smazani cele sekce na tomto foru

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#81 Příspěvek od Ventero1 »

Livan píše: 10 bře 2022, 15:30 Nejde o to, s jakými skutečnostmi ho múžou konfrontovat. Jde o to, kde se to dělá. Budu se opakovat, jsou např. stránky věnované vaření, tam by jste také chtěli diskutovat o vojně na Ukrajině? Myslím, že ne. Myslím, že základní chyba byla v tom, že vúbec na stránce Linux-mint vznikla sekce "diskuze o čemkoliv" nebo jak se to jmenovalo. Nikdo tehdy asi netušil, k čemu to povede. Tady si někteří pletou svobodu s anarchií. Nic jim neříká slovo uvědomělost nebo korektnost, případně pragmatičnost. Snažme se diskutovat o témách na stránkách na to určených. O autech na stránkách určených autúm, o linuxu na stránkách určených linuxu a o politice na politických stránkách. Není to o cenzúře ale o slušnosti a dodržování elementárních pravidel. Toto je múj názor se kterým není povinné souhlasit a rozhodně to není třeba chápat jako nátlak.
1. To si právě jenom myslíš, není to pravda a je z toho rozpoznatelné, že toho o sociální stránce lidského bytí moc nevíš - je to právě naopak - lidé běžně a přirozeně chtějí komunikovat nad rámec určitého zaměření a moci široce sdílet informace o různých věcech s někým koho již "znají" To ostatně částečně dokazuje i to, k čemu se v této diskuzi přiklonila většina páteřních členů.
2. Někdo to možná tušil, kam to povede, ale je to irelevantní - nikdy se nepovede plně eliminovat prvky překvapení a zajistit, že se nic nikam nevyvine, kde jsme to nečekali. A pokud ano, tak jsme se odsoudili k záhubě.
3. Někteří si možná pletou svobodu s anarchií, ale ti inteligentnější alespoň tuší, že nic jako svoboda v hmotném pojetí neexistuje a také to, že anarchie není zrovna prorůstová. Tedy si to opravdu možná pletou jen někteří, ale skoro jistě ne ti, co jsi měl na mysli. Co se týče slov "uvědomělost nebo korektnost, případně pragmatičnost", tak si opravdu usilovně přejme a modleme, ať to víceméně zůstane jenom u těch slov, jinak se za tím tak nějak ztratí ten člověk a tím i lidství. A to je gró toho, za co tak usilovně někteří z nás bojují i na úrovni malých stránek, protože to je to, co se na světě, zejména v západní kultuře, děje a těm co mají ještě nějaké emoce a city to není jedno. Odmítáme být hyperuvědomělými, hyperkorektními a hyperpragmatickými roboty - to už je totiž cynismus až sociopatie či psychopatie. A to by jsi skutečně chtěl?

To také neber jako nátlak, ale jako zamyšlení nad tím, že je funkčnější hledat rovnováhu a nikoliv ultravektor. Jinak souhlasím s tím, že je třeba slušnosti a základních pravidel. Stejné tak je však třeba rozpoznat, kdy pravidla již plně nepostihují konkrétní situaci a umět z nich vybočit. Jinak se zase jedná o zhoubu.
Naučte se pravidlům, abyste je mohli správně porušovat.
Dalajláma
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#82 Příspěvek od alojz »

...zahranicny forum o linux minte...vcera sa tam objavila sekcia o cenach paliv,aj s grafmi...pred chvilou som odskocil tankovat 2,349 som platil za liter nafty...pol nadrze 85,50jur...v prepocte 4 litre jagermeistra,plus dva deci...a este zostane 60 centov... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#83 Příspěvek od Ventero1 »

To je ten, kdo psal, že komu se něco nelíbí ať jde někam jinam? Asi jsme se mu nelíbili nebo se mu nelíbila ta konfrontace s jeho dosti ortodoxním a dogmatickým smýšlením ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

mstanke
Příspěvky: 27
Registrován: 04 črc 2021, 10:58

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#84 Příspěvek od mstanke »

Minulý čtvrtek jsem posílal ze své strany finální návrh pravidel, Ventero ho ještě v neděli doplnil, ale to už jsem byl na cestě na dovolenou, proto další zpoždění. Nová pravidla jsou tu vyvěšená a nahoře na stránce ně najdete odkaz. Sekce "Otevřená diskuze" je zpřístupněná, vyjma vybraných témat, která jsme archivovali a jsou nadále dostupná pouze moderátorům a pro čtení.

