Install Mint LMDE 5 Elsie

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#11 Příspěvek od menom »

.

Najprv treba hladat ci debianova verzia LM ma program Spravca ovladacov (Hardware drivers) .....

Ak nema mozes vyskusat ten isty postup, alebo cez program Synaptic hladat baliky a instalovat.

.
.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#12 Příspěvek od pepestar »

uvidím,rozhodnem sa.cez víkend som skúsil Ubuntu 22.04.len som ju skúsil.ale s ubuntu posledné 2 roky nemám dobré skúsenosti.nejako mi nepasuje na môj NTB Lenovo G70-80.niečo tam nepasuje.už tak 2 roky od verzie 20.04.aj teraz som skúsil install.a po zapnutí PC asi po 1 minúte sa mi vypne net pripojenie.káblové.vypne sa mi net.keď zapnem PC,tak net ide a znova po 1 min sa vypne.žiadne iné distro mi to nerobí.tak som tam vrátil Debian 11.z USB klúča mi na vyskúšanie Ubuntu išlo.ale s tým internetom mi to začalo robiť od verzie 20.04.aj verzia 21.04.len to menej vypadávalo.šlo to 5 min a vypadlo.potom naskočilo a vypadlo.šlo 15 min a vypadlo.šlo 8 min a na 2 min vypadlo.šlo 11 min a na 30 sekúnd vypadlo.šlo 9 min a vypadlo na 50 sekúnd.šlo 6 min a vypadlo na minútu.a pod.žiadne iné distro mi to nerobilo.a ubuntu len od verzie 20.04.preto skúšam iné verzie,ale mám v NTB 2 graf.karty a blbne to.už skúšam len Debian alebo Mint.a Graf. karta NVIDIA.musím určiť správnu verziu ovládača graf.karty.keď dám Synaptic a bude tam viac balíkov ovládačov,ako určím ktorý nainštalovať?a prepne sa aj druhá graf.karta?lebo keď inštalujem nejakú verziu-distribuciu linuxu,vždy mi nainštaluje predvolene graf.kartu Intel.a nie NVIDIa.a to mi nejde dobre.mrzne mi NTB.keď som v Debiane inštaloval NVIDIU,tak sa nainštalovala graf.karta NVIDIA a preplo kartu INTEL na NVIDIA.potom mi už NTB nemrzne

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#13 Příspěvek od Livan »

Pre pepestar: Prosím pre zvýšenie čitateľnosti tvojich elaborátov, oddeluj vety medzerami. Za každou bodkou, čiarkou a iným interpunkčným znamienkom daj medzeru. Takto sa to nedá čítať.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#14 Příspěvek od vxmery »

Pre Pepestar: a takisto nová veta začína veľkým písmenom. To by si si mohol zo školy pamätať. Takto sa tvoj príspevok zlial do jedného neprehľadného kydáku.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#15 Příspěvek od pepestar »

Zo slovenčiny som mal 4-ku ;) .Nabudúce sa viac posnažím.Ide mi len okopávanie záhrady, cesta do krčmy :lol: a celkom dobre jedno až dve linuxové distribúcie.Na stolovom PC celkom dobre,ale na NTB si linux veľmi neporadí. zatiaľ som si poradil len s Debianom a s Mintom. :roll:
Ostatné :oops:

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#16 Příspěvek od alojz »

...a cesta z krčmy asi tiež,isto nejde... :lol: ...šak??? :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#17 Příspěvek od Livan »

