Dualboot s Win 10 inštalácia

Obecné dotazy nebo názory k distribuci Linux Mint
Umístěním dotazu do vhodně zvoleného fóra níže urychlíte jeho řešení.
Zpráva
Autor
Števo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2022, 22:41

Re: Dualboot s Win 10 inštalácia

#11 Příspěvek od Števo »

Zdravím. Zmenšil som partíciu windows /vo windowse/, v nastavení UEFI- Legacy. Inštalátor zrejme našiel prázdne miesto, takže mi bola ponúknutá aj možnosť inštalovať vedľa windows.Nebolo treba robiť "niečo iné". Inštalácia prebehla O.K. Využité bolo všetko voľné miesto. Vďaka za dobré rady.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Dualboot s Win 10 inštalácia

#12 Příspěvek od labeent »

Števo píše: 15 dub 2022, 12:13 Zdravím. Zmenšil som partíciu windows /vo windowse/, v nastavení UEFI- Legacy. Inštalátor zrejme našiel prázdne miesto, takže mi bola ponúknutá aj možnosť inštalovať vedľa windows.Nebolo treba robiť "niečo iné". Inštalácia prebehla O.K. Využité bolo všetko voľné miesto. Vďaka za dobré rady.
Takže to máš zase nainstalované na houby.
To je volba pro naprosté začátečníky. Máš tady na stránce spoustu návodů, jak instalovat. Je tam jasně napsáno, že se má udělat particie pro jádro / a particie pro data /Home. Proto se u pokročilé instalace ta volba instalovat vedle Windows nepoužívá, ale používá se právě "Něco jiného".
Příklad, i když bez UEFI, máš tady:

Kód: Vybrat vše

https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?p=40079#p40079
Je nutno si přečíst celé to téma ...
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Dualboot s Win 10 inštalácia

#13 Příspěvek od Ventero1 »

Tak hlavne, ze mu to funguje.
Vzdy je vsak lepsi si to nainstalovat, dle potreb - tedy si konfigurovat sam - ale neni bezpodminecne nutne dodrzovat nejake "predpisove" proporce - zalezi na zpusobu vyuziti a potrebach ohl. bezpeci dat, zpusobu zalohovani apod.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Števo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2022, 22:41

Re: Dualboot s Win 10 inštalácia

#14 Příspěvek od Števo »

Zobralo mi to cca 20GB na systém zbytok je Home. Využilo celé voľné miesto. Keby som to robil ručne, výsledok by bol asi podobný. Isteže, skúsený a znalý by si to urobil lepšie. Až na malé muchy to ide dobre. Po štarte musím ručne zapínať numerickú klávesnicu, a v zvuku nejde bas reproduktor. Možno sa mi podarí časom tie muchy vychytať.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Dualboot s Win 10 inštalácia

#15 Příspěvek od labeent »

Števo píše: 15 dub 2022, 18:33 Zobralo mi to cca 20GB na systém zbytok je Home. Využilo celé voľné miesto. Keby som to robil ručne, výsledok by bol asi podobný. Isteže, skúsený a znalý by si to urobil lepšie. Až na malé muchy to ide dobre. Po štarte musím ručne zapínať numerickú klávesnicu, a v zvuku nejde bas reproduktor. Možno sa mi podarí časom tie muchy vychytať.
A tohle jsi zkusil?

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2019/12/numlock/
Obrázek

Števo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2022, 22:41

Re: Dualboot s Win 10 inštalácia

#16 Příspěvek od Števo »

Skúsil.Dobré riešenie.Funguje. Vďaka

Zamčeno