mint 21 nespavost

Problémy s instalací nebo spouštěním systému Linux Mint
Zpráva
Autor
kodl
Příspěvky: 10
Registrován: 15 led 2023, 12:00

mint 21 nespavost

#1 Příspěvek od kodl »

Na novém HP ProDesk 400G6 (i5 10500t) nikdy nedojde k vypnutí monitoru. Uspání do paměti nemám nastaveno, nepoužíval jsem to nikdy, pouze vypnutí monitoru, které se prostě nikdy nekoná. Monitor HP32s přes hdmi. Původní pc intel nuc 8i3 se stejným monitorem a LM19 neměl v tomhle žádný problém, monitor se po nastaveném čase vypnul. Co s tím?
Hledal jsem i na zahraničních fórech a bez použitelné odpovědi...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: mint 21 nespavost

#2 Příspěvek od Ventero1 »

Jak to s tebou Kódle asi dopadne, já to vidim bledě ...
Nemohl jsem si odpustit vzpomínku na mládí - omluva :D
https://www.youtube.com/watch?v=oMikvYqqJdw

Teď vážně - jaké máš prostředí? Nemůžeš někde najít v nastavení volby pro tohle?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kodl
Příspěvky: 10
Registrován: 15 led 2023, 12:00

Re: mint 21 nespavost

#3 Příspěvek od kodl »

cinamon, volby samozřejmě mám, ale nefungují. Mint používám skoro 10 let (původní přihlášení na foru mi jaksi přestalo fungovat), tak jsem si dovolil nepsat, že nastavím "vypnout monitor za 5 minut" a on se nevypne. Takže prosím k věci, dneska jsem si nedal ani pivo po obědě a včera jich bylo míň než bys spočítal na prstech jedné ruky...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: mint 21 nespavost

#4 Příspěvek od Ventero1 »

Jádro?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kodl
Příspěvky: 10
Registrován: 15 led 2023, 12:00

Re: mint 21 nespavost

#5 Příspěvek od kodl »

Kernel: 5.15.0-58-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 11.3.0 Desktop: Cinnamon 5.4.12
tk: GTK 3.24.33 wm: Mutter dm: LightDM Distro: Linux Mint 21 Vanessa base: Ubuntu 22.04 jammy

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: mint 21 nespavost

#6 Příspěvek od menom »

.

Uplne vypinat obrazovku monitoru to je taka zapeklita vec. V mojom pripade na xfce to funguje az po odinstalovani light-locker, cim
pridete o zamok obrazovky ale su ine co mozno pouzit.

V nastaveni napajania, vsetky polozky pre Displej stiahnute na nulu, len polozka Vypnut po 5 minut nastavena.
.
Snímka obrazovky_2023-01-15_16-12-20.png
.
.

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: mint 21 nespavost

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Ano - přesně takto mi to funguje v Xubu 18.04 i na nových strojích. Novější nevím, protože 20.04 pěkně kravila a 22.04 tedy ještě nemám odvahu ani potřebu instalovat.

Ale jak to má Cinna to nevím - zda má také správce napájení a jestli má v sobě nějaký light-locker. Vím, že něco podobného nedávno někdo pořešil změnou jádra. Akorát nepamatuji, zda to bylo návratem ke staršímu LTS, HWE nebo naopak jeho aktualizací.
Naposledy upravil(a) Ventero1 dne 16 led 2023, 10:56, celkem upraveno 1 x.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kodl
Příspěvky: 10
Registrován: 15 led 2023, 12:00

Re: mint 21 nespavost

#8 Příspěvek od kodl »

Ta volba vypnutí obrazovky nefunguje. Když zkusím uspání do paměti, tak to funguje, bez signálu se vypne i monitor, ale historicky k tomuhle způsobu spánku PC mám odpor. Asi se ho budu muset zbavit...

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2755
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: mint 21 nespavost

#9 Příspěvek od Ventero1 »

Kontroloval jsi jaký vedlejší SW máš instalován - ten light-locker nebo něco podobného, co se stará o šetření?
Ono se to tluče - vzpomínám si, že nebylo nutné ten light-locker rovnou odinstalovat - dalo se to nějak vykombinovat, ale nemělo to logiku - odinstalace, ale bylo to nejjednodušší a nejpraktičtější řešení - omalovánky na displeji není tak moc spořič jako vypnutí displeje ...

Možná by stačilo přejít na jiné prostředí - o Cinna a jeho problematice je toho tady napsáno dost. Případně zkus tu změnu jádra.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

menom
Příspěvky: 2750
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: mint 21 nespavost

#10 Příspěvek od menom »

.

V cinnamon to nemam odskusane, ale rozhodne by stalo za to menit tie nastavenia pre power manager, spravca napajania.
.
V odkaze su obrazky pre xfce, mozno sa da inspirovat .....
viewtopic.php?p=38565&hilit=power+manageri#p38565

.
.

Zamčeno