notebook pro Linux

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

notebook pro Linux

#1 Příspěvek od Linda »

Můj starý notebook definitivně odchází do počítačového nebe. Dostala jsem nový, ale nejdou na něj nainstalovat Linuxy - to mě nenapadlo.
Prosím, poradíte jaký koupit abych je zas měla? Nároky mírné - používám jen pro komunikaci a nakupování. Mám Fujitsu AH531. Potřebuji 15,6“ s rozlišením minimálně 1920 x 1080 bodů a pokud možno co nejvíce podobný dosavadnímu "rozložení" ovládání (velikostí a s numerickou klávesnicí). Při minulé změně jsem se dlouho trefovala do jiných kláves.
8 jader, super grafické karty a pod je pro mě zbytečnost.

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: notebook pro Linux

#2 Příspěvek od Linda »

No, já ho dala na instalaci do servisu a řekli mi, že to nejde a pak jsem byla v prodejně se servisem a tam podle štítku taky řekli, že to nejde . . .

Linda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 úno 2019, 18:58

Re: notebook pro Linux

#3 Příspěvek od Linda »

20220107_182602.jpg

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: notebook pro Linux

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Nějak se v tom ztrácím - který ntb odchází, který je ten nový a na který nejde instalovat Linux? Pokud je to ten Acer, tak tam je to trochu oříšek, ale jde to, když se ví jak na to ...
Nicméně nic úplně snadného pro nezkušené uživatele. Též se to u Acer může lišit model od modelu.
Třeba zde:
viewtopic.php?f=33&t=5246
Kdyžtak napiš soukromou zprávu a nějak to dojednáme a sem pak picneme výsledek pro ostatní, ať to tu neplevelíme.
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 11 led 2022, 17:24, celkem upraveno 1 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: notebook pro Linux

#5 Příspěvek od menom »

.

Ak si uz niekedy nainstalovala linux, tak to bude podobne aj v tomto pripade + - s odchylkami.

Bude nutne viac popisat co a ako nejde, kedy to zlyha, zasekne atd.
Treba poznat zaklady instalacii napriklad tu je dobre vysvetlene:
https://linuxos.sk/clanok/uefi-v-kocke-pre-bfu/

Je to Acer takze do BIOSu(UEFI) sa dostanes asi po zapnuti stisknutim F2 vo vrchnom rade klavesnice.

Alebo ak chces dualboot s windows:
https://linuxos.sk/clanok/skusenost-s-d ... -pod-uefi/

.
.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: notebook pro Linux

#6 Příspěvek od alojz »

...ACER na linux NIKDY...rok sme to riesili,nakoniec bol návod...pooo rokuuu!!!...a acer som kupil s linuxom... :evil: :evil: :evil:
teraz kukam acer aspire...navod uz je,mozno aj na tejto fore...presne toto som mal...nakoniec ubuntu mate dosadlo... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: notebook pro Linux

#7 Příspěvek od juhele2014 »

Zadání je vcelku jasný, na CZC se dá vybrat, a vyšel mě tento typ: https://www.czc.cz/lenovo-yoga-slim-7-1 ... 81/produkt Co tomu říká místní sqadra? A nebo ať se ozve i nějaký grýnhorn, každej má doma nějakej noťas, nebo dva, tak se pánové, a dámy, klidně ozvěte ... ;)

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: notebook pro Linux

#8 Příspěvek od alojz »

...ano je tu na fore navod...redhawkom sme riesili...treba vyhladat...
...ked sadlo mate,tak celkom prijemne fungoval...potom som sa rychlo zbavil aceru... :idea: :idea: :idea:
Naposledy upravil(a) alojz dne 11 led 2022, 19:34, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: notebook pro Linux

#9 Příspěvek od Ventero1 »

No já mám proti Lehovno dlouhodobě výhrady .. A Nasery jsou docela vpoho - jen ta bitva s tou instalací linuxu ... :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: notebook pro Linux

#10 Příspěvek od labeent »

Ventero1 píše: 11 led 2022, 19:25 No já mám proti Lehovno dlouhodobě výhrady .. A Nasery jsou docela vpoho - jen ta bitva s tou instalací linuxu ... :D
Starý Acer kdysi - BIOS - bez problémů.
Jinak já preferuji Dell - většinou to běží slušně.
Rozchodil jsem i odolný Panasonic - je tam MX linux.
Obrázek

Zamčeno