Inštalácia nového počítača

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Inštalácia nového počítača

#11 Příspěvek od pepestar »

V UEFI mám tieto štyri položky. Pri každej je na výber:
1-Ignored
2-UEFI
3-Legacy

Všetky štyri položky sa dajú nastavovať. Nestačí niektoré prestaviť keby som potreboval na inú hodnotu, alebo keby som chcel Boot USB prestaviť č. 2
Storage Devices na hodnotu- Ignored aby sa mi načítal USB kľúč pri štarte PC?

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Inštalácia nového počítača

#12 Příspěvek od menom »

.

Ved to vyskusaj, daj viac legacy. Ak je tam nieco podobne ako CSM, tak to zapnut.

.
.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Inštalácia nového počítača

#13 Příspěvek od Livan »

To máš dosť nezvyčajné UEFI. Ešte som s takýmto nestretol. Je na tebe, čo si vyberieš. Závisí aj od veľkosti disku. Pri disku do veľkosti 2TB môžeš použiť obi dve možnosti (UEFI aj Legacy) pri väčšom musíš použiť GPT. Je rozumné nastaviť všetky rovnako a aj režim UEFI. V legacy sa inštaluje jednoduchšie, avšak zasa sú tam obmedzenia na počet a typ partícií. Viď. nasledovný článok ti osvetlí https://linuxos.sk/clanok/uefi-v-kocke-pre-bfu/ . Ja by som všetko nastavil na dajme tomu Legacy a potom by som musel použiť disk s msdos tabuľkou rozdelenia (MBR). Alebo naopak, ak mám disk veľký s GPT tabuľkou rozdelenia, všetko nastavím na UEFI. Ignored by som rozhodne nedával.

pepestar
Příspěvky: 235
Registrován: 07 lis 2016, 21:47

Re: Inštalácia nového počítača

#14 Příspěvek od pepestar »

Neviem, v tomto sa tak nevyznám. Asi to tak nechám. Nechcem tam niečo prestaviť a potom to nebudem vedieť vrátiť naspäť a nepôjde to. V najhoršom prípade ak by som potreboval, použijem funkciu čo som našiel v UEFI- vymazanie SSD disku.Ak by som potreboval preinštalovať Linuxovú distribúciu. Potom to nanovo nainštalujem.
Nechám to tak, ide mi bez problémov.
dík za rady

Zamčeno