Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zamčeno
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#1 Příspěvek od pepestar »

Chcem sa spýtať konkrétne pri Linuxovej distribudcii Mint ako to je s povyšovaním na vyššie distribúcie. Teraz vyšla verzia Linux Mint 21 Vanessa. Keď má niekto v PC nainštalovanú verziu Linux Mint 20.3 čo je lepšie? Stiahnuť ISO Mint 21 a spraviť čistú inštaláciu alebo stačí spraviť upgrade verzie Mint 20.3 ? Pri upgrade nenastáva, že sa nejaký software neaktualizuje alebo niečo podobné? Ktorá varianta je lepšia? Čistá inštalácia alebo stačí upgrade? Ja som upgrade ešte nerobil. Vždy som radšej robil čistú inštaláciu keď som potreboval. aké sú vaše skúsenosti?

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#2 Příspěvek od menom »

.
Keď má niekto v PC nainštalovanú verziu Linux Mint 20.3 čo je lepšie? Stiahnuť ISO Mint 21 a spraviť čistú inštaláciu alebo stačí spraviť upgrade verzie
Ak uzivatel potrebuje mat PC kazdy den k dispozicii, tak netreba ponahlat pockat kludne mesiac aj viac, ked ide o spolahlivost systemu.

Na testovaci PC kludne okamzite, pre ziskanie novych poznatkov .....
Pri upgrade nenastáva, že sa nejaký software neaktualizuje alebo niečo podobné?

Treba si uvedomit, ze niektore PPA su pre jednu verziu Ubuntu a LM a ine pre inu, tu v minulosti boli problemy.

Aj preto vyvojari LM spravili novy nastroj s nazvom "mintupgrade", ktory zhodnoti ci je mozne system povysit na novsi.

Instrukcie pre povysenie verzie LM 20.3 na LM 21 zatial nie su, maju byt zverejnene na blogu LM.

A ci spravit cistu instalaciu alebo povysit, to si najlepsie rozhodne kazdy sam za seba.

.
.

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#3 Příspěvek od vxmery »

ako to je s povyšovaním na vyššie distribúcie
Ako píše menom - to si rozhodne každý sám. Dôležité je, či máš OS na oddelenej partícii. Je to praktické práve kvôli prechodu na novší OS. Ja osobne robím čistú inštaláciu. Mám LM 19.3 a budem prechádzať na LM 21. Ale až za niekoľko mesiacov, keď sa nový LM 21 trocha odladí.
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#4 Příspěvek od Fitness »

Do kdy je vlastne podpora linuxu Mint 20.3 , do roku 2025 ? Díky

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#5 Příspěvek od vxmery »

Ano, do Apríla 2025
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#6 Příspěvek od pepestar »

Skúšal som to včera na kámošovom Notebooku. Asi sme to uponáhlali, ale on to rozhodol. Dali sme čistú inštaláciu. Už pri inštalácii vypisovalo, že nevie niečo nainštalovavať. Inštalácia sa dokončila. Keď som dal aktualizácie, tak vypisovalo, že nevie stiahnuť zo servera niektoré a zlyhávajú. Tak som mu narýchlo vrátil Verziu Mint 20.3. Asi skúsime počkať keď vypíše sám aktualizovať systém a potom dám buď aktualizovať systém na Verziu Mint 21 alebo dám čistú inštaláciu. Asi bolo včera ešte skoro. Podobne ako pri iných distribúciách. Asi potom dám aj do svojho NTB, lebo mi sem hocičo nepasuje, Mint poznám dobre a mám s ním dobré skúsenosti. Lepšie ako Ubuntu

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#7 Příspěvek od menom »

.

Spustil som Live system LM 21 xfce na starom notebooku s 2GB ram a "vsetko funguje" v ramci moznosti.

Kód: Vybrat vše

mint@mint:~$ inxi -S
System:
  Host: mint Kernel: 5.15.0-41-generic x86_64 bits: 64 Desktop: Xfce 4.16.0
    Distro: Linux Mint 21 Vanessa

Sice ram je plna 1,5 GB vo firefoxe 3 taby, ale ide to:
.

Kód: Vybrat vše

Info:
  Processes: 205 Uptime: 2h 7m Memory: 1.92 GiB used: 1.56 GiB (81.1%)
  Shell: Bash inxi: 3.3.13

Teraz z neho pisem .....

:lol:
.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#8 Příspěvek od pepestar »

Nenapadlo ma predtým skontrolovať USB :oops: :roll: :o ,mohol som to takto oné do oné??? :mrgreen: :arrow:

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#9 Příspěvek od pepestar »

idem to stiahnuť a skúsim na svojom NTB. Linux Mint som sem aj tak chcel dať. Grafické karty NVIDIA Optimus sú dobre riešené v Minte. Idem na to a napíšem ako to dopadlo

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Linux Mint 20.3-upgrade na Linux Mint 21

#10 Příspěvek od pepestar »

Už som do svojho PC Lenovo G 70-80 nainštaloval Linux Mint 21. Zatial som nezaznamenal nič čo by mi nešlo, okrem Ethernetového pripojenia- Káblového. Nešlo mi pripojenie ani pri Live režime, tak som notebook pripojil cez wifi. Pripojenie cez Wifi mi ide. Na tomto NTB Lenovo G70-80 som skúšal aj distrúciu Ubuntu 22.04 Lts a aj tam mi nešlo Ethernetové pripojenie,čiže pripojenie cez kábel. Aj som to skúšal riešiť na fóre Ubuntu cz, ale nevyriešili sme to. Ale aj na Linuxovej distribúcii 22.04 Lts mi šlo Wifi pripojenie tak som to tak neriešil, ale nešli mi niektoré iné veci. V distribúcii Mint 21 Vanessa som zatiaľ ešte okrem Ethernetu nenašiel niečo iné čo by nešlo.

Zamčeno