Další nepovedená verze Mint 20.2.

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zpráva
Autor
klocek
Příspěvky: 164
Registrován: 07 úno 2016, 08:45

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#11 Příspěvek od klocek »

díky za vcelku klidné reakce, i když, jak si to s vychladlejší hlavou čtu po sobě, zadělal jsem na pořádný plamen :D

Dualboot používám. Ale nejde o to, že by něco pod Lin nešlo a pod Win by mohlo. Po startu PC nejde lišta. Jak je to možné? Toto se mi nikdy pod XP/7 nestalo. Pod XP se mi zaseklo PC(popř.modrá smrt), ale jen když jsem přetekl RAM. Pod W7 se mi to nestalo ani u her, netu, programů.

Kdysi jsem přešel na Lin právě kvůli bezpečnosti. Jenže dnes? Proč se v posledních letech při hackingu využívá rybáření? No protože ani v tych widlích už není tolik děr, resp.,nejsou běžně známy. Podvrženou stránku může hacker podstrčit i uživateli LInuxu a ten nic nezmůže. Ale vlézt do PC skrz nějakou vyloženě díru v OS? To už není tak běžné, jak bejvávalo. Teď se hacker musí více snažit použít soc.inženýrství-zapojit do toho uživatele.
Ale jak už jsem psal, implementované zadní vrata už na HW úrovni(v procesorech)pro státní účely může bystrý hacker objevit taky. Pak je jedno, jaký OS použiváme. Vlastně tím, že se verze dister tak často vydávají, tak jsou plné děr. Na rozdíl od vyladěných Widlí. Pod Win jsou veškeré programy. Žádné problémy s ovládači. Veškeré programy jsou jak komerční(zpravidla propracované), tak free(zpravidla dostačující).

Jiné distro? No, kde najít sílu si vyhledat používáné programy pod jinými názvy? Ovládání.

Co se týče HW, pokud bych měl problém na jednom stroji, neřeknu. Ale babě, děckám, rodičům a ještě na další 3 nb co používám třeba v pergole na písničky, nebo na fotky prababičce jsem nainstaloval Mint(různé verze). Krom těch třech NB už jsem vycouval zpátky pod Win(vše W10). Až příliš často jsem musel poslouchat "proč mi "to" nejde?". Co mají desítky, nastavil jsem na počátku a u mamy už sem tak 2roky nic neřešil. Tata má nový nb od léta a taky nic. Baba od jara a nic. Děcka s Mintem-nic jsem zatím neřešil. Ale oni si prohlíží akorát FF a pdf.
Baba, jak sem zmínil, má nb od jara a co měla 2 starší nb předtym, věčně vypadával net a jiné drobnosti. Můj pc - pravda, dělám na něm s nejvíce programy a jede nejčastěji. Ale tych vad se sbírá nějak moc. Vyplývá mi z toho, že problém je jednoznačně s Lin, ne s HW.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#12 Příspěvek od juhele2014 »

Těch faktorů, proč to někomu nejde, a ostatní nemají vůbec problém, je trochu víc. Když vezmu HW, tak jasným hendikepem je málo paměti. To ale není klocekův případ, má 8GB. Pomalé disky s malou kapacitou taky ne, to se tu řeší skoro obden. Grafická karta je občas na tapetě, ale celkem bych souhlasil s drobnou poučkou, že nová výkonná karta má mít nový kernel, tj. 5.14 a více, a když to furt blbne, tak nainstalovat origo ovladače od výrobce, pokud jsou. Co se týká distra, tak jsou v tom rozdíly, tady to chce zkoušet a testovat. Používám XFCE z toho důvodu, že je to dobře odladěný a nenáročný na železo ...

:arrow: klocek
Výpis z inxi -F určitě zvládneš, takže když bys to sem vložil, tak by se dalo konkrétně diskutovat, co s tím ...
K tomu fleši - problém OS to nebude. Spíš prohlížeče, s každou novou verzí FF mě to připadá horší, proto jsem přešel na Chrome ...

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#13 Příspěvek od menom »

.
Po startu PC nejde lišta. Jak je to možné?


V pripade mate-panel skusit radu od pana chemik582:

Jen pro shrnutí jsem po restartu ihned šel do terminálu (Ctrl+Alt+F3) a v něm po přihlášení jsem, dle rady zde doporučeného odkazu, smazal (já pomocí mc) obsah složky:

.config/dconf - dva soubory, user a user.něco

Potom se stačí přihlásit a panel je na svém místě a vše pracuje

.
Naposledy upravil(a) menom dne 02 led 2022, 21:55, celkem upraveno 2 x.
.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#14 Příspěvek od alojz »

proto jsem přešel na Chrome ...
...po maxthone som pouzival chrome,má to malý háčik...chrome ukladá vela balanstu...ked teraz čistim systém s ubuntu klínerem,tak chrome tam má dost,oproti firefoksu...pritom chrome az tak často nepouživam... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#15 Příspěvek od juhele2014 »

Na čištění používám BleachBit, chrome s 10. záložkama jsem vypnul a vyčištěno bylo asi 113MB, to není tak hrozný. Ale zpět k tématu. Možná i díky tomuto foru lidi přechází na LM, což je dobrá volba. Není to bezbolestné, to je jasný. Měla by fungovat osvěta, tj. upozornit uživatele, nováčky, že existují v podstatě 3 verze LM, a každá má něco do sebe. Mě je jasný, proč má tolik lidí problém s cinnamonem - je totiž na první pozici. Když stahuju odsud https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/ , co vidím: první cinnamon, druhý mate, třetí xfce. Takže kliknu na první volbu a mám (teoreticky) zaděláno na trable ... 8-) Ale - kdyby na první pozici bylo xfce, tak by možná tolik nářku nebylo. Nevim. Je to jen úvaha. (vím, že klocek má mate).
--
A to nepíšu o této stránce https://distrowatch.com/ To je jako když vycestujete do ciziny, hned vidíte rozdíly, oproti mintu ... Chce to zkrátka zkoušet, co se komu líbí. Ale je tady velká podpora a komunita právě pro LM, takže si ty distra pěkně vyzkoušejte, a pak hajdy domů ... :lol:
----------
Ještě doplním - flešové hry lze spustit ve Vivaldi, viz https://vivaldi.com/cs/download/

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#16 Příspěvek od menom »

.

(vím, že klocek má mate) ......... dobre, ze si napisal dik, uniklo mi ze som v inej teme .....

Opravil som predchadzajuci prispevok pre mate-panel ....

.
.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#17 Příspěvek od pepestar »

spravil som ten test na disk ale neviem pridať obrázok.ako ho sem prídám?

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#18 Příspěvek od Ventero1 »

Tak schválně - když píšeš příspěvek, tak se porozhlédni kolem textového pole a přemýšlej ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#19 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: pepestar
Nějak to tady vázne, zkus dát výpis z inxi -F, ať se máme o čem bavit ... 8-)

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Další nepovedená verze Mint 20.2.

#20 Příspěvek od alojz »

...pepestar je klocek???...alebo klocek je pepestar???...tak preto ten mint nefunguje... :lol: :lol: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno