ci youtube je naprosto nepouzitelne), tak asi nejlepsi volba bude MX s Fluxbox prostredim.

Jinak kolem 2000,- a mozna i levneji ti sezenu plnohodnotny repasovany PC s Core i , na kterem nebudes omezen vyberem OS a da se delat vsechno bezne i stream ve full HD apod. To neni az takova suma ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#8 Příspěvek od pepestar »

dobre popíšem to podrobnejšie aby som úplný a neuviedol niekoho do omylu...lebo som už rozbehol na kompe aj fedoru 34,opensuse 15.3,ubuntu 20.04,manjaro-gnome-21.1.3-210916-linux513,endeavouros-2021.08.27-x86_64 a pod. čo som testoval a skúšal som nejaký čas asi týždeň aj Mint 19.3,len som mal pár výhrad...idem to pozrieť podrobne popíšem PC

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#9 Příspěvek od pepestar »

Intel Core i5 CPU 750 @2.67GHzx4
AMD Jupiter 1G -Ati Radeon HD 5770
Ram 4G ram

to som tak pozrel v pc,a ešte ma napadlo Pop!_OS-po asi 2-týždňoch sa mi pár aplikácií začalo kaziť...,elementary OS-nič moc,KDE neon-celkom slušné,ale nepasovala mi príchuť KDE a inštalátor-myslím že Discover sa volal takže všetko som musel inštalovať mimo neho,Q4OS-založené na Debiane-rýchle distro,MXLinux-trochu chaotické,Tail-linux-len z USB,Qubes OS-bezpečné,Solus 4.1 slušná páka..ale momentálne som na Debiane 11.tak keď mi všetky tieto distrá šli tak myslím,že asi PC-Komp stíhal nie?a keď nie asi momentálne zostanem pri Debiane..neviem.ale nechce sa mi veriť,že by komp nestíhal...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Mint 20.2 Install

#10 Příspěvek od West »

Ako sa ti pozdávala Fedora?

Zamčeno