Adaptivní grafika - notebook.

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
jarek163
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2012, 21:12
Bydliště: Rychnov n.Kn
Kontaktovat uživatele:

Re: Adaptivní grafika - notebook.

#11 Příspěvek od jarek163 »

Tak jsem se díval pro zajímavost na benchmark u jednotlivých karet...
Radeon Vega 6 - 1270
GeForce GTX 1650 - 7759
HP EliteBook 8570w

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Adaptivní grafika - notebook.

#12 Příspěvek od Ventero1 »

Já také a v syntetickém G3D dosahuje Radeon Graphics Ryzen 5 4600H průměrné hodnoty kolem 2000 v testech z roku 2020 a 3000 v testech z roku 2021.
GTX 1650 Mobile necelých 7000
Pokud zadám Radeon Vega 6, tak je to těch necelých 1300.
Nicméně je tu zajímavá okolnost - AMD samo ve specifikaci tohoto APU neuvádí (na rozdíl od jiných), že by tam byla integrována právě Vega 6 - uvádí: "AMD Radeon™ Graphics"
Zde se můžeme dohadovat, zda AMD potichoučku nevybavuje stejné APU jinými grafickými jádry. Nasvědčovaly by tomu jednak ty rozdílné výsledky (v rozmezí cca 2,5 násobku) i náhlé neuvádění přesného modelu ve specifikaci.
Proč by to dělali? Tak jednak tu máme neustálé podvody Intelu v testech, což mohlo vést k podobným machinacím stran AMD a nebo je k tomu (více pravděpodobně) může vést nedostatek výrobních kapacit pro své čipy.
Také by mohlo jít v tomto duchu o vadná, zamčená jádra a dohodu s OEM - NTB s přidanou výkonovou grafikou nepotřebuje mít plný výkon grafiky integrované. To stupňování by tomu celkem mohlo odpovídat 1300 - 2 jádra, 2000 - 4 jádra, 3000 - plných 6 jader ...

Osobně soudím, že těch několik specifických drobných výhod, které toto řešení možná přináší, nevyvažuje v žádném případě velké známé nevýhody. Za mě je výroba NTB s dvěma grafikami téměř beze smyslu. A pokud nejsou schopny pracovat v kaskádě a pokud lze volit pouze mezi módy přepínání a přidanné grafiky, místo naopak, tak to smysl postrádá úplně. Otázka jestli tohle teď dělají všichni výrobci (bohužel nejblbější trendy se chytají nejvíce a na to tahle civilizace dojede - to je jen otázka času) nebo to tak má jen Lenovo, což by byl jen další důvod, proč tuto firmu nemám rád a vyhýbám se jí obloukem.

PS: Ještě jsem koukal na srovnávací grafy Vega 6 vs GTX 1650 např. notebokcheck.com, tak tam výkon v jednotlivých testech je dost rozstřel, ale v průměru by to odhadem dávalo tu třetinu výkonu.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno