BIOS-UEFI-KERNEL PANIC Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#31 Příspěvek od pepestar »

len to je to,že debian 11 som teraz mal nainštalovaný s original ovládačmi a nešiel bohvieako.spomalene mi šiel

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#32 Příspěvek od pepestar »

ďaľšie zamrznutie PC pri prehliadaní netu.vzdávam to momentálne a asi sa zajtra vrátim k Win.bez čipu mi to neviem dokedy pôjde,ale asi ho na notebook vrátim,už ma to nebaví.dlho som čisto na linuxe nevydržal.na notebooku mi to nejako kape.4 distra a nič moc.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#33 Příspěvek od menom »

.

Zeleno celkom pekny kusok, to stalo za zachranu a ako na nom ide linux _?

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#34 Příspěvek od Ventero1 »

Sice nebyly poskytnuty potřebné informace o NTB, ale dá se odhadnout, že jde o Intel Core i 5. generace - tedy nemá smysl tam za každou cenu cpát nejnovější verze. Zvláště, když platí pravidlo, že čím novější verze, tím víc potíží s funkčností. Tušil bych problém někde kolem ACPI - tedy souvislost s grafikou možná.
Možná by bylo dobré více následovat rady - jinak se nedá moc posunout ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#35 Příspěvek od pepestar »

dal som na vás a teraz som tam skúsiť dať Ubuntu,keďže Mint 20.3 na ktorý čakám nejako nevychádza.na grafiku som nainštaloval nvidia-driver-470.doporučené.skúsim a uvidím čo to urobí ako pôjde.keď nie potom skúsim Mint 20.3 keď vyjde

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#36 Příspěvek od Ventero1 »

Kolikrát mám ještě psát, že to chce zkusit spíše starší odladěné verze, zda to dobře půjde s nimi a pak teprve zkusit novější a případně operovat s jádrem ...
Je přece logické z kontextu, že novější verzí se to pravděpodobněji nevyřeší, než ano, když jde o starší stroj ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#37 Příspěvek od juhele2014 »

uschnutú pastu na procesore Vypadá to tak, to je dorý postřeh. NTB je zralý na repasi, o tom žádná. Vyčistit, vyfoukat, přepastovat. Koukal jsem na specifikaci Lenovo G70, to není nějaká extra slabota, jak píše, kdysi to chodilo, tak co. Kdybych to chtěl řešit, tak tam jebnu 120GB SSD, Linux Mint XFCE 19.3, spalšim nový baterky, jestli sou na trhu, a je po srandě. Taky záleží, v jakém je to stavu, jak moc je to otřískaný. Jestli má cenu do toho nějaký prachy investovat ... :idea:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#38 Příspěvek od alojz »

...trocha pozde,ale napisem,ze v minulosti boli problémi v minte s dvoma grafickimi kartami...zacali sme to riesit prepinacmi...atd...nakoniec sme instalovali iny system,a bolo po probléme... :idea: :idea: :idea:
...este dolozim anomaliu,ktoru som teraz zistil pri wine...niektore programy sa nespustia vo wine/linux na báze debian,ubuntu/tiez to sposoby graficky ovládac...v termináli wine vypisuje chyby...pri virusovom dovolenke som chcel aj clanok pisat,ale vzhladom na velky,ziadny zaujem,som to nenapisal... :lol: :lol: :lol:...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#39 Příspěvek od Ventero1 »

Kde jsi sehnal informaci o tom nezájmu?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: BIOS-UEFI-KERNEL PANIC

#40 Příspěvek od pepestar »

asi to bude tak ako píše Ventero1,idem testovať iné verzie.nie moc aktuálne.idem na Ubuntu.ak nie,potom mint.prebehnem distrá,ale tieto dva mám overené.na ubuntu mi vypadával net,zapojil som kábel.notebook nikam nenosím,je napojený nie cez baterku ale KÁBEL!!!nemá ani škrabanec,odkedy som ho kúpil raz som ho zobral so sebou z domu.napíšem po nejakej dobe keď ho otestujem ako to vyzerá

Zamčeno