Ohledně mazání účtů budu redhawka a zelena kontaktovat. Toto téma normálně nesleduju.

mstanke
Příspěvky: 27
Registrován: 04 črc 2021, 10:58

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#85 Příspěvek od mstanke »

Kamowského účet na fóru vybledl, protože mě o jeho smazání požádal minulou středu, stejně tak jako o smazání účtu na webu. Obsah si přál zachovat, protože ho nepsal pro sebe.

kocour
Příspěvky: 25
Registrován: 08 čer 2015, 11:29
Kontaktovat uživatele:

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#86 Příspěvek od kocour »

Aby tu nevznikal dojem, že všichni, kdo sem chodí, jsou zděšeni z údajné cenzury a omezování svobody projevu:
Tyto stránky navštěvuji už roky, mockrát mi zde bylo pomoženo. Roky používám OS Mint a nainstaloval jsem ho na bezpočet počítačů, zejména aby starší železo neskončilo v kontejneru. Poslední dobou sem ale chodím ne až tak rád, protože se tady vyprofilovalo vlákno přispěvatelů, kteří jsou natolik mimo realitu, že pravděpodobně nosí alobalové čepičky proti 5G záření. Je mi jedno, nakolik jsou odborně zdatní ohledně IT oblasti (což já nejsem) Jde mi o to, že tady z toho dělají něco, co by v posledku bylo přitažlivé jen pro část populace, a to ještě pro tu, s kterou nechci mít nic společného.
Je jenom jedna cesta, jak se tady potkávat všichni, a to neutralita. Pokud tohle budou stránky o Linux Mintu, budu sem chodit, protože používám Linux Mint. Pokud tu budou recepty na jídlo, nebude mi to vadit, pro mne klidně. Ale pokud to tady bude zapleveleno agresivními konspirátory, pak už to není neutrální, a stránky se stanou pískovištěm pro pět-deset lidí, kteří se budou virtuálně plácat po rameni, jak si ve všem rozumí.
Píšu to proto, aby nevznikl dojem, že zlý admin se tu přetlačuje s většinovým názorem uživatelů.
...No one is illegal...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#87 Příspěvek od Ventero1 »

mstanke píše: 15 bře 2022, 11:20 Kamowského účet na fóru vybledl, protože mě o jeho smazání požádal minulou středu, stejně tak jako o smazání účtu na webu. Obsah si přál zachovat, protože ho nepsal pro sebe.
To je hezké - toho si vážím a tak je to správné ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#88 Příspěvek od Ventero1 »

