Mint 20.2 Install Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#31 Příspěvek od alojz »

.ako to spominas,tak pre broadcom som riesil MOKutil...cislo uz nepamatam...vtedy som toto riesenie aj parkrat navrhol,avsak nikto nevsimal...teraz mi to napadlo,ako spominal pepestar dual a sec.boot... :idea: :idea: :idea:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#32 Příspěvek od pepestar »

vraciam sa naspäť.viem,že to vôbec s týmto nesúvisí..je to mimo tému.Mint 20.2 Install,ale písali sme tu o tom,ale chcel by som to sem napísať,ak by to niekoho zaujímalo.teraz nedávno bol u mňa známy a chcel si skúsiť nejaké distro linuxu.písali sme tu o tom,že pri dual boote s win by malo byť secure boot vypnuté.a on má v notebooku WIN 10 a po novom roku chce prejsť na WIN 11 a niekde som čítal,že pri WIN 11 bude nutné mať v BIOSE zapnuté secure boot.tak som rozmýšlal čo s tým.keď sa doporučuje mať secure boot vypnuté.tak som hladal na nete a dal som mu tam OPENSUSE-tumbleweed.pri inštalácii už bolo secure boot vypnuté či PC niečo nevypíše.nevypísalo.nainštaloval som mu opensuse.asi 2 týždne ide bez problémov,už ide aj pri vypnutom secure boote.v Biose píše-Opensuse-secureboot.aj Win ide bez problémov.teraz vyšla Fedora 35,hľadal som na nete a tak som to skúsil aj na mojom notebooku pri vypnutom secure boote.aj tak som ju chcel mrknúť ako vyzerá.ide v pohode.asi už nové distrá pôjdu pri vypnutom secure boote.pri týchto dvoch distrách som nezaznamenal žiaden problém a ubuntu asi pôjde tým istým smerom.to som neskúšal...skvelé zistenie

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#33 Příspěvek od alojz »

...uz som pisal,ze ubuntu vie ovladat secure boot...aj sme to uz rozpisali,ohladne wifi... :o :roll: :shock: :evil: :oops:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#34 Příspěvek od pepestar »

hej,máš pravdu.už som to našiel.no jo.súúpriš.ja mám 6r lenovo.mám tam ešte Win 10.už mi vypisuje,že Win 11 mi nepôjde.nech si ho nechajú.mám normálne pocit,že mrkvo..softu ide len o prachy a robia to naschvál.ale mne sa zdá,že linux sa stále páči viac a viac ľuďom a kvôli novému win si nový PC určite nekúpim.alojz spýtam sa teba..písal si,že ubuntu vie ovládať secure boot tak sa chcem opýtať čo Mint 20.2.pretože známemu som chcel dať do PC práve Mint 20.2,ale práve kvôli tomu,že ešte nemusí byť tak doladený som sa rozhodol ho tam nedať.a hlavne preto,že som nenašiel na nete nikde,či vie ovládať-teda či si Mint poradí so secure boot.teda známy dobehol ku mne tak na 3 hodinky.linux nevidel ani z dialky ešte.win 11 tam chce doinštalovať o mesiac-max 2 mesiace.vie mint ovládať secure boot?pýtam sa preto,že ak sa mu nebude páčiť,teda nebude vedieť poriadne ovládať opensuse,určite by som zvoliť Mint.je to skvelá distribúcia.a hlavne jednoduchá.práve pre takého,čo ešte nevidel linux.keď si skúsi opensuse a nebude sa mu páčiť,určite by som mu tam dal Mint.ale chcel by som vedieť či si poradí so secure boot.ak niekto vie tak dík.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#35 Příspěvek od alojz »

...MINT+secure boot,nemam skusenosti,neviem... :roll:
...este ako perlicka-dvojrocny stolny PC,AMD ryzen5,processor nemá podporu Win11... :lol: :lol: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#36 Příspěvek od pepestar »

to akože FAKT?takýto PC?to teda....naj vtip,čo som za posledný mesiac počul.nech idú niekam.no keby sa kámošovi nepáčilo opensuse,ale keby niekto chce a skúsil by som Mint,tak napíšem aký bol výsledok.ale Mint je založený na ubuntu,tak som rozmýšlal,že na 90 percent by malo ísť.len som nemal čas skúšať a testovať čo pôjde,lebo som nemal čas.ak budem vedieť tak napíšem

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#37 Příspěvek od alojz »

...jasniček...som/sme zvedavý... :idea: :idea: :idea:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Mint 20.2 Install

#38 Příspěvek od labeent »

alojz píše: 15 lis 2021, 18:19 ...MINT+secure boot,nemam skusenosti,neviem... :roll:
...este ako perlicka-dvojrocny stolny PC,AMD ryzen5,processor nemá podporu Win11... :lol: :lol: :lol:
To naštěstí pro instalaci Win 11 není důležité.
Mám je na I5 3.generace.
Je nutné upravit instalačku, návod byl na Microsoftu. Nakonec jsem to řešil úpravou instalačky pomocí Win10 instalace ...
Obrázek

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#39 Příspěvek od alojz »

...diky...mám tu desiatku na samostatnom disku,zapinam kazde try mesiace,kvoli mapám...nasledne pár hodin sa aktualizuje...len som bol zvedavy,co mikrosoft povie... :lol: :lol: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 Install

#40 Příspěvek od Ventero1 »

labeent píše: 16 lis 2021, 00:26
alojz píše: 15 lis 2021, 18:19 ...MINT+secure boot,nemam skusenosti,neviem... :roll:
...este ako perlicka-dvojrocny stolny PC,AMD ryzen5,processor nemá podporu Win11... :lol: :lol: :lol:
To naštěstí pro instalaci Win 11 není důležité.
Mám je na I5 3.generace.
Je nutné upravit instalačku, návod byl na Microsoftu. Nakonec jsem to řešil úpravou instalačky pomocí Win10 instalace ...
Tady něco k tomuto tématu:
viewtopic.php?t=7606
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno