Bluetooth myš nefunguje [VYŘEŠENO]

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bluetooth myš nefunguje

#21 Příspěvek od Ventero1 »

Jinak Ubuntu a Mint a jeho 4x nizsi rychlost BT pri stejne dvojici zarizeni a o 20-70% nizsi rychlost wifi je klasika (nevim jak jine Linuxy) - dodnes to nikdo z tech polodementu, co o tom rozhoduji a delaji na vyvoji, neresi!
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Bluetooth myš nefunguje

#22 Příspěvek od hal_sk »

Ventero1 píše: 02 zář 2022, 14:23 Nejde o to, jestli mas nebo nemas sw zapnuty nebo vypnuty intetni wifi a bt - jde o to, ze pridas-li tam dalsi bezdratove zarizeni, tak by se melo objevit ve vypisu s vlastnim identifikatorem. Tedy by jsi.mel mit s BT kolickem (jakymkoliv) ve vypisu rfkill zarizeni 3. Pokud ne tak se nejedna o BT nebo je tam jiny problem. Tot logicky ..
Ale prečo potom rfkill nezobrazí ako tretie zariadenie môj funkčný USB kolík k starej BT myši (ktorú práve teraz ako náhradnú myš).

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bluetooth myš nefunguje

#23 Příspěvek od Ventero1 »

Jak jsem psal - není to totiž BT, ale je to Logitech Unifying receiver (tedy RF-HID) a je to kombo pro myši i klávesnice až pro 6 zařízení najednou. Tím pádem usuzuji, že je třeba myš s kolíčkem nejprve spárovat.
Tlačítko na spodku myši většinou ..
logitech_mx_vert.jpg
To by jsi zjistil, kdyby jsi se podíval na tu specifikaci - takhle jsem to udělal já a mám u tebe 2 nejlepší slovenský piva :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Bluetooth myš nefunguje

#24 Příspěvek od hal_sk »

Ventero1 píše: 02 zář 2022, 20:56 není to totiž BT, ale je to Logitech Unifying receiver (tedy RF-HID) a je to kombo pro myši i klávesnice až pro 6 zařízení najednou
Tak to som nevedel
Ventero1 píše: 02 zář 2022, 20:56 To by jsi zjistil, kdyby jsi se podíval na tu specifikaci - takhle jsem to udělal já a mám u tebe 2 nejlepší slovenský piva :D
Cením si Tvoju snahu. O tom "párovaciom" tlačítku na spodku myši viem už dlhšie a skúšal to spárovať s USB Unifying receiver ale bez výsledku. Keď to tlačítko podržím dlhšie, zapne sa párovací mód a ledka rýchlo bliká. Takto sa napojujem napr. na interné BT v notebooku. Krátkym stlačením tlačidla sa volí kanál (sú tam 3 a každý má svoju ledku).
Ale teraz som si dopísal so supportom od Logitechu a dali mi zelenú si to vyreklamovať u predajcu. Ale úprimne sa mi do toho príliš nechce.
Oficiálne majú k tejto myši softvér pre Windows a Mac.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bluetooth myš nefunguje

#25 Příspěvek od Ventero1 »

Pokud to nejde spárovat, tak je velmi pravděpodobné, že je vadný HW. Jinak Linux je uveden v podpoře produktu, byť k němu není rozšiřující SW.
Možná bych se podíval do příručky u výrobku, jak se to přesně páruje - nějaký manuál tam snad byl ..
Třeba to je tak, že se nevolí kanál, ale že např. 1 = RF, 2 = BT, 3 = USB nebo tak něco - to by v tom manuálu mohlo být upřesněno ..
A během toho módu párování musíš s tou myší něco dělat - přejíždět prstem přes optosensor - musí něco vysílat, aby se kolíček chytl.
Zkusil bych, taky možná, vzít nějaký komp s Win a tam to zkusil spárovat - jak se to spáruje, tak přehodit do svého.
Pokud vše selže, tak reklamace.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Bluetooth myš nefunguje

#26 Příspěvek od hal_sk »

Tak nakoniec zdá sa, že už to funguje :D Pravdepodobne pomohlo to, že som USB kolík spároval s myšou vo WIndowsoch (tam to funguje). Následne na moje prekvapenie sa myš okamžite chytila aj v Linuxoch. Interný BT mám vypnutý a stačilo len zapichnúť kolík a zapnúť myš.
Ďakujem všetkým zúčastnením za ochotu ;)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bluetooth myš nefunguje

#27 Příspěvek od Ventero1 »

Na tom není nic překvapujícího - ty části zařízení komunikují čistě spolu nezávisle na OS a SW. OS musí jen detekovat vstupní část zařízení (tedy kolíček) a mít ovladače, což jsou standardizované HID. A jakmile jsou spárovány, tak už není důvod, aby to, za dodržení standardů protokolu, jinde nefungovalo.
Jsem rád a označ prosím jako vyřešeno.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Bluetooth myš nefunguje [VYŘEŠENO]

#28 Příspěvek od menom »

.

No jo, o programe solaar sme sa nedozvedeli vôbec nic.

.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bluetooth myš nefunguje [VYŘEŠENO]

#29 Příspěvek od Ventero1 »

Proč jsi mu to nenapsal rovnou, že to není BT, když jsi to věděl?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Bluetooth myš nefunguje [VYŘEŠENO]

#30 Příspěvek od menom »

.

Nevedel s istotou, uz to vypadalo, ze moze len najnovsie jadro vyskusat, potom som objavil solaar.
Kedze nemam taky hw, nemam to ako vyskusat.

Na tieto otazky neodpovedal:
Akoze same od seba, skusil si aj nieco nastavit, sparovat a tak ?

A na LM 21 dmesg tiez ukaze namiesto mysi klavesnicu ?
Mas tam nejaku bezdrotovu klavesnicu ?

Ale ci sa da sparovat v programe solaar alebo nie, to neviem, preto som cakal ako to bude.

.
.

Zamčeno