GeForce Now

Problémy a zkušenosti s programy, softwarovými nástroji nebo balíčkovacími systémy pro jejich instalaci
Zpráva
Autor
Heiderak
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2022, 09:56

GeForce Now

#1 Příspěvek od Heiderak »

Dobrý den,
Jsem uzivatelem windows od dob meho prvniho pc cca 25 let. Zalibil se mi linux a prekvapive i vyhovuje, rad zkousim nove veci a hraji si tak pro to jsem zvolil archlinux.pote jsem sel pres ubuntu,linix mint,... Ac mi linux sedi tak mi jde o jednu vec kvuli ktere jsem se vratil k Windows a tou je GeforceNow nemam silny pc na hrani her tak pouzivam tuto cestu. Na win neni zadny problem hra jede plynule bez lagu a hlavne bez input lagu. Na vsech distribucich jsem mel ale hodne velky "input lag" tzn otocil jsem mysi a postava ve jre se otocila za 30s ... Zkusil jsem tedy linux i na pc od bratra ma herni prc i7 rtx 3080 32 gb ram spustili jsme GeForce now a to stejne input lag nejmene 30s .
BTW. Internet mame gigabit optiku.
Nevi nekdo jak spravit ten input lag prosim? Dekuji

Fitness
Příspěvky: 61
Registrován: 26 led 2022, 16:42

Re: GeForce Now

#2 Příspěvek od Fitness »

Ahoj , používáš na správu her a wine něco jako Lutris nebo Playonlinux ? Já mám grafickou kartu Geforce 1050 gtx 2GB a běží mi na tom hry, asi o 10 % hůř než na Windowsech a to díky tomu, že ve Windowsech jsem měl GeForce gameready ovladače . Na linuxu zatím nikdo neladí ovladače pro jednotlivé hry . Jak říkám, používám Lutris na správu her a v něm si nainstaluju starší či novější verzi wine pro danou hru, pokud mám imputlagy, tak koukám , z jakýho roku je hra a podle toho použiju verzi wine v Lutris . Nevím jestli ti to pomůže , Lutris nainstaluješ odtud https://lutris.net/downloads .
Já hraju hru Mafii 3 a testoval jsem více her .

Jo pokud máš hry ze steamu, tak tam si musíš Steam nastavit, aby ti šly Windowsácký hry .

Heiderak
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2022, 09:56

Re: GeForce Now

#3 Příspěvek od Heiderak »

Nehraji hry fyzicky ktere jsou na disku, jde o službu Geforce NOW což vlastně jsou hry které se streamuji ze vzdáleného PC, tudíž nemusím mít nějakou super grafiku, mám ntb s Procesorem I3 6100 U a integrovanou grafikou INTEL HD 520. Rychlostí internetu to není problem je nekde v linuxu protože na windowsech to šlape dobře.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: GeForce Now

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Nemam s tim zkusenosti, ale neresi tohle specialni verze jadra low latency?
Mimochodem na hry je i specialni distro - myslim ze to je PopOS!, ale radeji si me informace prover nebo pockej az se k tomu vyjadri nekdo zkusenejsi - bud to potvrfi nebo dementuje ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Heiderak
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2022, 09:56

Re: GeForce Now

#5 Příspěvek od Heiderak »

Na diskuznim foru nvidie jsem nasel strohy příspěvek kde pisou ze jejich servery si neporadi s linuxem kvuli hardwarove acceleraci prohlizece... Takze holt mam smulu. A nativni aplikaci nepripravuji

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: GeForce Now

#6 Příspěvek od Ventero1 »

Takze ty hry jedou via internetovy prohlizec? Jaky pak pouzivas ve Win a jaky v Lin?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2757
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: GeForce Now

#7 Příspěvek od menom »

.

Na linuxe to asi nepojde, ale TV a vraj aj tablet by to mohli dat.
Branislav pisal:
ja som s plateným founders účtom (za 5€) odohral celkom slušné množstvo hier na telke (s bluetooth gamepadom) aj tablete (Lenovo MIIX 700) pripojenom na monitor, myš a klávesnicu, samozrejme hry musíš vlastniť na podporovanej platforme (steam, epic, GOG,...)

Mrk na odkaz:
https://linuxos.sk/forum/24733/

.
.

Heiderak
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2022, 09:56

Re: GeForce Now

#8 Příspěvek od Heiderak »

Nevim jak se mi to povedlo ale zkusil jsem linux mint tu edici ktera je pro slabe pc a je to o poznani lepsi, tak uvidim 😂

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: GeForce Now

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Tedy xfce? Hral by pak roli DE ..

A opravdu se to hraje v prohlizeci? To by pak taky mohlo hrat roli, jaky je to prohlizec ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Heiderak
Příspěvky: 6
Registrován: 11 zář 2022, 09:56

Re: GeForce Now

#10 Příspěvek od Heiderak »

Co je to DE prosim?

Ano hraje se to v prohlizeci, zkousel jsem to v chrome chromium firefox, plus v aplikaci co udelal jeden uzivatel linuxu "GEFORCE NOW ELECTRON" ale to je prakticky jen okno prohlizece neni to nativni appka

Zamčeno