Instalace Linux Mint 20.3 CE Vyřešeno

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
Keyzio
Příspěvky: 26
Registrován: 13 bře 2022, 09:44

Instalace Linux Mint 20.3 CE

#1 Příspěvek od Keyzio »

Asus rog flow x13
  • fast boot - vypnuty
  • secure boot - vypnuty
--------------------------------------------------
  1. vytvroril jsem bootovaci USB
  2. nabootoval jsem Cinnamon z flasky v "graphice save" modu
  3. na ploše byla ikona pro instalaci, takze jsem ji spustil
  4. zvolil jsem vymazat cely disk a nainstalovat (bez te funkce kodovani disku) co je v rozsirenem nastaveni - tam mam "none"
  5. odklikla jsem vse vcetne pripojeni i internetu az do chvile, kdyz jsem zaskrnul multimedialni kodeky. Chyba ubi-partman crashed
    Obrázek
  6. pak jsem pokracoval v instalaci i z chybou a cekal co z toho vzejde a dalsi chyba s tim, ze dal jsem se nedostal
Obrázek

kdyz jsem se snazil problem vyresit sam ....psalo se skoro vsude o problemu s rezimem UEFI, ale v mem BIOSu jsem tuto moznost zmeny nenasel
Popr posudte sami
https://keyzio.rajce.idnes.cz/instalace_Linux_Mint/

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Instalace Linux Mint 20.3 CE

#2 Příspěvek od Ventero1 »

A zkusil jsi hledat co je "ubi-partman failed with exit code 10"?
Také se doporučuje neprovádět instalaci pomocí automatické konfigurace, ale připravit si oddíly dopředu. Podívej se v gparted, jak vypadá /dev/nvme0n1 ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Keyzio
Příspěvky: 26
Registrován: 13 bře 2022, 09:44

Re: Instalace Linux Mint 20.3 CE

#3 Příspěvek od Keyzio »

Mezi tim jsem zjistl, ze jde updatnout BIOS na vyssi verzi a taky jsem to udelal. A druha vec, kterou jsem zmenil je, ze jsem nezakrtnul intalaci tech kodeku a instalace probehla bez chyby. Po restartu se ale zobrazila tabulka na obrazku.
Obrázek
Pomoci ALT + F1-F6 se muzu prihlasit v prikazove radce. gparted ale neni nainstalovany a z prikazova radky se lognout na wifi neumim.

Keyzio
Příspěvky: 26
Registrován: 13 bře 2022, 09:44

Re: Instalace Linux Mint 20.3 CE

#4 Příspěvek od Keyzio »

nasel jsem si ze lze misto gparted pouzit jen parted
a vysledkem je

Keyzio
Příspěvky: 26
Registrován: 13 bře 2022, 09:44

Re: Instalace Linux Mint 20.3 CE

#5 Příspěvek od Keyzio »

nasel jsem si ze lze misto gparted pouzit jen parted
a vysledkem je
Obrázek

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Instalace Linux Mint 20.3 CE

#6 Příspěvek od alfisko »

V terminali skus cfdisk. Nie je komplikovany a dost zrozumitelny. Ak ho nemas, tak apt install cfdisk.
Naformatujes to cez mkfs. Navod je na googli.

Keyzio
Příspěvky: 26
Registrován: 13 bře 2022, 09:44

Re: Instalace Linux Mint 20.3 CE

#7 Příspěvek od Keyzio »

Takze ten ACPI BIOS error stale souvisi s temi oddily na disku. Nebyla to jen zalezitost chyby ubi-partman ?

alfisko
Příspěvky: 332
Registrován: 28 črc 2018, 08:48

Re: Instalace Linux Mint 20.3 CE

#8 Příspěvek od alfisko »

V biose sa nevyznam, to co som pisal je rozdelenie diskov bez grafiky.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Instalace Linux Mint 20.3 CE

#9 Příspěvek od Ventero1 »

ACPI nesouvisí s instalační aplikací, ale s komunikačním HW rozhraním NTB (podle počtu chyb předpokládám, že se jedná o NTB, bo jsi nenapsal, co máš za stroj) - pokud vše bude fungovat jak má (spánek, jas, víko a pod.), tak netřeba řešit. Též se může upravit po aktualizaci nebo ruční instalaci jádra.

Jinak nemusíš se přepínat do konzole - tam skutečně nazapneš gui apku, ani když je nainstalována - spustíš terminál. V Live obvykle gparted je (i když nevím jak u LM) a po instalaci je odstraněn.

No jinak dobrá zpráva, že už samotný instalátor má bug ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Keyzio
Příspěvky: 26
Registrován: 13 bře 2022, 09:44

Re: Instalace Linux Mint 20.3 CE

#10 Příspěvek od Keyzio »

Ventero1 píše: 13 bře 2022, 16:44 ACPI nesouvisí s instalační aplikací, ale s komunikačním HW rozhraním NTB (podle počtu chyb předpokládám, že se jedná o NTB, bo jsi nenapsal, co máš za stroj) - pokud vše bude fungovat jak má (spánek, jas, víko a pod.), tak netřeba řešit. Též se může upravit po aktualizaci nebo ruční instalaci jádra.

Jinak nemusíš se přepínat do konzole - tam skutečně nazapneš gui apku, ani když je nainstalována - spustíš terminál. V Live obvykle gparted je (i když nevím jak u LM) a po instalaci je odstraněn.

No jinak dobrá zpráva, že už samotný instalátor má bug ..
nazev stroje je v prvnim prispevku jako prvni radek tedy - Asus rog flow x13
Co se tyce te konzole, tak tu jsem si nevybral dobrovolne - prave naopak....po te co se mi zobrazi asi 2sekundy ten seznam chyb prespne se mi plocha na cernou obrozovku, kde blika kurzor, ale nejde nic psat. Jedine ta klavesova kombinace, ktera me prepne do konzole je to co se da v danou chvili delat. Graficke prostredi se nenacte

Zamčeno