NENAŽRANÝ FIREFOX

Zkušenosti, tipy a zlepšováky, které jsou příliš malé pro článek na webu.
Nehledejte zde odpovědi na obecné dotazy.
Zpráva
Autor
HORIZON
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2022, 22:46

NENAŽRANÝ FIREFOX

#1 Příspěvek od HORIZON »

Můj Firefox je schopen sežrat všechnu operační paměť. A když se tak stane, tak Linux začně nekonečně hrabat na disk a šíleně se zpomalý -- kurzor myši se skoro nehýbe, nejde nic moc dělat. V takovém případě počítač restartuju. No ale to nechci řešit.
Chtěl bych znát způsob, jak nastavit limit množství paměti, které si Firefox smí zabrat. Pokud je to teda možné. Poradíte mi, prosím?

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: NENAŽRANÝ FIREFOX

#2 Příspěvek od menom »

.
šíleně se zpomalý -- kurzor myši se skoro nehýbe, nejde nic moc dělat


Mohol by ste vyskusat doplnok uBlock Origin, ktory dokaze blokovat dost veci, aby nezatazovali pc.
Da sa nastavit velkost elementov, ktore budu blokovane.
Pre stranky co zacnu vytacat procesor na 100% je moznost zakazat javascript kliknutim:
.
ublock.javascript.png

.
A zrazu sa to ukludni.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: NENAŽRANÝ FIREFOX

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Kde je to vypnutí javaskriptu prosím ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NENAŽRANÝ FIREFOX

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Kde je to vypnutí javaskriptu prosím ..

Dole v levém rohu - Více

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: NENAŽRANÝ FIREFOX

#5 Příspěvek od menom »

.

Da sa vypnut javascript pre vsetky stranky, cez nastavenia vpravo dole 3 ozubene kolecka.
Ale neni to vhodne lebo niektore stranky nebudu zobrazovat vsetko, pripadne videa nepojdu.
Pre jednotlivu nenazranu stranku klik:
.
Snímka obrazovky_2022-01-17_12-15-13.png

.
Hned obnovit stranku:
.
Snímka obrazovky_2022-01-17_12-16-01.png

Mimochodom dobra praca Ventero s acerom ... ;)

.
.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NENAŽRANÝ FIREFOX

#6 Příspěvek od juhele2014 »

Mimochodom dobra praca Ventero s acerom ... Já to tvrdím furt, že tadyto forum je nejlepší skoro na celém světě, a samozřejmě velká část osazenstva má potřebné znalosti ... Teď se to ukázalo. Akorát mě udivuje, že ve značkovém servisu tyhle znalosti nemají. Nevadí. Aspoň každej ví, kam se má příště obrátit ... ;) Holt je to tady slušnej oddíl ... ;) (STS Chvojkovice Brod)

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: NENAŽRANÝ FIREFOX

#7 Příspěvek od labeent »

HORIZON píše: 16 led 2022, 23:08 Můj Firefox je schopen sežrat všechnu operační paměť. A když se tak stane, tak Linux začně nekonečně hrabat na disk a šíleně se zpomalý -- kurzor myši se skoro nehýbe, nejde nic moc dělat. V takovém případě počítač restartuju. No ale to nechci řešit.
Chtěl bych znát způsob, jak nastavit limit množství paměti, které si Firefox smí zabrat. Pokud je to teda možné. Poradíte mi, prosím?
Taky by to chtělo vědět, kolik vůbec té paměti máš?
A máš SWAP? Celkově by to chtělo o tom pc něco vědět.
Otevři Terminál (ctrl + T) a tam zadej tohle:

Kód: Vybrat vše

inxi -F
A výpis pak zkopíruj sem (patří to do CODE)
code.png
code.png (11.43 KiB) Zobrazeno 2153 x
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: NENAŽRANÝ FIREFOX

#8 Příspěvek od Ventero1 »

V nastaveních jsem nikde vypnutí javaskriptu nenašel - jaký levý dolní roh čeho?
Podle stránek Mozilla to jde jen takto generálně:
1. Do adresního řádku zadejte about:config a stiskněte klávesu Enter.
2. Může se zobrazit upozornění. Pokračovat na stránku about:config budete po kliknutí na tlačítko Beru na vědomí a chci pokračovat.
3. Najděte předvolbu javascript.enabled. Měla by být nastavena na výchozí hodnotu true.
Je-li nastavena na hodnotu false, klikněte na její přepínač nebo tlačítko pro obnovení, aby se nastavila zpět na hodnotu true.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: NENAŽRANÝ FIREFOX

#9 Příspěvek od juhele2014 »

levý dolní roh čeho? - pluginu Ublock Origin

Co se týká prohlížečů, není nad názornou ukázku. Tady
info5.jpg
info5.jpg (11.16 KiB) Zobrazeno 2179 x
je pěkně vidět, kolik paměti zabere ten který prohlížeč. Vždy je nahrána pouze jedna záložka, a to sice úvodní stránka tohoto fora. Nejvíc zabírá firefox, nejméně Otter ... Je jasný, že prohlížeče mají i pár pluginů, ovšem celkově to nemá pro porovnání žádný zásadní význam ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: NENAŽRANÝ FIREFOX

#10 Příspěvek od Ventero1 »

Tak to je strašný výsledek pro Firefox, který vždy proklamoval úsporu RAM i prostředků obecně a velmi překvapivý pro Chrome, který byl znám jako největší nenažranec ...

A verze testovaného FF?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno