Raspberry Pi-nasměrování začátečníka

Témata mimo Linux, o dění okolo světa PC a o moderních technologiích

Moderátor: Ventero1

Pravidla fóra
Tato sekce obsahuje témata, která se nemusí týkat distribuce Linux Mint. I zde ale dodržujte pravidla fóra.
Zamčeno
Zpráva
Autor
jan77
Příspěvky: 11
Registrován: 13 bře 2020, 17:17

Raspberry Pi-nasměrování začátečníka

#1 Příspěvek od jan77 »

Dobrý den,
můj desetiletý syn se zhlédl v Raspberry Pi,
a to je ten problém ,mám dojem ,že toto ,je na něj ještě příliš složité.
Ano ,ve svém okolí ostatních kluků je uznávaný PC guru.
Ale jeho postarší otec ,který nějakých dvacet let, opatrně našlapuje kolem(a vně) Linuxu,
má prostě dojem že potřebuje delší studium a větší zkušenosti.
Nechci prostě vyhodit ,několik tisíc ,za něco ,co potom bude ležet v šuplíku,
ano řeknete si "tatínek pomůže" ...ne ...tatínek pomůže jen velmi málo .
Děkuji za rady a možné nasměrování jak dál

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Raspberry Pi-nasměrování začátečníka

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Tak neni to tak velka castka v porovnanim s tim, co bezna rodina mesicne utrati, aby deti nacpala sragorama ve fastfoodech. To jen pro porovnani - nerikam, ze to je vas pripad.
Nicmene me napada tu koupi podminit nejakym dochazenim do nejakeho IT krouzku.
Kazdopadne pro pripadny rozvoj decka to riziko asi stoji.
Jsem z chudsi rodiny a kdyz mi tenkrat rodice obetovali opravdu znacnou sumu 3000,- Kc za pouzitej pitomej Didaktik Gama s prislusenstvimy, kterej nebyl o tolik lepsi, nez PMD 85-3, ktery jsem si dokazal postavit zadarmo z odepsanych kusu z IT krouzku, tak se nakonec vyuzival asi 1 rok, pak lezel "v supliku" a pak jsem ho odprodal nadsenci asi za tisicovku a tu propil v knajpe.
Presto to pro me bylo dulezite, coby podpora meho konicku.
Dneska ze me neni odbornik IT, ale slusnej servisak - ktery obcas pomuze pratelum a chudsim duchodcum neco rozchodit a par kacek to do rozpoctu prinese - to jiste ano ..

A pokud bude potreba pomoci vic, nez zvladnete, tak mu ukazte, jak si udelat ucet tady nebo na Ubu foru, a na nejakem foru primo pro Maliny a hlavne ho donutte precist si pravidla ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Raspberry Pi-nasměrování začátečníka

#3 Příspěvek od Livan »

Raspberry PI má více variant a i v rúzných cenových relacích. Od nejlacinějšího Raspberry PI Zero (pár stovek) až po Raspberry PI 4B s 8 GB RAM (pár tisíc). Záleží od účelu použití. Dá se k raspberry PI koupit kniha v češtině a záleží od toho, zda ho chce syn používat jenom na výuku programování, nebo ho chce i používat na řízení zařízení pomocí GPIO. Koupil bych variantu podle zamýšleného zaměření. Každopádně bych syna v tomto podporoval, tím spíš, když se pc i tak věnuje. Ten Zero je laciný a na základní programování stačí, v případě, že ho to omrzí, není to až taková škoda. Promluvil bych si s ním, na co to chce využívat a podle toho bych volil. Knihou bych začal. Mimochodem, nyní je problém to Raspberry PI vúbec koupit. Všude je vyprodáno.

Zamčeno