Wine 7.0

Spouštění softwaru pro Windows přes nástroj Wine
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Wine 7.0

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Přesně. Taky mi to přijde jako kontraproduktivní činnost - kdyby tu energii věnovali na přímou rekompilaci vybraných aplikací (hlavně podnikových) pro Linux, tak už by jich za ty roky byla hromada a bylo by to lepší - tohle je jako drbat se levou rukou za pravým uchem ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Wine 7.0

#2 Příspěvek od alfisko »

redhawk píše: 19 led 2022, 10:32 namiesto wine by mali zapracovat na zlepseni alternativnych programov.
Tiez si myslim. Ked chcem robit s windows programami, lightroom - fotky raw, tak idem do virtualneho windowsu a neriesim problemy s preco to vo wine nefunguje.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Wine 7.0

#3 Příspěvek od juhele2014 »

Tak jsem tady, máte štěstí, že jdu právě kolem ... ;) Asi tak - kým sa preonáčia na linuxové náhrady. Tak tohle se vě většině případů nestane. Když jim to funguje, tak se nebudou přeonačovat, vím to dle sebe. Na jednoduchou grafiku, třeba sem do fora, používám FastStone, už mnoho let. Takže wine používám, je řada specifických technických oborů, kde nabídka linux. programů je chabá, takže pokud využiju win program přes wine, např. pro radioamatéry, můžu s kolegama probírat jeho klady či zápory. Oni ve widlích, já v linuxu. Když to jde, proč ne ... Co se týká wine 7, tak to zatím nepěstuju, ted´ jsem převeksloval na jiné SSD, kde je LM 20.3, a stím trochu zápasím, s tim 4k monitorem. Nerad bych to nějak rozjebal, mám zde funkční wine 6, takže pokusničit s vyšší verzí budu, ale až časem.

Názory profíků a laiků se liší, to chápu. Ale jsme nejlepší forum ve střední Evropě, takže si tak širokej rozsah názorů a postojů můžem dovolit, a foru, jako takovýmu, to jenom prospěje.

Nic neuzavírat, jen ať sem zelenáči napíšou, na co wine používaj ... Se budem divit ... :lol:

Zamčeno