pepestar píše: 28 dub 2022, 17:56 uvidím,rozhodnem sa.cez víkend som skúsil Ubuntu 22.04.len som ju skúsil.ale s ubuntu posledné 2 roky nemám dobré skúsenosti.nejako mi nepasuje na môj NTB Lenovo G70-80.niečo tam nepasuje.už tak 2 roky od verzie 20.04.aj teraz som skúsil install.a po zapnutí PC asi po 1 minúte sa mi vypne net pripojenie.káblové.vypne sa mi net.keď zapnem PC,tak net ide a znova po 1 min sa vypne.žiadne iné distro mi to nerobí.tak som tam vrátil Debian 11.z USB klúča mi na vyskúšanie Ubuntu išlo.ale s tým internetom mi to začalo robiť od verzie 20.04.aj verzia 21.04.len to menej vypadávalo.šlo to 5 min a vypadlo.potom naskočilo a vypadlo.šlo 15 min a vypadlo.šlo 8 min a na 2 min vypadlo.šlo 11 min a na 30 sekúnd vypadlo.šlo 9 min a vypadlo na 50 sekúnd.šlo 6 min a vypadlo na minútu.a pod.žiadne iné distro mi to nerobilo.a ubuntu len od verzie 20.04.preto skúšam iné verzie,ale mám v NTB 2 graf.karty a blbne to.už skúšam len Debian alebo Mint.a Graf. karta NVIDIA.musím určiť správnu verziu ovládača graf.karty.keď dám Synaptic a bude tam viac balíkov ovládačov,ako určím ktorý nainštalovať?a prepne sa aj druhá graf.karta?lebo keď inštalujem nejakú verziu-distribuciu linuxu,vždy mi nainštaluje predvolene graf.kartu Intel.a nie NVIDIa.a to mi nejde dobre.mrzne mi NTB.keď som v Debiane inštaloval NVIDIU,tak sa nainštalovala graf.karta NVIDIA a preplo kartu INTEL na NVIDIA.potom mi už NTB nemrzne
pepestar píše: 28 dub 2022, 17:56 Uvidím, rozhodnem sa. Cez víkend som skúsil Ubuntu 22.04. Len som ju skúsil ale s ubuntu posledné 2 roky nemám dobré skúsenosti. Nejako mi nepasuje na môj NTB Lenovo G70-80. Niečo tam nepasuje. Už tak 2 roky od verzie 20.04. aj teraz som skúsil install a po zapnutí PC asi po 1 minúte sa mi vypne net pripojenie. Káblové. Vypne sa mi net. Keď zapnem PC, tak net ide a znova po 1 min sa vypne. Žiadne iné distro mi to nerobí. Tak som tam vrátil Debian 11. Z USB klúča mi na vyskúšanie Ubuntu išlo ale s tým internetom mi to začalo robiť od verzie 20.04. Aj verzia 21.04., len to menej vypadávalo. Išlo to 5 min a vypadlo. Potom naskočilo a vypadlo. Išlo 15 min a vypadlo. Išlo 8 min a na 2 min vypadlo. Išlo 11 min a na 30 sekúnd vypadlo. Išlo 9 min a vypadlo na 50 sekúnd. Išlo 6 min a vypadlo na minútu a pod. Žiadne iné distro mi to nerobilo a ubuntu len od verzie 20.04. Preto skúšam iné verzie ale mám v NTB 2 graf karty a blbne to. Už skúšam len Debian alebo Mint. A Graf. karta NVIDIA. Musím určiť správnu verziu ovládača graf. karty. Keď dám Synaptic a bude tam viac balíkov ovládačov, ako určím ktorý nainštalovať? A prepne sa aj druhá graf.karta? Lebo keď inštalujem nejakú verziu-distribuciu linuxu, vždy mi nainštaluje predvolene graf.kartu Intel a nie NVIDIa. A to mi nejde dobre. Mmrzne mi NTB. Keď som v Debiane inštaloval NVIDIU, tak sa nainštalovala graf.karta NVIDIA a preplo kartu INTEL na NVIDIA. Potom mi už NTB nemrzne.
No čo myslíš, ktorý z odstavcov sa lepšie číta? Ten Tvoj bez medzier a veľkých písmen na začiatku vety alebo druhý, mnou upravený?

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#18 Příspěvek od pepestar »

Písal som LIVAN, že sa budem viac snažiť a Alozj. Cesta z krčmy vyzerá tak, že zľava, doprava a dva kroky popredu a jeden dozadu. Potom mi to trvá aj 45 minút pokým prídem domov :lol: :P

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#19 Příspěvek od pepestar »

Neviem prečo mi na notebooku Lenovo G70-80 vypadáva internetové pripojenie na inštalácii linuxovej distribúcii Ubuntu. Od verzie Ubuntu 20.04 LTS. U mňa je prakticky na tomto notebooku Ubuntu nepoužiteľné. Vo verzii 20.04 bolo prerušovanie internetového pripojenia menej výrazné, ale bolo bežné. Stále mi vypadával internet a teraz keď som skúšal verziu Linuxovej distribúcie Ubuntu 22.04 LTS, tak mi internetové pripojenie nikdy nevydržalo ani jednu minútu. U mňa je táto distribúcia nepoužiteľná a ani som s tým nevedel nič spraviť, pretože mi internetové pripojenie hneď po zapnutí počítača vypadlo. Je to problém Firmware alebo niečo podobné? Má niekto tušenie alebo mám túto verziu linuxovej distribúcie proste ignorovať a nepoužívať?

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#20 Příspěvek od alojz »

https://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=85930.0
...kebysieštedalvýpis inxi -F....takbytopomohlo... :lol: :?: :idea:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno