Nový PC

Problémy a zkušenosti s hardwarem, perifériemi a jejich ovladači
Zamčeno
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Nový PC

#1 Příspěvek od pepestar »

Pozeral som PC. Nejde mi asi grafická karta, asi kúpim nový len neviem aký. Zatiaľ mám aj NTB. Celkom sa mi páči aj AMD. Prvý čo som pozeral bol Asus ExpertCenter U500MA. Čo si myslíte o ňom? Alebo radšej Intel Core?

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 756
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: Nový PC

#2 Příspěvek od labeent »

pepestar píše: 04 pro 2022, 13:09 Pozeral som PC. Nejde mi asi grafická karta, asi kúpim nový len neviem aký. Zatiaľ mám aj NTB. Celkom sa mi páči aj AMD. Prvý čo som pozeral bol Asus ExpertCenter U500MA. Čo si myslíte o ňom? Alebo radšej Intel Core?
Psal jsem Ti hned v tom původním příspěvku.
Pokud nepotřebuje nutně, na ntb se vykašli, kup stolní. Poměr cena / výkon je u stolního lepší, stejně jako u komponent.
Nový pc neznamená nutně, že musí být nový, vhodný je i slušný repas. Pro linux celkově doporučuji Dell.

Jestli chceš levný, tak třeba tohle:

Kód: Vybrat vše

https://www.incomputer.cz/dell-optiplex-7040-mt-2/
Jsou to jen odkazy pro náhled, nerovnal jsem ceny apod.

Tohle by bylo ještě léta slušné:

Kód: Vybrat vše

https://www.incomputer.cz/dell-precision-5810-tower-10/
Určitě nekupovat micro nebo SFF verze. Ty mají třeba ntb mechaniky apod., špatně se tam přidávají další hdd apod.
Do budoucna pak bych tam koupil a přidal SSD a bude to super pc ještě leta.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Nový PC

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Určitě nekupovat micro nebo SFF verze. Ty mají třeba ntb mechaniky apod., špatně se tam přidávají další hdd apod.
Do budoucna pak bych tam koupil a přidal SSD a bude to super pc ještě leta.
Jak už jsem psal - to je kategorické tvrzení, bez skutečné validity. Opravdu záleží na tom, co kdo preferuje a osobně nikterak nechápu, proč by měla být ntb mechanika překážka (kót v dnešní době, kdy je CD/DVD prakticky mrtvé médium), stejně jako nechápu, proč by měla být překážka trochu složitější přidání druhého disku, pokud to někdo ani třeba nepotřebuje. Každopádně u SFF toto není problém, u USFF je to trochu složitější, ale možné a verze micro některé tu možnost mají a některé ne.

Pokud potřebuješ vysoký grafický výkon na složité hry, tak podle toho volíš, zda potřebuješ tower nebo stačí low-profile desktop či SFF a nebo jestli potřebuješ šetřit prostorem tak volíš USFF nebo micro verze atp. - je to jen o preferencích a případně kompromisech.

Pošlu ti Pepestar do soukromé zprávy svůj tel. a kdyžtak zavolej a něco vymyslíme - ušetřím ti 1000 až 2000,- Kč.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: Nový PC

#4 Příspěvek od alojz »

...ja som si dal poskladat PéCé... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Zamčeno