Nový monitor k LM - jaký? Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Nový monitor k LM - jaký?

#1 Příspěvek od juhele2014 »

Starý monitor LG Flatron IPS 235 odchází do věčných lovišť, zlobí menu, dělá si co chce. Bliká, nelze pořádně nastavit jas, kontrast a další parametry. Tudíž koukám po novém kusu a tak nějak mě oslovilo tohle: https://www.suntech.cz/produkt/540613-l ... hdr-pivot/ Taky LG, taky IPS, a celkem mě připadá jako docela "dobrej" na fotky, video, a tak ... Takže házím otázku do placu: jaký monitor k LM? Co byste doporučili, a naopak - čemu se vyhnout? Cena vcelku nerozhoduje, ale rád bych zkusil něco většího, akorát budu museti zasunout do slotu grafiku, bo na bordu mám pouze VGA výstup. To bude, doufám, to nejmenší ...

https://www.monitornerds.com/lg-27ul650-review/

Co navrhujete?

ps: od zelenýho skřeta nic nechci, alzu nebrat ... :!:

jan77
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2020, 17:17

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#2 Příspěvek od jan77 »

Já mám LG 32GK850F trochu dražší verzi ,kupoval jsem se slevou od dobrého známého, co se baví sběrem hardwaru.
Jaké problémy: nejsem schopný rozchodit zvuk přes HDMI(ani Mint ani Widle)
nastavení rychlejšího nabíjení USB (nefunguje vůbec)
adaptér je podezřele teplý, vypínám síťovým vypínačem ..radši
omlouvám se za amatérskou recenzi ,ale v monitorech se moc nevyznám snad vám to pomůže....

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Ja ti muzu LG jedine schvalit - vzdy jsem mel dobre zkusenosti - koukni jeste, jestli ma flickerfree (nebo tak neco) a bluelight control.
Jinak jsem si koupil za ctyrku a neco 24" Acer se skvelym pivotem a jsem celkem spokojen. Jediny neduh je podsviceni ze stran a tedy trochu svetlejsi rohy pri tmave obrazovce. Za ty prachy, ale primerena kvalita - pomer cena/vykon slusny. Myslim, ze pro nehrace super. Nabijeni funguje a ma i nouzove repracky DP, HDMI, VGA, aux-in i sluchatka-out. A ten pivot je fakt z nejlepsich, co jsem kdy kde videl. Zde vyber podle rozliseni a funkci:
https://www.zbozi.cz/hledej/?q=acer%20b277
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Díky pánové za obě odpovědi, mrknu se na to. Tohle je takové, vcelku, nenáročné téma, snad sem někdo přihodí další poznatky, jak se říká - víc hlav víc ví ... ;)

Jdu do peří ...

jan77
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2020, 17:17

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#5 Příspěvek od jan77 »

Co se týče Acer i já jej mohu doporučit,poslední kus sloužil bez problému 10 let a vlastně ještě slouží.(nevím jaká je situace teď)
Teprve ráno jsem si uvědomil že jsem k tomu LG byl možná příliš kritický ,ano nabíjení USB nefunguje,
ale problémy se zvukem mohla způsobit těžební grafická karta Radeon RX 470,ve widlích musí mít opravný patch aby vůbec fungovala,pod linuxem jede bez problémů.I pivot u LG je na výborné úrovni, kterou já ovšem vůbec nevyužiji.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#6 Příspěvek od labeent »

Prošel jsem si za léta docela slušnou řádkou monitorů, začínal na CRT a teď samozřejmě LCD.
Od značek Belinea, Acer, Asus přes LG, Dell a další.
Když to vezmu kolem a kolem většinu jsem vyzkoušel i v Linuxu.

Ale pak jsem jednou objednával něco na e-shopu a náhodou narazil na japonský monitor Eizo. Byl to prodej použitého pěkného monitoru. Zaujala mě výbava, což je věc, co by jsi měl zohlednit v prvním případě. Tvůj popis je totiž nedostatečný. Vlastně jsi vůbec nenapsal, co chceš. Takže jsem ho na zkoušku objednal. A byl jsem mile překvapen. Jediné, co mě trošku mrzelo bylo, že byl bílý. Přece jen už jsem si za léta zvykl spíše na černé. Ale kdyby mi nevyhovoval, poslal bych ho rovnou dál. Ale byl fakt pěkný.

Celý problém jsem pak vyřešil tak, že jsem objednal po pár měsících jiný typ, který má jen cca 2mm kraje a horní část a jen spodní část je asi 12 mm rámeček, ve kterém jsou integrovaná dotyková tlačítka. Takže naprosto super. Těch už jsem koupil několik a předpokládám, že časem asi přejdu na tyhle monitory všude.

Abych nebyl na parametry skoupý je to takhle:

Kód: Vybrat vše

rozlišení FHD: 1920x1080 px (měl jsem předtím 1680x1050 a FHD mi bohatě stačí)
velikost: 24" 
DisplayPort: 1
DVI-D: 1
HDMI: 1
USB:2
VGA: 1
audio in: 1
headphones:1
jestli má někde v sobě repro netuším, vidět nejsou a já je u monitorů nepoužívám, ale psáno v tabulce je, že ano
To jsou ty běžné parametry, ale co mě zaujalo a musím říct, že to skvěle funguje, je vybavení monitoru čidlem, takže se sám přepne v případě Vaší nepřítomnosti, když přijdete, tak se zapne (lze vypnout) a tím se spoří aniž by to nějak zasahovalo do práce systému na pc. Použil jsem to i na jednom kamerovém systému a fakt bomba.

Co se týče barev, možnost nastavení, já jsem nechal jeden eco mód, kdy je to spíše mírně do studena, ale přijde mi to dobré, druhý monitor (projektor) je mírně teplejší. Není problém to přenastavit, ale mě to vyhovuje.

Mě také opravdu uspokojila konektorová výbava, kdy k tomuhle monitoru připojím v podstatě opravdu vše. Používám to občas i na servis a třeba dříve jsem neměl monitor s DP, teď má DP i HDMI, takže fajn, pro starší pc připojím DVI nebo i VGA.

Jo a pokud bys chtěl vědět přesný typ i s konkrétním popisem, tak tady máš dva odkazy:

Kód: Vybrat vše

https://www.incomputer.cz/eizo-flexscan-ev2450-1

Kód: Vybrat vše

https://www.levnapc.cz/eizo-flexscan-ev2450-gy.html
Obrázek

Jo a skoro jsem zapomněl: Má automatickou regulaci jasu, to je fakt pěkně vidět, když třeba zasvítí hodně sluníčko, tak jak si přidá jas. Je samozřejmě možno vypnout.
Obrázek

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#7 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: labeent
Hmm, to vypadá velice dobře. Beru v potaz. EIZO - fotografický etalon, dá se říci ... Profíci o tom vědí, každopádně velmi dobrý tip na kvalitní monitory. Mrknu se na to. ;)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#8 Příspěvek od Ventero1 »

Tak Eizo urcite - jenze to jsme v jine kategorii uz ... To uz je poloprofi a profi sfera ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#9 Příspěvek od juhele2014 »

Mám to LG, ale víc nenapíšu, bo mě to zas vykopne.

HNUS

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový monitor k LM - jaký?

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Tak porecenzuj - jaký model a co je špatně - no a vrátit
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno