Mint 20.2 Install Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2790
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 Install

#11 Příspěvek od Ventero1 »

Tak s takovou sestavou je hned vetsi vyber, nez s Pentium4.
Tam bych se koukl jakou podporu jader ma proprietalni ovladac na grafiku a podle toho bych zvolil verzi vyhovujiciho distra.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#12 Příspěvek od pepestar »

fedora bolo velmi dobré distro,len sa veľmi často aktualizovalo,kvôli jadru-vždy používa aktuálny kernel.stalo sa mi,že mi zamrzol soft,ale keď sa spúšta distro,tak máte na výber z posledných troch možností a dá sa vrátiť k predchádzajúcej verzii kernelu,ktorá fungovala.je to veľmi dobré distro,s najaktuálnejšími balíkmi,len som dlhšie hľadal ako ho nastaviť,lebo sa snažím učiť ako sa dá...napr. v minte vám ide hneď všetko od začiatku,ale vo fedore treba kopu vecí nastaviť a doinštalovať.máte len prakticky holú inštaláciu fedory.mal som v PC fedoru 33 a vychádzala 34,prechod bol ľachký a rýchly,bez chýb a problémov.každý rok približne vyjde nové distro...taká nevýhoda môže byť napr. to,že používa najaktuálneší soft a nemusí úplne fungovať ale ak mi niečo nešlo za chvílku to opravili.pred týždňom som skúšal fedoru 34 na notebooku a zdala sa mi o niečo pomalšia alebo potrebovala ešte niečo doinštalovať a nastaviť a ešte to tam nebolo...ale šla mi na notebooku,len trochu pomalšie ako predtým.
https://rpmfusion.org/

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Mint 20.2 Install

#13 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: pepestar
Jestliže máš CPU i5, tak s výkonem problém nebude. Asi bych ti vymluvil cinnamon, statisticky má nejvíce chyb, tady bych byl opatrnej, kor když máš Radeon. Mate i xfce jsou jakž takž odladěný (20.2), provozuji denně xfce a kupodivu, žádné trable sem nezaznamenal. Kernel jsem nahrál 5.14, mám SSD 120GB a sviští to docela dobře. Pokud dokonce zvolíš jako okení manažér Compiz, tak s tím naděláš i slušnou parádu ... :) A hlavně - nikdo nemá tak kvalitní forum pro uživatele, jako je tady, a to je potřeba zdůraznit ... ;)

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Mint 20.2 Install

#14 Příspěvek od West »

Poznám Fedoru. Som jej dlhoročný používateľ, zhruba 15 rokov.
Objavil si spiny? To je niečo! Vyladené užívateľské prostredia.
https://spins.fedoraproject.org/sk/

Takmer holá inštalácia je výhoda. Nie je tam kopec zbytočností. Každý si doinštaluje len to, čo potrebuje.
Mám na to napísaný postinštalačný skript, ktorý mi všetko doinštaluje a nastaví prostredie tak ako mi vyhovuje.
Za 10 minút všetko ako v Minte.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#15 Příspěvek od pepestar »

nie,mrknem sa na to,ale v poslednej dobe sa mi páčilo najviac gnome a to som tam nevidel.pozriem to zajtra.no možno dám do notebooku fedoru a pohrám sa s tým.mám lenovo g70

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Mint 20.2 Install

#16 Příspěvek od Livan »

pepestar píše: 05 říj 2021, 21:29 nie,mrknem sa na to,ale v poslednej dobe sa mi páčilo najviac gnome a to som tam nevidel.
Medzi spinmi hľadáš Gnome zbytočne, pretože Gnome je vo Fedore základné predvolené prostredie.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Mint 20.2 Install

#17 Příspěvek od labeent »

West píše: 05 říj 2021, 21:21 Poznám Fedoru. Som jej dlhoročný používateľ, zhruba 15 rokov.
Objavil si spiny? To je niečo! Vyladené užívateľské prostredia.
https://spins.fedoraproject.org/sk/

Takmer holá inštalácia je výhoda. Nie je tam kopec zbytočností. Každý si doinštaluje len to, čo potrebuje.
Mám na to napísaný postinštalačný skript, ktorý mi všetko doinštaluje a nastaví prostredie tak ako mi vyhovuje.
Za 10 minút všetko ako v Minte.
Ahoj,
to mě zajímá. Nemohl bys takový script postnout nebo poslat na mail? Taková instalace by se mi líbila. Mohlo by to fungovat v podstatě pod jakoukoliv distribucí, ne? A super by byla rychlost a pohodlnost instalace ...
Obrázek

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#18 Příspěvek od pepestar »

Livan píše: 06 říj 2021, 06:53
pepestar píše: 05 říj 2021, 21:29 nie,mrknem sa na to,ale v poslednej dobe sa mi páčilo najviac gnome a to som tam nevidel.
Medzi spinmi hľadáš Gnome zbytočne, pretože Gnome je vo Fedore základné predvolené prostredie.
;) ,možno by som potom skúsil xfce alebo mate...

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Mint 20.2 Install

#19 Příspěvek od West »

=> Nemohl bys takový script postnout nebo poslat na mail?
Mohol, akurát to mám napísané pre moje potreby. Pre niekoho iného to vyhovovať nemusí. Aj tak si budeš musieť ten skript najprv prezrieť a opraviť/doplniť/odstrániť niektoré veci tak, ako to bude tebe vyhovovať. Budem musieť k tomu asi napísať nejaký pokec, pretože je to skupina skriptov volaných z hlavného skriptu a mám to na serveri aby to bolo vždy prístupné keď potrebujem.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Mint 20.2 Install

#20 Příspěvek od labeent »

West píše: 06 říj 2021, 08:55 => Nemohl bys takový script postnout nebo poslat na mail?
Mohol, akurát to mám napísané pre moje potreby. Pre niekoho iného to vyhovovať nemusí. Aj tak si budeš musieť ten skript najprv prezrieť a opraviť/doplniť/odstrániť niektoré veci tak, ako to bude tebe vyhovovať. Budem musieť k tomu asi napísať nejaký pokec, pretože je to skupina skriptov volaných z hlavného skriptu a mám to na serveri aby to bolo vždy prístupné keď potrebujem.
Super.
Budu se těšit, až to pošleš a popíšeš, že se zase něco nového naučím ...
Obrázek

Zamčeno