Mint 20.2 Install Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#41 Příspěvek od alojz »

...teraz som cital,ze Win 11 potrebuje TPM...v duale s linuxom to bude mensia kalamita...asi... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#42 Příspěvek od pepestar »

áno potrebuje,preto mi to píše že mi to nepodporuje.TMP 2.0,čo to znamená pre nás a dual boot?alebo to spravili naschvál?ak ide len o to,tak s win skončím a to nadobro :evil:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#43 Příspěvek od alojz »

...v skratke-TPM ma pristup na net,a zabranuje instalovat iny OS...aj v pripade,ze tam nemas instalovany Win...obcas staci vypnut,obcas vypnutie je kalamitné...ked tam uz mas Win10,a vypnes,win odmieta fungovat...pri 11-ke neviem...kupil som v minulosti notbuk acer,s linuxom...mal TPM a iny linux nedovolil instalovat,rok sa to riesilo,mozes dohladat...vypnutie pri aceri bolo maksimalne kalamitné,napisalo sa aj návod...trusted platform module...asitaknijak... :shock: :shock: :shock:
...tu je film https://www.youtube.com/watch?v=J2fYXquFMM4
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#44 Příspěvek od pepestar »

tak môj návod je takýto:záloha údajov,format disk.ak chcete,rozdeliť-podľa potreby a uváženia.inštálácia jedného alebo viac linux distribúcií.podľa uváženia.toto urobím ja.už ma mrkvosoft začína ....nech si win nechajú.má tu niekto odkaz aké je percento používania operačných distribúcií v tomto roku?win,mac,linux?

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#45 Příspěvek od pepestar »

alojz píše: 17 lis 2021, 12:47 ...v skratke-TPM ma pristup na net,a zabranuje instalovat iny OS...aj v pripade,ze tam nemas instalovany Win...obcas staci vypnut,obcas vypnutie je kalamitné...ked tam uz mas Win10,a vypnes,win odmieta fungovat...pri 11-ke neviem...kupil som v minulosti notbuk acer,s linuxom...mal TPM a iny linux nedovolil instalovat,rok sa to riesilo,mozes dohladat...vypnutie pri aceri bolo maksimalne kalamitné,napisalo sa aj návod...trusted platform module...asitaknijak... :shock: :shock: :shock:
...tu je film https://www.youtube.com/watch?v=J2fYXquFMM4
nooo,budem to musieť preveriť.lebo známemu,čo som tu spomínal,že som inštaloval opensuse,som predtým pozeral Win a určite tam mal napísané,že spĺňa PC podmienky na Win 11.teda by tam mal mať TPM 2.0-je to podmienka-zapnuté TPM.a ešte mi nevolal,že by mu niečo nechcelo ísť...hmmmmm.alebo krachovalo.keď príde ku mne,budem to musieť pozrieť.išlo mu všetko.skúšal som aj win

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Mint 20.2 Install

#46 Příspěvek od juhele2014 »

aké je percento používania operačných distribúcií v tomto roku?
To ti napíšu z hlavy přímo - největší podíl má windows, potom mac, potom linux. Takže jestli uvažuješ o trvalý přechod na linux, tak jsi tady správně a můžeme to jenom pochválit. A i kdyby si hrál hry, proč ne, v linuxu jich funguje dost a dost ... Obecně - jelikož běžné programy fungují i na linuxové platformě, tak můžeš směle na windows zapomenout ... ;)
----
ps : kvůli čemu potřebuješ Win 10, nebo 11?

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#47 Příspěvek od pepestar »

ja už linux používam niekoľko rokov a mrkvosoft ma s..e čím ďalej tým viac.začínal som Mintom a skúsil som dosť veľa distribúcií.win skoro nepoužívam a bezpečnosť linuxu je podla toho čo som čítal,na linuxe asi aj vyššia ako na win.na win chodím len na net-banking.nie je čoho sa báť ani na linuxe nie?tu by malo byť ešte väčšie bezpečie-ale hlavne závisí na používatelovi.treba dávať pozor aj na emaily.nedávno mi prišla aj slovenská pošta-podvodné emaily!!!na jednom PC mám len linux a na notebooku mi píše,že win 11 nepôjde,tak asi tam dám dual boot-dve linux distrá a bude.čo si myslíte na net-banking a bezpečnosť používania linuxu keď vezmete do úvahy,že pôjde u skúseného a opatrného človeka čo si dá pozor?tu je väčšia bezpečnosť nie?

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Mint 20.2 Install

#48 Příspěvek od alfisko »

pepestar píše: 17 lis 2021, 19:26 na win chodím len na net-banking
Dobre citam ? Ja mam dual s w7 a ani ho nemam v sieti. Net-banking len linux a kablom ;)

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#49 Příspěvek od pepestar »

alfisko píše: 17 lis 2021, 19:39
pepestar píše: 17 lis 2021, 19:26 na win chodím len na net-banking
Dobre citam ? Ja mam dual s w7 a ani ho nemam v sieti. Net-banking len linux a kablom ;)
popíš podrobne ak sa dá.len linux a kábel?prečo kábel.zaujíma ma to.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#50 Příspěvek od alojz »

...ja na Win ani som ne netbankingoval...banking mám aj v notbuku,aj v stolnom pécé... :shock: :shock: :shock:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno