Bluetooth myš nefunguje [VYŘEŠENO]

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zpráva
Autor
menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Bluetooth myš nefunguje

#11 Příspěvek od menom »

hal_sk píše: 01 zář 2022, 00:08
menom píše: 31 srp 2022, 00:20 Na tvojom mieste by som vyskusal spustit instalacku LM 21 ako Live system a pichnut to do usb ci sa to rozbehne.
Skúsil som live USB Linux Mint 21 a nerozbehlo to tam.

Akoze same od seba, skusil si aj nieco nastavit, sparovat a tak ?

A na LM 21 dmesg tiez ukaze namiesto mysi klavesnicu ?
Mas tam nejaku bezdrotovu klavesnicu ?

Lebo ak nie, tak to vyzera na zlu detekciu, ze jadro nepozna mys, ale klavesnicu.
No a tu asi pomoze len vyskusat novsie jadro.

.
.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Bluetooth myš nefunguje

#12 Příspěvek od menom »

.

Este mozes skusit nainstalovat program solaar
a sparovat mys s receiverom ....

Kód: Vybrat vše

sudo apt install solaar


.
.

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Bluetooth myš nefunguje

#13 Příspěvek od hal_sk »

Ventero1 píše: 01 zář 2022, 10:15 rfkill byl pořízen když tam ten kolík byl nebo když tam nebyl?
Keď tam nebol.
Ventero1 píše: 01 zář 2022, 10:15 Každopádně výpis ukazuje, že wifi i BT máš SW zakázané - co je to za wifi a BT - je to kombo karta?
Je to asi oddelené. Môžem selektívne zapnúť/vypnúť BT a/alebo WiFi. V čase vykonania príkazu rfkill som mal softvérovo vypnutý BT.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bluetooth myš nefunguje

#14 Příspěvek od Ventero1 »

Tak jeste rfkill list all s pripojenym kolickem - bez toho to nemelo smysl.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Bluetooth myš nefunguje

#15 Příspěvek od hal_sk »

Ventero1 píše: 02 zář 2022, 04:27 Tak jeste rfkill list all s pripojenym kolickem - bez toho to nemelo smysl.

Kód: Vybrat vše

0: hci0: Bluetooth
	Soft blocked: yes
	Hard blocked: no
1: phy0: Wireless LAN
	Soft blocked: yes
	Hard blocked: no

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Bluetooth myš nefunguje

#16 Příspěvek od Livan »

hal_sk píše: 02 zář 2022, 08:28

Kód: Vybrat vše

0: hci0: Bluetooth
	Soft blocked: yes
	Hard blocked: no
1: phy0: Wireless LAN
	Soft blocked: yes
	Hard blocked: no
Daný výpis poukazuje na to, že máš softvérovo blokovaný bluetooth. Na lište by si mal mať ikonu na nastavovanie. Klikni na ňu a povol bluetooth. Ak ju tam nemáš, pridaj si ju v nastavení lišty.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bluetooth myš nefunguje

#17 Příspěvek od Ventero1 »

Daný výpis ukazuje, že s kolíčkem systém neumí pracovat a potvrzuje, že ho neumí vyhodnotit jako BT - buď neumí obsluhovat 2 BT zařízení (to nevím, ještě jsem nezkoušel, ale nedávám tomu moc pravděpodobnosti), je někde chyba v detekci a zařazení do správné kategorie a nebo chybí driver - a to už je klasika.
Nedávno jsem si koupil BT5 kolíček a systém ho v lsusb viděl, ale neměl driver, tak jako by nebyl.

Otázka je to s tou detekcí klávesnice - tady mě napadá jen to, že je to možné, pokud je myš připojena na ten interní BT, tak Logitech prodává i komba a nebo to, že ten kolíček není BT přijímač, ale že ta samotná myš je kombo a kolíček je klasický RF-HID a tady už by dávalo smysl, že dojde k chybné detekci jako klávesnice a myš pak nefunguje.
Zde je třeba prostudovat specifikaci výrobku a pak pátrat, zda se dá v systému vynutit, aby to bral jako myš a ne jako klávesnici.

Pokud opravdu je to BT kolíček a chybí driver, tak předpokládám, že je to nějaký hodně nový výrobek, takže varianty jsou 2:
- můžeš zkoušet novější kernely - třeba hned nejnovější stable
- můžeš pátrat, co je v tom za chip a zda najdeš zdroják ke kompilaci nebo nějaký nadšenec už třeba na Githubu nebo Launchpadu něco pustil.

Otázka je, proč to vypadává na interním BT - nejspíše nějak nastavená powersave jako u wifi (popátrat) a nebo zase vývojáři zaprasili standardy protokolů a zpětná kompatibilita je v háji (interní BT bude nejspíše starší verze)
Osobně to sleduji u wifi karet - čím mám novější wifi kartu, wifi router nebo oboje, tak mám za identických podmínek méně a méně stabilní spojení ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Bluetooth myš nefunguje

#18 Příspěvek od hal_sk »

Livan píše: 02 zář 2022, 09:33
hal_sk píše: 02 zář 2022, 08:28

Kód: Vybrat vše

0: hci0: Bluetooth
	Soft blocked: yes
	Hard blocked: no
1: phy0: Wireless LAN
	Soft blocked: yes
	Hard blocked: no
Daný výpis poukazuje na to, že máš softvérovo blokovaný bluetooth. Na lište by si mal mať ikonu na nastavovanie. Klikni na ňu a povol bluetooth. Ak ju tam nemáš, pridaj si ju v nastavení lišty.
Ja viem o tej lište a BT mám vypnutý preto, lebo sa jedná o built-in bluetooth v notebooku. Ja chcem používať bluetooth zabudovaný v USB receivery pribalený k myši.

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Bluetooth myš nefunguje

#19 Příspěvek od hal_sk »

Ventero1 píše: 02 zář 2022, 11:06 Daný výpis ukazuje, že s kolíčkem systém neumí pracovat...
Rovnaký výpis ukazuje aj pri používaní starej BT myši so starým USB kolíkom. Ja mám štandardne vždy softvérovo vypnutý BT aj WiFi (cez tú lištu), internet mám cez kábel a myš používam s BT kolíkom a to nevyžaduje softvérovo zapnutý interný BT.
Ventero1 píše: 02 zář 2022, 11:06 Otázka je, proč to vypadává na interním BT - nejspíše nějak nastavená powersave jako u wifi (popátrat) a nebo zase vývojáři zaprasili standardy protokolů a zpětná kompatibilita je v háji (interní BT bude nejspíše starší verze)
Osobně to sleduji u wifi karet - čím mám novější wifi kartu, wifi router nebo oboje, tak mám za identických podmínek méně a méně stabilní spojení ..
S týmto interným BT mám stále problémy (jedná sa o notebook ASUS N752VX-GC118D). Napr. keď používam BT slúchadla, tak prenos je spoľahlivý len v rámci miestnosti a aj keď sedím pri PC so slúchadlami, tak zvuk má občasné oneskorenie a výpadky. A niekedy sa tento interný BT ani nezapne po zapnutí PC a treba reštartovať PC.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Bluetooth myš nefunguje

#20 Příspěvek od Ventero1 »

Nejde o to, jestli mas nebo nemas sw zapnuty nebo vypnuty intetni wifi a bt - jde o to, ze pridas-li tam dalsi bezdratove zarizeni, tak by se melo objevit ve vypisu s vlastnim identifikatorem. Tedy by jsi.mel mit s BT kolickem (jakymkoliv) ve vypisu rfkill zarizeni 3. Pokud ne tak se nejedna o BT nebo je tam jiny problem. Tot logicky ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno