Mint 20.2 Install Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#61 Příspěvek od pepestar »

Kodachi som čítal na nete ale neskúšal.možno príde čas

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#62 Příspěvek od alojz »

...kodachi som vyskusal...neziskal miesto v mojom zozname... :| :| :| ...skor trisquel,ale zas ma obrovsky defekt.. :twisted: :twisted: :twisted:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#63 Příspěvek od pepestar »

momentálne si nechám toto čo mám.debian 11 a fedora 35.alojz dám na teba.si skúsený užívateľ.dám na teba.ak máš ešte čo napísať,tak daj.z routeru už mám noťas káblom napojený haha

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#64 Příspěvek od alojz »

...pepe- v mene ostatnych poradcov dakujem za prejavenu doveru tejto stranke... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Mint 20.2 Install

#65 Příspěvek od alfisko »

Ja len rozmyslam na co su na jednom pc dva linuxy. Na exprimentovanie mam vbox.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#66 Příspěvek od pepestar »

nooo teraz to zrhniem všetko naraz.keď to dobre pozerám tak v roku 2016 som asi prvý krát počul o linuxe.keď niekto číta taký kto rozmýšla nad linuxom a nevie či skúsiť linux,tak čítajte ďalej.moja predstava laika bola,že to bude nejaký systém s okienkamy..haha.teraz sa smejem.kamarát mi hovoril že tam robí všetko cez terminál.ja že terminál?ako bankomat??haha?na letisku?čo to je?win bol o ničom...tak že skúsim.hladal som na nete a prvý čo som našiel na nete,že linux MINT.tak som dal že STáHnÚŤ.a dobre som urobil.ale čo potom?čo s tým?čo mám robiť?hladal som na nete,bol som mimo.asi po troch dňoch som ho tam dal a v pohode.vedla win 8.že som si zvolil MINT bola super volba.úžasná distribúcia.všetko tam išlo,nič nebolo treba nastavovať.bol som nadšený.keď som pustiť film vo win 8 a potom ten istý film v minte rozdiel bolo vidieť na prvý pohľad.krajší obraz a kvalitnejší zvuk.nechápal som ako to je možné.čo toto má znamenať?ak to,že som o tomto nevedel?prišiel ku mne známy čo mi poradil linux a nepoznal mint-používal ubuntu.dosť dlho asi rok som vydržal s mintom.kto skúša linux a chce sa v ňom naučiť pracovať,lepšia distribúcia ako mint neexistuje.postupne som začal objavovať rozne distribúcie-skúšal som cez 20 roznych.už ani neviem.v stolovom mám jednu a do notebooku som teraz dal dve distrá.neviem asi tak zo zvyku?jednu pevnú velmi stabilnú a druhú takú s najaktuálnejší a pravidelnými aktualizáciami.neviem,ale už sa mi stalo viac krát,že pri aktualizácii mi zamrzol PC a už to nerozchodil.nevedel som obnoviť systém.zvykol som to z win spraviť,v naj som spravil novú inštaláciu.preto mám druhé distro.teraz som už vymazal win a viac sa k nemu už nevrátim.čo som potreboval,všetko som nahradil.kto váha s linuxom tak si toto prečítajte.dá sa začať úplne od začiatku.naj s Mintom.tuto vám každý poradí...

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Mint 20.2 Install

#67 Příspěvek od alfisko »

Moja reč. Aj keď je to tu mint fórum a mal som mint dost dlho, skoncil som u mx s xfce.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Mint 20.2 Install

#68 Příspěvek od Ventero1 »

No - zlaty cssy Ubuntu skoncily a tim spise jeste Mintu. Z verzemi Ubu 20.04 a od nich odvozenych dister je uz opravdu lepsi ten MX. Take je chvalen Devuan pro funkcnost a stabilitu. Z rodiny buntu a odnozi je momentalne nejlepsi distro nejspise Xubuntu 18.04.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#69 Příspěvek od pepestar »

skúšal som aj MX Linux,ale neviem...moc mi to nesadlo...neviem či som si ja sedel na kábli stoličkou alebo či niečo iné,toto distro mi moc nesedelo.neviem prečo.či som ho až tak nepreskúmal,alebo čo?veľmi mi nezapasovalo.zatial som si spravil messeneger,aj tak známi s ktorý sú v zahraničí a kecám s nimi tak majú messiho.tak budeme takto kecať.uvidím potom

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#70 Příspěvek od pepestar »

Ventero1 píše: 20 lis 2021, 11:44 No - zlaty cssy Ubuntu skoncily a tim spise jeste Mintu. Z verzemi Ubu 20.04 a od nich odvozenych dister je uz opravdu lepsi ten MX. Take je chvalen Devuan pro funkcnost a stabilitu. Z rodiny buntu a odnozi je momentalne nejlepsi distro nejspise Xubuntu 18.04.
no zlatý časy Ubuntu skončili... :o ,aspoň u mňa.ja som za posledné 2 roky mal s ubuntu problémy.nevedel som ho dostať do PC.a keď som skúšal niečo čo je založené na ňom bolo zle.preto som váhal s mintom 20.2.možno skúsim 20.3.neviem.alebo ubuntu išiel dolu.aspoň u mňa :oops:

Zamčeno