Dual boot , 2 linuxy a 2 wine , 2 C: oddíly ?

Spouštění softwaru pro Windows přes nástroj Wine
Zamčeno
Zpráva
Autor
Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Dual boot , 2 linuxy a 2 wine , 2 C: oddíly ?

#1 Příspěvek od Fitness »

Zdravím , mám dual boot na notebooku se 2 disky , 1 je SSD a 2 HDD , na SSD mám linux Mint 20.3 a na HDD mám Manjaro linux , wine už používám na Mintu a chci ho používat i na Manjaru , nebudou se mi ty 2 instalace Wine na každým linuxu hádat, myslím tím , že si vytvoří 2 disky C: , nebudou v tom mít linuxy zmatek, v těch C: oddílech , asi ne, díky za odpověd . Díky

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Dual boot , 2 linuxy a 2 wine , 2 C: oddíly ?

#2 Příspěvek od Livan »

Vzhľadom na to, že súčasne budeš mať pustený iba jeden linux a sú inštalované na rôznych diskoch, tak by problémy nemali nastať aj keby na každom disku bol vytvorený disk C:. Mňa skôr zaujíma, že na čo máš dualboot s dvomi linuxovými distribúciami? Dualboot win/linux viem pochopiť, avšak pri dvoch a viacerých linuxoch sa predpokladá, že jeden máš pracovný a ten druhý iba na zoznamovanie sa s danou distribúciou. Inak to nemá zmysel, pretože sú tam rovnaké programy, môžeš si tam dať rovnaké DE, takže k čomu dva linuxy ako pracovné? Wine má zmysel inštalovať iba do pracovného linuxu. Navyše oboznamovať sa s inou distribúciou sa dá i z USB. Načo teda dve distribúcie a dva wine?

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Dual boot , 2 linuxy a 2 wine , 2 C: oddíly ?

#3 Příspěvek od alojz »

Snímka obrazovky 2022-06-10 11-20-47.png
...jeden disk,dva linuksi,dva wine... :mrgreen: :roll: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Dual boot , 2 linuxy a 2 wine , 2 C: oddíly ?

#4 Příspěvek od Fitness »

Díky za odpovědi , s linuxema pracuju 4 měsíc, takže se seznamuju s funkcema linuxu , díky . Jinak souhlasím, že stačí mít linux 1 .

Zamčeno