Nejde mi nainstalovat antivir Comodo Vyřešeno

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#1 Příspěvek od Fitness »

Zdravím
chci si nainstalovat antivir comodo, ale při kliknutí na instalační balíček mi to napíše toto : Chyba : závislost nemůže být splněna : libsslO.9.8 ( = 0.9.8m-1 ) . Co udělat dál ? Díky

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#2 Příspěvek od menom »

.

Mozno dat viac informacii, aky operacny system, odkial je ten balicek co sa bude

instalovat, presne nech sa da porovnat ci je to vobec realne ....

.
.

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#3 Příspěvek od Fitness »

Antivirus je stažený odsud https://www.comodo.com/home/internet-se ... -linux.php upozorňuju , že jsem začátečník s Linuxem . Operační systém mám Cinnamon .

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#4 Příspěvek od alfisko »

Drobna otazka : naco do linuxu antivir ? Nastavim firewall, bez roota nespustim nic, user je oddeleny od roota, program nespusti klik na nejake exe, atd

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#5 Příspěvek od alfisko »

Ja som to kukol, verziu pre debian 64, chce to tu knižnicu. Ale myslim si ze pri beznom pouzivani je antivirus zbytocny, je to take windows myslenie.

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#6 Příspěvek od Fitness »

Stáhl jsem verzi pro Mint 64bit

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#7 Příspěvek od alfisko »

Fitness píše: 27 led 2022, 19:20 Stáhl jsem verzi pro Mint 64bit
Ked sa viac zoznamis s linuxom prides na to ze mame s Redhawkom pravdu. Aby bol stiahnuty program spustitelny, pokial sa nejedna o balicek z depozitu, tak mu musis cez chmod dat vlastnost x spustit ho cez sudo. Len kliknutim ho nespustis.
Ale instaluj, aspon sa nieco naucis 🙂

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#8 Příspěvek od alojz »

...a potom mozu prist dalsie chybajuce zavislosti,a mozes to otacat do nekonecna...radsej si vyber iny antivir,alebooo naco do linuxu antivir...asitaknijakkk... :roll: :lol: :oops:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#9 Příspěvek od juhele2014 »

Má pravdu, jsou tam závislosti, viz
antivir.jpg
(LM 20.3 xfce) Tady je každá rada drahá. Třeba mu to někdo poradil, že PC bez antiviru je snadno zranitelný, a navíc viry máme na talíři denně, že jo. Sice linux to má jinak, ale na to přijde až později. Zpočátku by mělo stačit nastavit firewall, takže jít do Nastavení a tam najít nastavení firewalu. Kdyby to přeci jen nestačilo, tak si najde v synapticu antivirák clam, a to už instalovat snad půjde ... :idea:

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Nejde mi nainstalovat antivir Comodo

#10 Příspěvek od Fitness »

Tak dobrý , nainstaloval jsem si antivirus ClamTk. Já vím, že na Linuxu nemusí být antivir, ale chci ho tam mít. Díky

Zamčeno