kocour píše: 15 bře 2022, 12:19 Aby tu nevznikal dojem, že všichni, kdo sem chodí, jsou zděšeni z údajné cenzury a omezování svobody projevu:
Tyto stránky navštěvuji už roky, mockrát mi zde bylo pomoženo. Roky používám OS Mint a nainstaloval jsem ho na bezpočet počítačů, zejména aby starší železo neskončilo v kontejneru. Poslední dobou sem ale chodím ne až tak rád, protože se tady vyprofilovalo vlákno přispěvatelů, kteří jsou natolik mimo realitu, že pravděpodobně nosí alobalové čepičky proti 5G záření. Je mi jedno, nakolik jsou odborně zdatní ohledně IT oblasti (což já nejsem) Jde mi o to, že tady z toho dělají něco, co by v posledku bylo přitažlivé jen pro část populace, a to ještě pro tu, s kterou nechci mít nic společného.
Je jenom jedna cesta, jak se tady potkávat všichni, a to neutralita. Pokud tohle budou stránky o Linux Mintu, budu sem chodit, protože používám Linux Mint. Pokud tu budou recepty na jídlo, nebude mi to vadit, pro mne klidně. Ale pokud to tady bude zapleveleno agresivními konspirátory, pak už to není neutrální, a stránky se stanou pískovištěm pro pět-deset lidí, kteří se budou virtuálně plácat po rameni, jak si ve všem rozumí.
Píšu to proto, aby nevznikl dojem, že zlý admin se tu přetlačuje s většinovým názorem uživatelů.
Určitě souhlasím, že to nemuselo být přitažlivé pro všechny, ale to není ani všechen software a hardware a také se tu probírá - to tak prostě je, že je zde rozdílnost oblib a pohledů, snášenlivosti, odvahy přijmout jiné náhledy atd, atd. Máme prostě individuální stránky. Za mě tedy poměrně lichý argument.
Vlákna, která se mi nelíbí, nemusím číst - vlákno, které není přitažlivé, prostě nesleduji a nezúčastňuji se v něm diskuze - takhle je to jednoduché ...
Neutralita za každou cenu je cesta do pekel, ale uznávám, že je třeba zachovat nějakou fazónu tak, aby zde cítili lidé dobře. Proto jsme s Michalem ladili znění pravidel a nějakou kulturu vstřícnosti i zdrženlivosti zároveň. Chceme to vyvážit. Nicméně striktním omezením názorové svobody do úzkých mantinelů se také pak velká část lidí a u tohoto fóra ta podstatná také nebude cítit dobře. Tedy jde o to, brát pokud možno ohledy na všechny strany.
Promiň, ale možná by jsi si měl sundat tu faradayovu čepičku utkanou z mainstreamové propagandy a oficiálního brainwashingu ty - trefuješ se tu do lidí, kteří mají širší geopolitický přehled i vzdělání, než většina populace a nazýváš tady konspiračními teoriemi věci, které mnohdy nejsou ani nijak zvláště utajované a jsou doložitelné. A souvislosti jsou pak už jen a jen logické. Jiná kategorie jsou úvahy pro zbystření mysli a nalezení odpovědí
A tu agresivitu jsem tam nějak nepostřehl - spíše ze strany druhého tábora - ale možné to je. Na druhou stranu je možnost se proti ní ohradit a to i s odvoláním na pravidla zjednat nápravu. Netřeba si také brát vše příliš osobně - to, že je někdo, podle mě zaslepený a pomýlený, neznamená, že mu nemůžu dát najíst a napít a dokonce ani to, že ho nemůžu mít rád. O tom to přece není ...
O dezinformacích a svobodě názorů se hezky vyjádřil Andor Šándor (uznávaný armádní expert a generál v záloze - nikoli žádný esoterik a konspirátor) v tomto rozhovoru - k jádru věci zejména začátek, poté od 20:14 - 22:30 a od 33:17 do konce.
https://www.stream.cz/face-to-face/ando ... c-64327319
Jeho slova by se měla do kamene tesat - prakticky skoro všichni kdo se tu k těm tématům vyjadřují jsou evidentně hysterky a tenhle chlap to shrnuje věcně a fakticky ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#89 Příspěvek od Ventero1 »

Děkuji mstanke za spolupráci a toto vlákno se už stává bezpředmětným.

Pokračujme tedy v otevřených diskuzích v příslušné sekci a buďme prosím max. uvědomělý a vyváženě vstřícní i zdrženliví, dle potřeby, ať se tedy nikdo necítí špatně. Buďme na sebe klidně tvrdí, ale hodní ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: smazani cele sekce na tomto foru

#90 Příspěvek od alojz »

...ale jagermeister nebude zakázaný???...či...
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno