Terminál-potvrdenie hesla

Problémy s ostatními distribucemi Linuxu než je Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
Števo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2022, 22:41

Terminál-potvrdenie hesla

#1 Příspěvek od Števo »

Poprosím znalých o radu. V termináli mi nejde písať heslo. Nefunguje kurzor, akoby bola zablokovaná klávesnica. Príkazy píše v poriadku, heslo nevie. Čím to môže byť? Nie je to LM. Tu mi to ide O.K .Na tom istom stroji.

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Terminál-potvrdenie hesla

#2 Příspěvek od alojz »

...ked to nie je LM,tak čo to može byt???...ajaj,ved ani ubuntu nepise heslo... :oops: :roll: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Števo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2022, 22:41

Re: Terminál-potvrdenie hesla

#3 Příspěvek od Števo »

...píšem ho ja. On ho nevie prečítať a stále dookola ho pýta. Asi bude chyba medzi ním a klávesnicou... LM terminál si na mňa celkom dobre zvyká. Asi zostanem iba pri ňom.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Terminál-potvrdenie hesla

#4 Příspěvek od Livan »

Pri písaní hesla sa nič nezobrazuje, to je normálne. Funguje to tak, že píšem heslo - on sa tvári, že nič nepíše ale to je iba zdanie a potom stlačím Enter, heslo vezme a pokračuje ďalej. Ak hlási, že je heslo nesprávne, robíš nejakú chybu pri zadávaní súvisiace napr. s tým, že máš aktívnu inú klávesnicu. Skús si najskôr napísať to heslo nanečisto, pred zadaním príkazu.

Števo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2022, 22:41

Re: Terminál-potvrdenie hesla

#5 Příspěvek od Števo »

Skúsil som to s klávesnicou. Keď som v nastaveniach nakoniec povolil rozloženie klávesnice iba UK samotné, funguje to už dobre. Teraz tam mám už aj SK. Vďaka

Ešte jeden problém s klávesnicou /numlockom/ mi zostal. Po štarte ho nezapne. Obnovenie stavu pri spustení mám zapnuté, numlokx nainštalovaný, aj tak ho nezapína. V LM sa mi to podľa návodu v článku hravo poriešilo v Manjaro si s tým neviem poradiť.

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Terminál-potvrdenie hesla

#6 Příspěvek od labeent »

Števo píše: 26 dub 2022, 11:19 Skúsil som to s klávesnicou. Keď som v nastaveniach nakoniec povolil rozloženie klávesnice iba UK samotné, funguje to už dobre. Teraz tam mám už aj SK. Vďaka

Ešte jeden problém s klávesnicou /numlockom/ mi zostal. Po štarte ho nezapne. Obnovenie stavu pri spustení mám zapnuté, numlokx nainštalovaný, aj tak ho nezapína. V LM sa mi to podľa návodu v článku hravo poriešilo v Manjaro si s tým neviem poradiť.
No to je jasné. Každá distribuce to má trochu jinak. Mint to má jednoduché.
Je zapotřebí vyzkoušet jiný postup. Například ten z Ubuntu nebo MX.
Doplnil jsem ten pro MX do článku:

Kód: Vybrat vše

https://www.linux-mint-czech.cz/2019/12/numlock/
Obrázek

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Terminál-potvrdenie hesla

#7 Příspěvek od Livan »

V Manjaru sa riešenie zapnutej numerickej klávesnice líši podľa použitého DE. Pokiaľ neuvedieš podrobnosti, nedá sa ti pomôcť. V KDE je to inak, ako v XFCE či Cinnamone.

Števo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2022, 22:41

Re: Terminál-potvrdenie hesla

#8 Příspěvek od Števo »

Je to Manjaro XFCE.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Terminál-potvrdenie hesla

#9 Příspěvek od Livan »

Števo píše: 27 dub 2022, 11:31 Je to Manjaro XFCE.
Napr. tu https://archived.forum.manjaro.org/t/au ... e/73428/20 a tu https://archived.forum.manjaro.org/t/au ... ce/73428/7sa to riešilo.

Števo
Příspěvky: 10
Registrován: 11 dub 2022, 22:41

Re: Terminál-potvrdenie hesla

#10 Příspěvek od Števo »

predvolene pri štarte nie je numlock zapnutý, aj keď je tak nastavený/karta klávesnica/. Po zadaní príkazu z toho fóra mi vrátilo kanály: Klávesnica, panel, display atď, ale default numlock nie. Možno závisí aj od typu klávesnice , numlock mi nevrátilo. Ani v tom druhom.Neviem to urobiť. Nie je to veľká chyba, ako niekto píše na fóre, noteboky bez num. kláves. to nepotrebujú, ja sa tiež musím bez toho zaobísť. Tu v LM je to jednoduchšie.

Zamčeno