Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#1 Příspěvek od math29 »

V Mint MATE aj Ubuntu MATE dva panely nad sebou fungujú. Skúšam vychválený Cinnamon a v ňom to takto nastaviť nejde? Ďalšia vec ktorá ma zarazila je presun ikon na paneloch. Mám ich rád tam kam ich "položím" ja lenže Cinnamon mi ich tam nedovolí nechať a zoradí si ich sám - doľava. Oddeľovače na paneloch nechcem používať.
Je na tieto dva problémy v Cinnamon nejaký trik alebo tomuto tvrdohlavému prostrediu dám opäť na dlhý čas papá?
Pre lepšie pochopenie foto 1 Mint MATE s dvomi panelmi nad sebou, foto 2 Cinnamon nový panel ponuka, foto 3 Cinnamon druhý panel je už hore a jeho premiestnenie - ponúkne všade inam len nie tam kam chcem ja.
MATE
MATE
Cinnamon
Cinnamon
Cinnamon
Cinnamon

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#2 Příspěvek od labeent »

Ahoj,
tak já používám dva panely, ale jeden dole a jeden nahoře. Nikdy jsem se je nesnažil dát nad sebe a podle mě to nejde.

Ikony na ploše umístím kam chci.

Na panelu jsou tři pozice, vlevo, uprostřed a vpravo. Tam se dají umisťovat ovládací prvky systému. Miniatury ikon, neboli spouštěče jsou však jedním prvkem celkově. Ne, že dvacet ikon je dvacet prvků. Takže tam asi vidím ten Tvůj problém.

Osobně nedám na Cinnamon dopustit a mám ho rád a přizpůsobuji si ho dle svého. Ale tohle je tedy velké uzpůsobení, které si myslím, že normální cestou asi nepůjde. Možná nějakou úpravou konfiguračních souborů a to už je mimo moji ligu, takže s tím Ti neporadím ...
Já to mám takhle:
Nabídka_008_u.jpg
Obrázek

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#3 Příspěvek od math29 »

Upravovať konf. súbory nemienim, to je zbytočná práca. Skôr ma zaráža fakt, že v MATE funguje niečo, o čo bol Cinnamon ochudobnený. Tak vychvaľované elitné prostredie Mintu by podľa mňa logicky malo mať ovládacích prvkov a možností na správu najviac.
Keď to nejde nastaviť normálnou jednoduchou cestou, nie je to ani tak môj problém, ale problém prostredia Cinnamon.
Každopádne ďakujem za odpoveď 😉
Niekedy dávno keď Ubuntu vybehlo s Unity, zaplakal som a prešiel na Mint MATE. Niečo mi v ňom oproti Ubuntu chýbalo, najviac asi obrovská komunitná podpora, ale vcelku som bol spokojný. Teraz keď máme už aj Ubuntu MATE, je to super, akurát z nostalgie a vďaky používam aj Mint, a keďže mám multiboot, prečo popri MATE nepoužiť aj Cinnamon.
Toto ma však nemilo prekvapilo.
Tak nič, Cinnamon pre mňa asi zostane aj naďalej skôr Cinnamoon 🥱
Som zvyknutý na dva panely dole, a umiestnenie ikon na paneloch podľa môjho želania. Osekaný klietkový systém mi nevyhovuje 🙂
A nie je to od Cinnamon vôbec demokratické, ale nechce sa mi proti tomu protestovať 😂

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#4 Příspěvek od labeent »

math29 píše: 05 led 2022, 05:49 Upravovať konf. súbory nemienim, to je zbytočná práca. Skôr ma zaráža fakt, že v MATE funguje niečo, o čo bol Cinnamon ochudobnený. Tak vychvaľované elitné prostredie Mintu by podľa mňa logicky malo mať ovládacích prvkov a možností na správu najviac.
Keď to nejde nastaviť normálnou jednoduchou cestou, nie je to ani tak môj problém, ale problém prostredia Cinnamon.
Každopádne ďakujem za odpoveď 😉
Niekedy dávno keď Ubuntu vybehlo s Unity, zaplakal som a prešiel na Mint MATE. Niečo mi v ňom oproti Ubuntu chýbalo, najviac asi obrovská komunitná podpora, ale vcelku som bol spokojný. Teraz keď máme už aj Ubuntu MATE, je to super, akurát z nostalgie a vďaky používam aj Mint, a keďže mám multiboot, prečo popri MATE nepoužiť aj Cinnamon.
Toto ma však nemilo prekvapilo.
Tak nič, Cinnamon pre mňa asi zostane aj naďalej skôr Cinnamoon 🥱
Som zvyknutý na dva panely dole, a umiestnenie ikon na paneloch podľa môjho želania. Osekaný klietkový systém mi nevyhovuje 🙂
A nie je to od Cinnamon vôbec demokratické, ale nechce sa mi proti tomu protestovať 😂
:lol:

Podle mě to není prostě věc, kterou by chtělo hodně lidí. Tak proto to není. A jinak mě to přijde konfigurovatelné dost, ale je jasné, že když chceš něco úplně jinak, tak Ti to nebude vyhovovat.
Jestli bys tohle udělal třeba v XFCE nebo KDE či ve Windows si také nejsem jistý. U Win to třeba řeší externí programy (Jet toolbar apod.), možná by to šlo i v Linuxu nějakým dockem. Ale ty ikony by to asi stejně nevyřešilo ...
Obrázek

kamowski

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#5 Příspěvek od kamowski »

to čo požaduješ, nie sú dva panely nad sebou, to je len jeden s dvoma riadkami
v xfce si kliknem na prázdne miesto na panel - nastavenia panela - počet riadkov ....
dva_riadky_panela.png
nemám cinnamon, možno to tam niekde bude tiež, daj vedieť a ...
cinnamon nie je "vychválený", je to jedno z prostredí, na ktorom pracujú iní ľudia a každému zadarmo ponúkajú, nie vnucujú, teraz by som mal spustiť o tom že .... ale načo ;)

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#6 Příspěvek od alojz »

...no spusti,nato som aj ja zvedavý...velmi... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...tiez som chcel prednáškovat... :lol: :lol: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

kamowski

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#7 Příspěvek od kamowski »

...no len sa neondej a smelo prednáškuj, pódium je len tvoje :lol:

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#8 Příspěvek od math29 »

kamowski píše: 05 led 2022, 13:17 to čo požaduješ, nie sú dva panely nad sebou, to je len jeden s dvoma riadkami
v xfce si kliknem na prázdne miesto na panel - nastavenia panela - počet riadkov ....
dva_riadky_panela.png
nemám cinnamon, možno to tam niekde bude tiež, daj vedieť a ...
cinnamon nie je "vychválený", je to jedno z prostredí, na ktorom pracujú iní ľudia a každému zadarmo ponúkajú, nie vnucujú, teraz by som mal spustiť o tom že .... ale načo ;)
Asi sa trochu nechápeme. Skúsim vysvetliť.
Cinnamon je ponuknutý ako prvé prostredie je navrchu v ponuke. Tu je jeho popis z ofic.stránky Mintu: "Najpopulárnejšou verziou Linux Mint je edícia Cinnamon. Cinnamon je primárne vyvinutý pre Linux Mint. Je elegantný, krásny a plný nových funkcií." - na základe toho je každému jasné že práve Cinnamon je vlajková loď Mintu. Žiadne prednášky netreba ;)
Mint.jpg
V Cinnamone sa nedá pridať viac riadkov na panely:
Cinnamon panel.jpg
A aj tak som nemyslel riadky ale samostatné panely. Pre ukážku foto (toto je konkrétne s Ubuntu MATE ale funguje to tak aj v Mint MATE). Sú to tri samostatné panely dole nad sebou pridal som tam tretí len pre ukážku. Že sú to tri samostatné panely a nie riadky vidno na ich rôzne nastavenej priehľadnosti:
3 x panel dole.jpg
A aby sme sa pochopili úplne správne, pýtal som sa iba na možnosť či sa to v Cinnamone dá alebo nie. MNE to tam jednoducho chýba a tým pádom MNE Cinnamon vyhovuje menej ako MATE aj keď je predstavovaný ako to NAJ z Mintu (preto som napísal že vychválený). V žiadnom prípade to však netreba brať ako nejaký útok na Cinnamon :) Určite ho nehádžem do koša a občas ho iste zapnem a netreba do neho pridávať tie dve možnosti s panelmi a ikonami navyše kvôli MNE :mrgreen: Iba som sa opýtal :lol:

kamowski

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#9 Příspěvek od kamowski »

tak som zrejme ozaj zle pochopil požiadavku,
2 riadky som si robil ešte v ms xp, viac panelov okolo plochy mám aj teraz ale nikdy som neskúšal 2-3 panely nad sebou
skúšam to teraz v xfce, chová sa to zle, spodok otvoreného okna je pri maximalizácii skrytý za tým panelom, hm, takto je to v xfce nepoužiteľné alebo ja neviem ako na to :)

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Cinnamon 20.02 a dva panely nad sebou + presun ikon na nich

#10 Příspěvek od alojz »

...dakujeme...este nám chýba rozsiahle vysvetlenie praktickeho vyuzitia dvoch panelov nad sebou!!!...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno