Q4OS trinity + problémy po inštalácii a pri nastaveniach

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
math29
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2013, 01:31

Q4OS trinity + problémy po inštalácii a pri nastaveniach

#1 Příspěvek od math29 »

V prvom rade, na základe mojich doterajších, aj keď nie veľkých skúseností s Q4OS, by som tento systém v jeho terajšej podobe v žiadnom prípade neodporúčal nováčikom v linuxe, a ani ako náhradu za Windows pre PC laikov. Problémy spojené so systémom môžu ľahko odradiť.

Postupne sa lúskam cez ten systém s Trinity, okrem problémov s dvomi monitormi a rozbíjaním farieb pri ich nastavovaní, rozhádzaniu nastavení pri vyp a zap systému (veľkosť ikon, písiem, atď.), nefungujúcemu skrývaniu Opery cez jej horný panel cez _ , sa mi vyskytol aj problém, na ploche nevidím náhľad foto iba všeobecnú ikonu, dosť mi to vadí, vo vnútri adresárov mi náhľady foto zobrazuje normálne. V nastaveniach to neviem nájsť
nahlady.jpg

Ďalší problém, je nefunkčný klik na vyhodenie do koša na NTFS spoločnej dátovej partícii. Partíciu som už podľa nejakého návodu premountoval z /media na /mnt no nepomohlo. Rovnako nepomáhajú chmod -R 777 ani chown. Dokážem otvotiť novú zložku, presunúť ju a zmazať napr na ploche, ale priamo na dátovej partícii nie. Nepamätám či som tú partíciu vytvoril a formátoval vo Win alebo v niektorom linuxe. Ostatné systémy s ňou nemajú problém.
trash.jpg

Mám multiboot aj s W10 v ktorom mám rýchle zapnutie aj hibernáciu povypínané.

Niektoré z tých problémov sa prejavujú aj pri Trinity nainštalovanom v Ubuntu Mate.

Hlavné problémy sú na foto, hľadám v nastaveniach, googlim a bezvýsledne skúšam nefungujúce už pekný kus času.. Nejaké nápady?

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Q4OS trinity + problémy po inštalácii a pri nastaveniach

#2 Příspěvek od menom »

.

K tym nahladom by si mohol mrknut na subor tumbler.rc v /etc/xdg/tumbler/
alebo vypis

Kód: Vybrat vše

cat /etc/xdg/tumbler/tumbler.rc


.
.

Zamčeno