Firefox - zamrzání

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Jirka_S
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 22:08

Firefox - zamrzání

#1 Příspěvek od Jirka_S »

Zdravím zdejší komunitu. Potřeboval bych pomoci s problémem v Firefox. Na pc mám Mint 17.3, kernel 4.4.1 (nabízí mi aktualizaci 5.7, ale během instalace zahlásí chybu) verze Firefoxu 95.0.1, předtím v. 91. Funkční cca týden zpět, ale potom zřejmě po automat. inst. v. 95.0 nejde přihlásit do bankovnictví, firefox zamrzne a musí se ukončit. Po inst. v. 95.0.1 v podstatě ty samé problémy, firefox zamrzne třeba i při nastavování domovské stránky v nastavení. Otvírání stránek a prohlížení funkční. Nejsem žádný odborník, ale běžný uživatel, nevím jestli pro tyto vyšší verze není potřeba novější verze Mintu? Ještě mě napadlo zkusit přeinstalovat původní verzi 91, ale pokud bankovnictví bude vyžadovat aktuální verzi, tak to není řešení. Děkuji předem za pomoc a trpělivost.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Firefox - zamrzání

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Na bankovnictví používám starší LM, i starší prohlížeč, a zatím nejsou problémy. Pokud by mě to zlobilo, zkusil bych jinej. Pokud ti nic nebrání tomu, např. nainstalovat chromium, tak bych to změnil a zkusil. Pokud to není tajemství, jaká to je banka? Oni se taky docela liší v podpoře internetbankingu, některým to moc nejde ... :?

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Firefox - zamrzání

#3 Příspěvek od labeent »

Viděl bych spíš problém v pc než v bankingu, když píše, že to zamrzne i v nastavení.
Pokud je to možné, zazálohuj si profil Firefoxu, smaž ho v home a zkus spustit Firefox nově. Tedy bez jakéhokoliv nastavení z minula. A uvidíš.

Můžeš zkusit i Firefox v archivu (to se jen rozbalí do složky a spustí) nebo projekt Palemoon.

O všem, co jsem poradil, najdeš články na našem webu:

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2016/04/bledy-mesic-old-peoples/

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2019/12/palemoon-mala-pripominka/
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Firefox - zamrzání

#4 Příspěvek od labeent »

Záloha profilu je popsána zde:

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2016/09/fossamail-moderni-postak-8-dil/
a

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2017/04/fossamail-moderni-postak-10-dil/
Místo Fossy a Thunderbirda budeš dělat Firefox a skrytou složku .Firefox.
Obrázek

Jirka_S
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 22:08

Re: Firefox - zamrzání

#5 Příspěvek od Jirka_S »

Zkusím smazat ten profil - najdu ho tedy ve složce home?
Tu v. 95.0.1 jsem inst. rozbalením archivu do domovského adresáře a následně spuštění - vše přes terminál. V balíčkovači mi to nabízí totiž max. v. 78.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Firefox - zamrzání

#6 Příspěvek od alojz »

...alebooo komplet so vsetkym odstran firefoks,a daj cistu instalaciu...vratane config file a ostatne...na nete najdes navod akonato...howto... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Firefox - zamrzání

#7 Příspěvek od juhele2014 »

není potřeba novější verze Mintu? To je otázka do pranice. Dle tvého aktuálního OS to vypadá, že PC nebude ani loňský, ani možná předloňský. Dvoujádro, a 2GB RAM? Něco takového? Pokud beru v potaz, že současný firefox 95 nemá problém při pár záložkách obsadit více jak 1GB paměti, tak je věc jasná - provozovat na takovém systému tohoto nenažraného molocha je nevhodné. Jako náhradu bych viděl např. Otter browser, nebo jiný tzv. "lehký" nenáročný prohlížeč. Co se týká nového OS, asi by to šlo, verze xfce, nebo mate, pokud sem dáš výpis z terminálu inxi -F, dozvíš se každopádně více ... ;)

Jirka_S
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 22:08

Re: Firefox - zamrzání

#8 Příspěvek od Jirka_S »

Výpis z terminálu
Přílohy
Screenshot at 2021-12-18 21_11_16.png

Jirka_S
Příspěvky: 26
Registrován: 15 lis 2017, 22:08

Re: Firefox - zamrzání

#9 Příspěvek od Jirka_S »

Tak jsem smazal ten profil (adresář mozilla), Firefox jde spustit, ale po spuštění nastavení a skok na nastavení domovské stránky opět Firefox zamrzne - musí se vynutit ukončení a následně jde spustit.

West
Příspěvky: 323
Registrován: 20 kvě 2017, 11:02

Re: Firefox - zamrzání

#10 Příspěvek od West »

Verziu 91 si môžeš nainštalovať aj extra a vyskúšať či pôje e-bank. Ja mám inštalované 3 firefoxy a žiadny problém mať spustené všetky 3 naraz.

Zamčeno