Mint 20.2 Install Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#51 Příspěvek od pepestar »

stolný mám cez kábel.z wifi routeru potiahnutý.mám potiahnuť kvôli bezpečnosti z wifi kábel aj do noteboku?dík za odpoveďak stačí z wifi kábel tak to urobím

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Mint 20.2 Install

#52 Příspěvek od alfisko »

Linux lebo na rozdiel od wind je bezpecny a vidim kto je na nom, bez mojho suhlasu nic nenaistaluje a kabel je oproti wifi bezpecny. A cez simkarty by som tiez taketo bankingy nerobil. Mozno som paranoik, ale viem o tom svoje.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#53 Příspěvek od pepestar »

alfisko píše: 17 lis 2021, 20:03 Linux lebo na rozdiel od wind je bezpecny a vidim kto je na nom, bez mojho suhlasu nic nenaistaluje a kabel je oproti wifi bezpecny. A cez simkarty by som tiez taketo bankingy nerobil. Mozno som paranoik, ale viem o tom svoje.
ok,dik za info,zariadim sa podla toho.niečo som k tomu čítam

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#54 Příspěvek od alojz »

...operacie musim potvrdzovat v telefone...a tam je sim...az dva simi...rozdielne štáty...a uz to tak dlho funguje...email k ucte nemám gmail... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Mint 20.2 Install

#55 Příspěvek od menom »

pepestar píše: 17 lis 2021, 19:26 čo si myslíte na net-banking a bezpečnosť používania linuxu keď vezmete do úvahy,že pôjde u skúseného a opatrného človeka čo si dá pozor?tu je väčšia bezpečnosť nie?


Do internet bankingu chodim cez linux mnoho rokov a nikdy nebol problem aj viac bank som mal.
Zaklad je pouzit aktualny prehliadac (stabilny nie daku test verziu), co mozno najnovsi a mat akualizovany system.
A stare zname - neotvarat prilohy nevyziadanych emailov, pozor na podvodne, podobne vyzerajuce stranky.

Vela krat som pouzil mobilnu siet na pripojenie a ziadny problem. Ved ak neni kompromitovany pc, notebook,
tak sa vytvori v aktualnom prehliadaci sifrovane pripojenie + druhe overenie.

Zda sa mi to viac bezpecne ako operacny system, ktory moze aktualizovat firma na dialku kedy chcu oni a nie ja.

.
.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#56 Příspěvek od pepestar »

ľudia ja som sa rozhodol,dal som format disku a Win páá pááá.inak napojil som notebook cez kábel.len neviem nastaviť skype.skúšal som dve rôzne distrá.momentálne mám debian.chyba bude vo mne.Ked sa chcem prihlásiť do svojho profilu na skype,tak mi píše:NEPODARILO SA PRIHLÁSIŤ.SKONTROLUJTE PRIJOJENIE.ale net mi ide.bude tam len nejaká hlúposť čo mi nejde..vie niekto poradiť?dosť často so známimy hlavne čo sú v zahraničí kecáme cez skype.kvôli tomu nechcem mať Win...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#57 Příspěvek od pepestar »

už som to vymyslel...ked som inštaloval druhé linux distro,tak som vymyslel,že si tam dám fcb.teda založím konto na fcb.a budem mať mesiho.messeng.messiho má každý.dal som formát disk,rozdelil ho a dual boot dve linux distrá

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Mint 20.2 Install

#58 Příspěvek od alojz »

messiho nemam,preto nie som každý...ktore distra si dal do dualu???... :roll: :twisted: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Mint 20.2 Install

#59 Příspěvek od pepestar »

mám dobré skúsenosti s debianom a fedorou.tento debian 11 sa mi celkom páči.aké sú názory?nechám si poradiť.aj ohľadom bezpečnosti a používania.zmeniť to môžen.si mintom som chcel počkať.možno skúsim 20.3?také označenie bude mať?ked som nespravil skype,dam messiho.čo už

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Mint 20.2 Install

#60 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: pepestar
Pokud ti jde o bezpečnost, jako takovou, tak se tím holedbá distro Tails. To je tady https://distrowatch.com/index.php?distr ... l&year=all To jsem ale nezkoušel. Co se mě ale dost líbilo, je distro Kodachi, viz https://distrowatch.com/table.php?distribution=kodachi , to je fakt velmi zajímavý, doporučuju rozhodně vyzkoušet ...

Ale - momentálně funguju na LM 20.2 XFCE, a nevidim problém. Sviští to. Pokud lezu na internetbanking, tak mám v NTB starej LM 17.3, nebo 19.1, teď fakt nevim, a zapnu, provedu úkon, přijmu SMS, opíšu kody, a je finito. Zkontroluju pohyb na účtu - a du pryč, sem tam ani ne 10 minut a padám ... Ale moc často to teda nepouštím ...

------

ps: Dnes jsme byli v Lídlu na nákupech ... :? Tak nějak mě kroky vedly k regálu s whísky a našel jsem tam Glen Orchy za 299.- , tak jsem jí na okoštování vzal. Je před náma víkend, ne? Pokud se toho teda nebojíte, tak to jakž takž jde, nečekejte nějaký zázraky, ale svůj účel to splní, jak se říká ... ;) Asi tak, čím víc to koštuju, tím víc mě to chutná, to zas bude v noci s přítulkou divočína ... 8-)

Zamčeno