Install Mint LMDE 5 Elsie

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Install Mint LMDE 5 Elsie

#1 Příspěvek od pepestar »

Zdravím všetkých,som tu späť a chcem sa spýtať na verziu Mint LMDE 5 Elsie.mám niekto skúsenosť s touto verziou?je založená na Debiane a rozmýšľam že by som ju skúsil

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#2 Příspěvek od Livan »

Konkrétne s touto verziou skúsenosť nemám. Testoval som staršiu verziu, kde som bol spokojný až na určité debianovské zvláštnosti, na ktoré si bolo treba zvyknúť. Stejne nič nenahradí osobnú skúsenosť na konkrétnom stroji. Ak ti nevadí, že je to s Cinnamonom, tak hor sa do toho a testuj, ako si sadne táto verzia s tvojim hardvérom a pracovnými návykmi. Mne tam ten Cinnamon trošku vadí, tebe možno nebude.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#3 Příspěvek od pepestar »

Mint je skvelé distro,skvôr ma ťahá to,že viac asi berie veci z debianu ako z ubuntu.som zvedaví aj na nové ubuntu čo vyjde.na NTB lenovo G70-80 mi už hocijaké distro nesadne kvôli dvom grafikám.ale skúsil by som niečo na druhom stolovom PC

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#4 Příspěvek od labeent »

pepestar píše: 17 dub 2022, 19:24 Mint je skvelé distro,skvôr ma ťahá to,že viac asi berie veci z debianu ako z ubuntu.som zvedaví aj na nové ubuntu čo vyjde.na NTB lenovo G70-80 mi už hocijaké distro nesadne kvôli dvom grafikám.ale skúsil by som niečo na druhom stolovom PC
Hlavně musíš počítat s odlišností Debianu od Ubuntu. Není to to samé.
Obrázek

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#5 Příspěvek od vxmery »

LMDE 5 som testoval v Live a všetko fungovalo. Avšak nebol to žiadny podrobný test.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#6 Příspěvek od pepestar »

labeent píše: 18 dub 2022, 16:55
pepestar píše: 17 dub 2022, 19:24 Mint je skvelé distro,skvôr ma ťahá to,že viac asi berie veci z debianu ako z ubuntu.som zvedaví aj na nové ubuntu čo vyjde.na NTB lenovo G70-80 mi už hocijaké distro nesadne kvôli dvom grafikám.ale skúsil by som niečo na druhom stolovom PC
Hlavně musíš počítat s odlišností Debianu od Ubuntu. Není to to samé.

v poslednej dobe sa mi práve zdá,že u mňa ide lepšie NTB pod debianom.NTB Lenovo určite.preto rozmýšlam,nad touto verziou.neviem aká bude verzia 22.04,ale s verziou 20.04 som mal problém na oboch mojich PC a dlho.uvidím ešte sa rozhodnem

Kagkouro
Příspěvky: 53
Registrován: 23 lis 2012, 11:37
Bydliště: Zdice
Kontaktovat uživatele:

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#7 Příspěvek od Kagkouro »

pepestar píše: 17 dub 2022, 09:08 Zdravím všetkých,som tu späť a chcem sa spýtať na verziu Mint LMDE 5 Elsie.mám niekto skúsenosť s touto verziou?je založená na Debiane a rozmýšľam že by som ju skúsil
Včera sem povýšil z LMDE 4 na LMDE 5 a vše opět perfektní.Použil sem nový Mint upgrade.
Terminál:
apt update
apt install mintupgrade
sudo mintupgrade
LMDE- stabilita na prvním místě!

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#8 Příspěvek od pepestar »

a skúšal si mint,napr. Mint 19,alebo Mint 20 a vieš porovnať s Mint -verzia LMDE 4?nejaké krátke zhrnutie.ak si skúšal teda Mint 19,alebo Mint 20

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#9 Příspěvek od menom »

.

Ked mas dve graficke karty, tak v LMDE, ktore je postavene na debiane sa nebude dat tak jednoducho
prepinat medzi nimi ako v LM cez nvidia-prime-applet.

.
.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Install Mint LMDE 5 Elsie

#10 Příspěvek od pepestar »

a ako sa potom inštaluje nvidia grafická karta?ovládač?v debiane 11 som ju nainštaloval podľa návodu na webe cez terminál

Zamčeno