MFP M28w

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
Leoš
Příspěvky: 6
Registrován: 18 zář 2019, 11:32

MFP M28w

#1 Příspěvek od Leoš »

Zdravím všechny co se jim nedaří rozchodit skener od HP. Je to už rok co jsem hledal pomoc viewtopic.php?t=7139 při rozchození multifunkce MFP M28w. Děkuji všem co se snažili mi pomoci, jak tady na foru tak na jiných. Bohužel se mi to podařilo až teď. Trvalo to rok, mrak přečtených diskusí a zajímavé je že mi nebyli schopni poradit ani na podpoře HP. Začínám chápat proč se to přezdívá Hov.. Po tem :D Přejdu k věci. Po čisté instalaci vždy funguje tiskárna nikoliv skener. Je potřeba mít nainstalovaný ještě HPLIP-GUI (je ve správě softweru). Po nainstalování je potřeba spustit z programové nabídky HPLIP Toolbox. Pak už stačí jen spustit skenování. Vyskočí hláška že chybí skener a jestli ho chcete přidat. Potvrďte a z nabídky vyberte ten správný. Po dokončení skenuje jak z praku. Ale že mi to trvalo ku... než jsem na to došel :D . Předpokládám že to bude obdobné i u ostatních multifunkcí od HP. Profíci určitě prominou za laický výklad, ale jsem zedník ne IT :D Držím pěsti.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: MFP M28w

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Nenapsal jsi jakou verzi mas, ale ona taky byla v bazi Ubuntu 20.4. chyba v komunikaci via usb port, kde skenovaci program skener videl a indikoval jako pripraveny, ale sken nebyl realizovan z duvodu nepripojeneho skeneru. A tisk se vzdy prerusil a zamrzl. Tak mozna s tim pomohla hnout nejaka aktualizace OS. Jinak jsem nikdy nepotreboval GUI nadstavbu na tisk a sken HP - vzdy mi stacil hp-lip z repozitare.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Leoš
Příspěvky: 6
Registrován: 18 zář 2019, 11:32

Re: MFP M28w

#3 Příspěvek od Leoš »

Verzi mám teď poslední Mint 20.2 ale nešlo to ani v 18 ani 19. Toto je moje zkušenost. Nešlo to nikdy ani po čisté instalaci, nevím. Nejsem profík, spíš mně to nedá spát když něco nefunguje. Přiznám se že jsem už byl nachystanej koupit jinej skener nebýt náhody že jsem se HPLIP-GUI dozvěděl a vyzkoušel. :-D

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: MFP M28w

#4 Příspěvek od alojz »

...o aktualizacii HPlip som pisal,minule...asiisto... :roll: :roll: :roll:
...nasiel som zdroj prispevku-https://9to5linux.com/hp-linux-imaging- ... d-rhel-8-4

este pre zaujimavost-Inkoust jako služba. Za měsíční poplatek vám HP Instant Ink bude hlídat tiskárnu a posílat náplně

mas smolu,tvoj stroj v zozname neni,zatial...... :lol: :lol: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: MFP M28w

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Kazdopadne dekujeme za tip.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno