Jak nastavit bios pro instalaci Mintu na 1 rok starém notebooku ?

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Jak nastavit bios pro instalaci Mintu na 1 rok starém notebooku ?

#61 Příspěvek od alojz »

...mate ma aktualne 5.13-ku...tak ty tam mas nove nepouzite kernely,ktore zaberaju miesto... :roll: :roll: :roll:...totiž novy kernel sa len nainstaluje,ale system bezi na starom,aj po restarte...ked akoze mas viac linuxovych OS...dat nacitat novy kernel je zalazitost jednoducha,avsak neprijemna... :lol: :lol: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Re: Jak nastavit bios pro instalaci Mintu na 1 rok starém notebooku ?

#62 Příspěvek od math29 »

Nemám, sú to všetko takmer nové inštalácie ;)
Grub.jpg

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Jak nastavit bios pro instalaci Mintu na 1 rok starém notebooku ?

#63 Příspěvek od Fitness »

Tak jsem si nainstaloval Mint sám na ten 1 TB HDD , v Biosu mi to ale ukazuje špatně , že je bootování na Ubuntu 256 GB SSD , ale při instalaci jsem nastavoval instalovat na 1 TB HDD na D: . Windowsi mi normálně fungujou . Jo v Mintu mi nejde nastavit internet . Přitom na 8 let starý notebook jsem nainstaloval Mint v pohodě , i internet mi šel mastavit v pohodě , nevim co s tím , jak se připojit k internetu a aktualizovat . Diky

Jo a když budu chtít Mint smazat z D: , jak to mám udělat, když v Biosu, při nastavení na C: Windows mi to potom ve Windowsech disk D : neukazuje , Díky

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Jak nastavit bios pro instalaci Mintu na 1 rok starém notebooku ?

#64 Příspěvek od menom »

Fitness píše: 08 úno 2022, 08:01 Tak jsem si nainstaloval Mint sám na ten 1 TB HDD , v Biosu mi to ale ukazuje špatně , že je bootování na Ubuntu 256 GB SSD , ale při instalaci jsem nastavoval instalovat na 1 TB HDD na D: . Windowsi mi normálně fungujou . Jo v Mintu mi nejde nastavit internet . Přitom na 8 let starý notebook jsem nainstaloval Mint v pohodě , i internet mi šel mastavit v pohodě , nevim co s tím , jak se připojit k internetu a aktualizovat . Diky

Jo a když budu chtít Mint smazat z D: , jak to mám udělat, když v Biosu, při nastavení na C: Windows mi to potom ve Windowsech disk D : neukazuje , Díky

.

Ked mas linux tak mozes do terminalu zadat dva prikazy co ukazu ako to je nainstalovane a sem kopirovat cele:

Kód: Vybrat vše

sudo parted -l

Kód: Vybrat vše

sudo fdisk -l

Pravdepodobne si neurobil ako pisal zeleno, ze zmensit na 1TB disku oddil a na volnom mieste napriklad 300 GB dat linux.

.
.

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Jak nastavit bios pro instalaci Mintu na 1 rok starém notebooku ?

#65 Příspěvek od Fitness »

Pro zvětšení fotky musíte ještě kliknout na ukázaný obrázek

https://photos.app.goo.gl/Nwiem8kdMJNUvmfz8

https://photos.app.goo.gl/7mHeT1ZXuPGTpMHE6


Přemýšlím, že bych ci Mint hodil na C: a smazal Windowsi , třeba to chce jen zaktualizovat ovladače přes internet

Jo ještě naž mi Mint naběhne objeví se mi tahle hláška https://photos.app.goo.gl/sEcZmxrKRGWcJS1d9
Naposledy upravil(a) Fitness dne 08 úno 2022, 18:18, celkem upraveno 1 x.

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Jak nastavit bios pro instalaci Mintu na 1 rok starém notebooku ?

#66 Příspěvek od Fitness »

Tak jsem to přeinstaloval a vypadá to stejně . Nejde mi do hlavy , že v Bootovací tabulce se píše UBUNTU 256 , když jsem Mint instaloval na D: 1 TB HDD . Jo to připojení na internet přes kabel vyzkouším zítra u kámoše, my máme internetovou televizi s internetem, ale nevím jestli je tam manuální přípojka
Naposledy upravil(a) Fitness dne 09 úno 2022, 08:07, celkem upraveno 1 x.

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Jak nastavit bios pro instalaci Mintu na 1 rok starém notebooku ?

#67 Příspěvek od Fitness »

Díky už mi linux Mint funguje

Zamčeno