BIOS-UEFI-KERNEL PANIC Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#41 Příspěvek od Ventero1 »

Určitě - zkus 18.04 - ta je celkem stabilní a odnož Xubuntu je stabilnější a svižnější. Také MX je trvale velmi dobře hodnocen. Též možno pohledat na netu distra, která byla speciálně vyvinuta pro 2 grafické karty - tedy usnadňují práci s drivery a mají implementován SW pro jejich přepínání apod.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#42 Příspěvek od pepestar »

mám vyskúšané 18.04 a aj xubuntu poznám.18.04 je asi rok podporované.MX skúsim keď mi to dobre nepôjde.vyskúšam a uvidím.napíšem výsledok

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#43 Příspěvek od Ventero1 »

To s tou podporou není nutno tak žrát - to není v běžných podmínkách a z trochou rozumu nic zásadního - zásadní je funkčnost ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#44 Příspěvek od pepestar »

zaujalo ma to,idem to otesovať,chcem na to prísť,kým to nezistím
PC-Lenovo G70-80
1-Fedora 35-nainštalovaná grafická karta NV106 / Mesa Intel® HD Graphics (BDW GT1)
2-Ubuntu 21.10-zvolil som doporučené a otestovanú variantu a naištalovalo mi-NVIDIA Corporation GK208BM [GeForce 920M]
úmyselne som zvolil Ubuntu 21.10 z dôvodu ako sa bude PC chovať.grafická karta NVIDIA Corporation GK208BM [GeForce 920M]-je tá istá ktorú mi zobrazovalo aj vo Win 10.Ubuntu zatiaľ od obeda nezamrzlo a ani net.ak by sa stalo zvolím verziu 20.04 alebo 18.04,poprípade MX

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#45 Příspěvek od labeent »

pepestar píše: 04 led 2022, 22:37 zaujalo ma to,idem to otesovať,chcem na to prísť,kým to nezistím
PC-Lenovo G70-80
1-Fedora 35-nainštalovaná grafická karta NV106 / Mesa Intel® HD Graphics (BDW GT1)
2-Ubuntu 21.10-zvolil som doporučené a otestovanú variantu a naištalovalo mi-NVIDIA Corporation GK208BM [GeForce 920M]
úmyselne som zvolil Ubuntu 21.10 z dôvodu ako sa bude PC chovať.grafická karta NVIDIA Corporation GK208BM [GeForce 920M]-je tá istá ktorú mi zobrazovalo aj vo Win 10.Ubuntu zatiaľ od obeda nezamrzlo a ani net.ak by sa stalo zvolím verziu 20.04 alebo 18.04,poprípade MX
Doporučil bych testni to MX. fakt to jede dost dobře. Kdyby to zlobilo, poznáš to rychle ...
Obrázek

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#46 Příspěvek od pepestar »

raz som to skúšal a moc som sa v tom nevyznal,trochu divné mi to pripadalo.zatial čo som tu na Ubuntu tak mi to ide.dám na Vám a dne to MX sem dám.niekde nájdem ako MX nastaviť.OK.do BIOSU nechodím ani tam nenastavujem ale stálo by za to to asi odfotiť,možno to urobím,lebo som pozeral narýchlo včera večer tú grafiku-nastavenia.je tam nejaká poznámka,že pri starším systémoch má potiahnuť ovládače inej grafiky alebo niečo také.možno to urobím.nájdem na nete nastavenia MX a skúsim

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#47 Příspěvek od pepestar »

a preto so stolovým PC nemám žiaden problém aj keď má asi 15 rokov už ani neviem nech tam dám hocijaké distro.
grafika AMD 1T
Procesor Core i5 CPU 750 GHz x4
120 G SSD+1T pevný Disk
sem dám hocičo ide bezproblémov

idem na ten MX a nájdem návod ako ho nastaviť

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#48 Příspěvek od pepestar »

už je to tady,plne nainštalovaný MX s nainštalovanou grafikou práve zamrzol.jediné čo šlo 1 deň bolo Ubuntu

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#49 Příspěvek od Ventero1 »

Tak s NTB je to vzdy slozitejsi - maji vice rozhrani, casto nestandardne resene.
Jinak MX nezamrzal ani na pleckach s Atomem a 1GB RAM - ty 2 grafiky to asi bude opravdu kamen urazu. Zkousej ale opravdu starsi verze = starsi verze jadra ..
.. taky nekdy system (instalator ovladacu) nabidne na nVidii spatne ovladace - je treba pohledat, ktera verze funguje na tu kartu a na tom jadre - uz se to tu myslim take resilo, ze stacilo stahnout jinou verzi driveru na nVidii ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#50 Příspěvek od math29 »

Ubuntu MATE 18.04?
Beží mi na ThinkCentre M93P SFF pri multiboot zatiaľ bez problémov. Pri 20.04 sa vyskytli problémy skúsim ho nanovo install ale 18.04 zatiaľ pohoda.
Pokiaľ máte možnosť inštalácie z DVD uprednostnil by som ju pred USB kľúčom pretože aj ten môže spôsobovať pri install nečakané problémy ktoré sa ukážu neskôr. Alebo skúsiť aspoň iný USB kľúč.
Nečítal som celú diskusiu ak ste to už skúšali považujte tento príspevok za bezpredmetný.

Zamčeno