Složka "found.000"

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Složka "found.000"

#1 Příspěvek od klocek »

Zdravím, mám prosím dotaz.

Používám dualboot Mint Mate 20.2+Win10.
Tyto OS mám na jednom disku(SSD). A na druhém disku mám odkládací prostor pod NTFS.
Časem, ani nevím kdy, se mi na tom odkládacím HDD vytvořily složky found.000 a found.001. V nich jsou soubory a složky s příponami .chk.
Ikony u daných souborů jsou funkční, takže vím, že se jedná buď o video, audio, foto, text... Stačí přejmenovat přípony.
V původních složkách tyto soubory a složky chybí.
Pod Win10 jsou tyto složky a soubory viditelné, pokud v možnostech složky dám zobrazit skryté soubory.
Mám tušení, že složky "found.00X" vznikly ještě v době, kdy jsem měl dualboot Mint 17/18/19 + Win7.

Otázky:
1.proč tato složka vzniká?
2.dá se tomu předcházet? A jak?
3. dá se to nějak jednoduše přejmenovat či vrátit zpátky?

děkuji

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Složka "found.000"

#2 Příspěvek od juhele2014 »

V původních složkách tyto soubory a složky chybí. To je zajímavé. Při kontrole to windous tzv. "vzal na sebe", řečeno fotbalovou terminologií. Takže stačí to přemístit zpět?

:arrow: zeleno
Výborný odkaz, tam je to vše popsáno ... :idea:

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Složka "found.000"

#3 Příspěvek od klocek »

děkuji moc. Pomohlo mi to na 100% ve složkách "found....".
Nicméně, mám ještě jednu složku, kde jsem si omylem hromadně přejmenoval soubory i s příponami. Zjistil jsem to ale po několika dnech, tedy po restartu PC.

A tak mě napadlo, že to proženu přes programy, co se zabývají .chk soubory. Z 20 souborů jsem identifikoval 19. Jeden, co má 3GB se mi nedaří rozluštit ani když ho otevřu v hex-editoru GHex, kde hledám v hlavičce v prvních 8bit identifikátor souboru. Zkoušel jsem vyhledávat znaky i na stránkách https://www.garykessler.net/library/file_sigs.html a https://www.filesignatures.net/

Prvních 8bitů je CA05BE9F C9671450(HEX) a napravo v GHex je "přeloženo" co to znamená. ".....g.P"

Zkoušel jsem příponu přejmenovat ručně. Různé videopřípony a archivy, nebo image. Ale nic z toho. Uvažoval jsem taky, co by to mohlo být za soubor, ale krom těch třech možností mě nic už nenapadlo.

Ta složka, kde jsem si soubory přejmenoval je pod Mintem v Home/jméno. Ukládá si tam Lin něco tak velkého? Myslím, že pokud něco, tak by byl soubor skrytý.

děkuji

klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Složka "found.000"

#4 Příspěvek od klocek »

V původních složkách tyto soubory a složky chybí. To je zajímavé. Při kontrole to windous tzv. "vzal na sebe", řečeno fotbalovou terminologií. Takže stačí to přemístit zpět?
Takhle, ve složce D:\found.000 je složka XXX.chk a v ní neporušené a asi nepřejmenované soubory. (XXX je jakýsi název co udělal windows, ale už nevím jaký, protože jsem složky smazal z HDD, když se mi podařilo rozluštit, co je to vše zač). A krom těchto podsložek byly ve found.000 také další soubory bez složek, ty ale byly s příponami .chk. Vše stačilo přejmenovat(přípony) a přemístit do patřičných složek. Zajímavé je, že z asi 60ti souborů(ve všech podsložkách)ve "found" byly všechny ze 4 složek na HDD. Tyto 4 složky jsem vytvořil během dvou let. A do každé z nich jsem ukládal jen jeden den. V tom zelenoho odkazu se píše, že soubory se do "found.000" ukládají třeba i tehdy, když se špatně odpojí paměťové médium. Do těch 4 složek jsem totiž vždy ukládal z diktafonu a SD karty.
Co je ale zvláštní, že tyto 4 složky jsem vždy obhospodařoval pod Linuxem. Pod Win7 jsem je moooožna někdy jen zobrazil. Ale to už byly uloženy dávno na HDD.

Některé soubory byly s novým názvem+příponou .chk. Takže jsem nevěděl, co jsou zač. Jiné ale byly s původním názvem a jen s .chk. No a některé soubory nebyly přejmenovány vůbec. Ty ale byly ve složkách, které měly nový název+příponu .chk(tedy jak jsem pasl XXX.chk).
Soubory, co měly nový název, ale jinou příponu, tak u nich jsem původní název nezjistil. Jen jsem změnil příponu.

Zamčeno